• Okresné kolo v Aerobiku

Žiačky našej školy sa dňa 24.10.2019 zúčastnili Okresného kola v aerobiku. Súťaž sa konala na Obchodnej akadémii  v Trenčíne a našu školu reprezentovali žiačky Martina Tórvenyiová, Ema Cmarková, Vierka Mazánová a Anna  Juzeková. Súťažilo sa v štyroch kategóriách – Basic Aerobic, Power  joga, Body work a Zumba. Súťaže sa zúčastnilo približne 70 žiakov a žiačok z celého okresu. V tejto konkurencii postúpila do krajského kola aj naša žiačka Martina Tórvenyiová. Dievčatá podali výborné športové výkony a vzorne reprezentovali našu školu. Krajské kolo v aerobiku sa bude konať 13.11.2019 v Trenčíne a našej žiačke Martine budeme držať palce, aby postúpila aj na Majstrovstvá Slovenska rovnako ako  minulý rok.

• Okresné  kolo vo futbale  SŠ
          • Okresné kolo vo futbale SŠ

Dňa 15.10 sme sa zúčastnili okresného kola vo futsale žiakov stredných škôl. V skupine sme hrali iba jeden zápas, ktorý nám výsledkovo nevyšiel. Počas celého zápasu sme dominovali, ale Obchodná akadémia nás potrestala za každú našu stratu lopty a prehrali sme 4-2 . Góly Cyprián 2.

Našu školu reprezentovali -Richard Patka, Filip Dráb, Adam Cyprián, Martin Lehotský, Lukáš Brandys , Nikolas Valo, Klaudius Javor, Csaba Biricz ,Branislav Rybička.

• Stolnotenisový turnaj v Trenčianskej Teplej

Dňa 8.10.2019 sa na ZŠ v Trenčianskej Teplej uskutočnil stolnotenisový turnaj žiakov a žiačok základných škôl a 10.10.2019 nasledoval turnaj žiakov a žiačok stredných škôl.

V kategórii základných škôl nás reprezentovali žiačky – Chiara Kamenská, Nina Šimonová, Soňa PanákováElisa Kunková  a žiaci – Klaudius Javor a David Dohňanský. Žiačky hladko postúpili do finále a skončili na peknom 2. mieste.  Vzhľadom k nižšej účasti našich žiakov v chlapčenskej kategórii naši chlapci postup do vyššej súťaže neprebojovali.

Výsledky turnaja ZŠ:

10.  SSŠŠ Trenčianske Teplice
            11. Kat. spoj. škola Nemšová
            12. ZŠ Dolná Súča

V kategórii stredných škôl sa súťaže zúčastnili žiačky – Nina Šiková, Ema ŠikovaSofia Gabrišová a žiaci – Daniel Gabriš, Richard Patka, Vadim RurakMartin Pšenka.

Chlapci získali krásne prvé miesto a vybojovali si tak postup do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 7.11.2019 opäť v Trenčianskej Teplej. Dievčatá dosiahli štvrté miesto a taktiež podali   pekné športové výsledky.

Výsledky turnaja SŠ

8. SG Futurum Trenčín
            9. SZŠ Trenčín
            10. OA Trenčín

Všetkým zúčastneným študentom  ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, bojové športové výkony a slušné správanie.

• WORKSHOP – Manažment kvality

Dňa 17.10. 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili workshopu Manažment kvality.

Prednášku viedol doc. Ing Zdenko Stacho, Phd. Prednáška bola zameraná na aplikáciu manažérskych zručností, komunikáciu a ďalšie možnosti štúdia po ukončení strednej športovej školy. Na záver prednášky výchovná poradkyňa  prezentovala možností študentov po maturite  ,,Kam po strednej škole,,

Dúfam, že sa naši budúci absolventi rozhodnú správne a úspešne aplikujú svoje nadobudnuté schopnosti a zručnosti v praxi.

Výchovný poradca

Mgr. Katarína Jurgová

• OZNAM

Dňa 3.10.2019 (štvrtok) sa uskutoční náhradný termín obhajoby kvalifikačných prác.

Harmonogram nájdete na web stránke učiteľky Jurgovej.

• Košeckého memoriál

Dňa 27.9.2019 sa v Trenčianskych Tepliciach konal už tradičný beh centrom mesta Košeckého memoriál. Memoriál Ľubomíra Košeckého je venovaný pamiatke trenčianskoteplického rodáka, športovca a československého reprezentanta v bežeckom lyžovaní.

V dopoludňajších hodinách si medzi sebou zmerali sily žiacke a mládežnícke kategórie a  popoludní bol program zameraný pre kategórie dospelých mužov a žien.

Študenti našej školy štartovali v kategóriách chlapci a dievčatá staršie žiactvo a žiaci a žiačky stredných škôl. Vzhľadom k nižšej účasti v mládežníckych kategóriách sa súťaž zmenila na súťaž v porovnávaní si síl našich žiakov medzi sebou, ktorí napriek tomu podali výborné bojové výkony.

Výsledky:

Ročníky 2007/2008:               1.miesto Bibiána Kubištová

1.miesto Dohňanský Dávid

Ročníky 2005/2006:               1.miesto Elisa Kunková

2.miesto Alexandra Blahovcová

3.miesto Chiara Kamenská

Žiaci a žiačky SŠ:                   1.miesto Eva Šatková

2.miesto Scarlet Vašeková

1.miesto Dávid Matejček

2.miesto Martin Lehotský

3.miesto Klaudius Javor

Po skončení preteku mali súťažiaci možnosť sa občerstviť a doplniť sily po bežeckých výkonoch.  Našim žiakom ďakujeme za reprezentáciu a vzorné správanie na tomto príjemnom športovom podujatí.

Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• Letné tenisové tábory

Aj tento rok sa  počas prázdnin v športovom areáli na Baračke v krásnom prostredí kúpeľného parku konali tenisové tábory pre deti. Účasť bola vysoká aj tento rok, počas štyroch týždňov sa na táboroch vystriedalo okolo 90 detí. Určené sú pre deti hlavne z Trenčianskych Teplíc a okolia Trenčína. Deti vo veku od 6 do 13 rokov si otestovali svoje fyzické schopnosti v rôznych športových súťažiach a disciplínach, zahrali si minigolf, volejbal, bedminton, absolvovali výlety a hlavne zažili kopec zábavy. Na kurtoch si vyskúšali hru s nahrávacím tenisovým delom a naučili sa základy z tenisu. Mnohé deti sa už poznali, takže vedeli čo ich čaká. Na záver každého týždňa nechýbalo záverečné vyhodnotenie, najlepší dostali medaile, diplomy a nikto neodchádzal na prázdno. Všetci dostali diplomy, sladkosť a pamätné tričko. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii, ale aj mestu Trenčianske Teplice, ktoré už tradične podporuje tieto tábory finančne a vďaka tomu sú dostupné pre všetkých. Fotky z jednotlivých turnusov si môžete pozrieť vo fotoalbume na stránke https://www.sportovegymnazium.sk/album/#. Budúci rok sa vidíme :-)

Daniel Ježík, za organizátora