NOVINKY

  • Novinky

    • Sára Straková v reprezentácií WU17
     • Sára Straková v reprezentácií WU17

      Tréner reprezentácie Slovenska dievčat do 17 rokov Jozef Jelšic nominoval tím na reprezentačný zraz v Poprade aj našu novú žiačku 1. ŠA Sáru Strakovú, hráčku klubu AS Trenčín.

      Blahoželáme a prajeme veľa reprezentačných aj klubových úspechov.

       

    • POZOR, ZMENA ROZVRHU!
     • POZOR, ZMENA ROZVRHU!

      Milí študenti, počas prvých dvoch týždňov sme "zabehli" rozvrh hodín pre šk. rok  2021/2022.

      Od pondelka 20.9. budeme podľa neho pokračovať ďalej, avšak s malými úpravami.

      Prosím, pozrite si upravený rozvrh, ktorý bude platný od pondelka 20.9.

    • Tobias sa dočkal
     • Tobias sa dočkal

      Tobias Vančo sa zúčastní aj TOUR OF SLOVAKIA 2021, ktorá bude štartovať aj v Trenčianskych Tepliciach. Pozývame všetkých, na štart 4. etapy 19. 9. 2021 o 11:00 na Kúpeľnom námestí. Viac informácii o pretekoch nájdete https://www.okoloslovenska.com/Tobiasovi gratulujeme a držíme palce! 

      Jurgová

    • Tobias Vančo Majster Slovenska v cestnej cyklistike
     • Tobias Vančo Majster Slovenska v cestnej cyklistike

      Študent 4. ŠA Tobias Vančo (Dukla Trenčín) sa stal majstrom Slovenska do 23 rokov v cestnej cyklistike v pretekoch jednotlivcov. Na 32 km dlhom okruhu v Tlmačoch, na ktorom cyklisti absolvovali celkovo 164 km, obsadil druhé miesto Simon Nagy (Cycling Academy Trenčín) a tretí skončil Lukáš Kubiš (Dukla Trenčín). 

      Tobias povedal po pretekoch:

      „Dojmy sú teda fantastické. Vôbec som nečakal, že to takto  dopadne. Som trochu v nemom úžase, že som sa stal majstrom SR do 23 rokov. Cieľ bol jasný, vyhrať titul v tíme a nezáležalo, kto to bude. Samozrejme, že lídrom bol Lukáš Kubiš, vieme, že je na tom lepšie ako ostatní, bol na OH, ukázal to aj vo štvrtok v časovke. Chceli sme mu to rozohrať tak, aby obhájil titul, ale situácia sa vyvinula tak, že sa Lukáš rozhodol, že bude aktívny, skákať do únikov a nebude čakať na špurt, kde sa môže hocičo stať. Bohužiaľ, nevyšlo mu to, tesne pred cieľom ho skupina posledný raz došla.

      V rýchlosti sme sa dohodli, že sa špurtovať bude na mňa. Adam Foltán s Pavlom Rovderom dobehli Štočka, super robota, a potom mi Lukáš rozbehol špurt, za čo som mu veľmi vďačný. Do nominácie na Avenir som sa nedostal, škoda, ale predsa len, som ešte veľmi mladý, takže pôjdem teraz na dráhové ME, kde by som chcel dôstojne reprezentovať Slovensko. Budem sa snažiť. Dúfam, že sa nominujem aj na ďalšie preteky, napríklad Okolo Slovenska. Po tom veľmi túžim,“.

      Gratulujeme :-)

    • Ag testy už k dispozícii
     • Ag testy už k dispozícii

      Našej škole boli 8.9.2021 dodané antigénové testy pre domáce samotestovanie žiakov (5ks na žiaka). Prosíme zákonných zástupcov žiakov, aby si balíčky testov prišli osobne vyzdvihnúť do budovy školy a podpísať preberací protokol. Termín prevzatia si dohodnite s triednym učteľom Vášho dieťaťa.

       

      Vedenie školy

    • Riaditeľské voľno 6.9.2021
     • Riaditeľské voľno 6.9.2021

      V súlade s § 150 ods. 5 zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní

      riaditeľ Súkromnej strednej športovej školy Trenčianske Teplice rozhodol

      o poskytnutí riaditeľského voľna na deň 6. 9. 2021 (pondelok)

      pre žiakov SSŠŠ z prevádzkových a organizačných dôvodov.

    • Antigénové testy, vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka
     • Antigénové testy, vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka

      Vážení rodičia, na základe informácií z Okresného úradu Trenčín Vám oznamujeme, že objednané balíčky antigénových testov momentálne nie sú k dispozícii v požadovanom množstve.

      OÚ Trenčín bude informovať MŠVVaŠ SR o počte testov, ktoré bude potrebné dodať. Na základe redistribúcie a pokynov z MŠVVaŠ SR bude následne informovať našu školu o ďalšom termíne dodania potrebného počtu Ag testov.

      Keďže náš okres bude od pondelka 6.9.2021 podľa COVID automatu v oranžovej farbe, je povinný každý žiak preukázať sa písomným vyhlásením o bezprínakovosti.

      Tlačivo tu:

      vyhlasenie_o_bezpriznakovosti(1).docx

    • Kiara a Boris majú za sebou úspešné leto
     • Kiara a Boris majú za sebou úspešné leto

      Naši študenti, súrodenci Žabkovci prežívajú vynikajúce športové obdobie.

      Boris Žabka bol platným členom úspešnej reprezentácie do 18 rokov v hokeji na prestížnom turnaji „Hlinka Gretzky Cup“. Reprezentácia do 18 rokov postúpila až do finále celého turnaja. Tam nakoniec podľahli Rusku, ale svojimi výkonmi nesklamali a boli najväčším prekvapením celého turnaja. Viac na Hlinka Gretzky Cup 2021: Slovensko dnes prehralo vo finále, zlato má Rusko | Sportnet.sk (sme.sk)

      Kiara Žabková reprezentovala SR v tenise na majstrovstvách Európy tímov do 14 rokov v San Remo, kde výhrou nad výberom Českej republiky získali bronzové medaily a vďaka tomu sa kvalifikovali na majstrovstvá Sveta. Viac na ME U14: Slovenky bronzové! | tenisové turnaje (stz.sk)

      Na majstrovstvách Sveta do 14 r obsadili štvrté miesto. Viac na MS U14: Slovenky štvrté | tenisové turnaje (stz.sk)

      Napriek ich tréningovej vyťaženosti si v rámci možností plnia aj študijné povinnosti. Úspešnejšia a zodpovednejšia je Kiara, ktorá nezbiera prvé miesta len v tenise, ale aj v škole vo forme jednotiek. Mohla by to byť výzva pre Borisa, že by aj on skúsil pozbierať pár jednotiek 😊. Uvidíme.

      Súrodencom touto cestou gratulujeme a prajeme veľa úspechov.

    • OZNAM
     • OZNAM

      Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, žiaci,

      POŠTOU Vám pošleme „ZMLUVU O ŠTÚDIU“ v dvoch vyhotoveniach. Jedna kópia zostáva Vám a druhú treba vypísať: meno a priezvisko zákonného zástupcu, adresa zákonného zástupcu, dátum a miesto podpisu. Ďalej  podpísať a obratom poslať poštou späť na adresu školy:

       

      Súkromná stredná športová škola 

      SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice.

       

      Termín odoslania „Zmluvy“ rodičom, zákonným zástupcom, žiakom bude do 3.9.2021

      Termín doručenia „Zmluvy“ späť škole bude do 15.9.2021

       

      POZOR: Doručenie „zmluvy“ v stanovenom termíne je jedna zo základných požiadaviek zotrvania žiaka na škole! V prípade zmeny adresy, alebo iných osobných údajov kontaktujte sekretariát školy.  

       

      Za pochopenie a spoluprácu vopred ďakujeme.

      ---

      Vedenie školy

    • Máte záujem o Ag testy?
     • Máte záujem o Ag testy?

      Milí rodičia, v prípade Vášho záujmu budú zdarma poskytnuté prostredníctvom štátnych hmotných rezerv antigénové testy na dobrovoľné samotestovanie žiakov doma. 

      Žiadame preto rodičov / plnoletých žiakov, aby vyplnili anketu, ktorá im bola zaslaná z EduPage a nahlásili do 25.8. triednym učiteľom záujem o balíčky týchto testov. 

      Škola ich následne súhrnne objedná.

    • Ideme do školy :)
     • Ideme do školy :)

      Milí študenti, vážení rodičia!

      Prázdninový čas sa nám pomaly kráti, 2. septembra o 9.00 hod. sa uvidíme v škole. Tešíme sa na stretnutie :)

       

      Mnohí odborníci predpovedajú, že nás kvôli 3. vlne pandémie znova čaká náročná jeseň a zima.

      Veríme, že ju spoločne zvládneme a že každý z nás k tomu prispeje svojím zodpovedným prístupom.

       

      Ministerstvo školstva SR už predstavilo súhrn podmienok, za ktorých budú školy fungovať. Dobrou správou je, že plošné zatváranie škôl sa už nechystá :)

      Riadiť sa budeme takzvaným „Školským semaforom,“ ktorý poznáme už z minulosti.

      I keď test nebude podmienkou na nástupu do školy, dôrazne odporúčame, aby sa študenti i zamestnanci školy pred nástupom do školy otestovali. Minimalizujeme tým možnosť, že by sa v triedach vytvorili ohniská nákazy hneď na začiatku školského roka a tým aj nutnosť absolvovať povinnú karanténu (okrem výnimiek) a prechod jednotlivých tried na dištančnú výučbu.

      Pre tých, ktorí majú záujem, budú zdarma poskytnuté prostredníctvom štátnych hmotných rezerv antigénové testy na dobrovoľné samotestovanie doma. Žiadame preto rodičov / plnoletých žiakov, aby v prípade záujmu nahlásili do 25.8. triednym učiteľom záujem o balíčky týchto testov. Škola ich následne súhrnne objedná.

      Pri prvom nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy, ktoré trvá 3 a viac po sebe nasledujúcich dní rodič predloží škole „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka.

      Prekrytie horných dýchacích ciest rúškom / respirátorom je naďalej povinné počas celého vyučovacieho dňa.  

      Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom ochorenia COVID-19 (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie, známky ochorenia tráviaceho traktu bolesť brucha, vracanie, hnačka), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy a školského zariadenia.

      Novinkou je tiež možnosť zisťovania protilátok. Rodič žiaka, ktorý neabsolvoval PCR testom bude môcť požiadať všeobecného lekára pre deti a dorast o test na protilátky proti ochoreniu COVID-19 po ukončení 14-dňovej karantény žiaka po kontakte s pozitívnou osobou a aj po pozitívnom výsledku samotestovania Ag testom.

      Rodičia môžu aj v tom školskom roku ospravedlniť žiaka na maximálne 5 po sebe idúcich vyučovacích dní. Nárok na OČR vtedy rodičom nevzniká.

       

      „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka:

      vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx

       

      Podrobné informácie poskytované MŠSR nájdete tu:

      https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/

       

       Užite si naplno posledné dni prázdnin, vidíme sa v škole :)

       

                                                                                                                    Vedenie SSŠŠ Trenčianske Teplice

       

       

    • "FAMILY CUP"
     • "FAMILY CUP"

      Milí rodičia,

      v sobotu 28.8.2021 sa v športovom areáli na Baračke v Trenčianskych Tepliciach bude konať rodinné podujatie "FAMILY CUP".

      V čase od 8.30 do 12:00 si môžete prísť zahrať minigolf, stolný tenis, deti sa budú môcť zabaviť na skákacom hrade, maľovaním na tvár a možno príde aj šašo.

      Pre tenisových nadšencov sme pripravili "rodinný štvorhrový turnaj". Rodičia a deti si zahrajú štvorhru v troch vekových kategóriách. Na turnaj sa treba prihlásiť! Viac informácii o turnaji nájdete na https://www.tennis-camp.sk/data/propozicie-turnaja.pdf.

      Ďalej si deti môžu vyskúšať tenisový, alebo stolnotenisový tréning pod vedením kvalifikovaných trénerov.

      Tak neváhajte a príďte sa v sobotu 28.8.2021 zabaviť do Trenčianskych Teplíc.

      Parkovanie v areáli bude v tomto čase pre účastníkov zadarmo!

      Tešíme sa na návštevu :-)

    • TENISOVÝ TURNAJ DORASTENCOV
     • TENISOVÝ TURNAJ DORASTENCOV

      Trenčianske Teplice – tento víkend 7. - 9. augusta sa uskutočnil na Baračke tenisový turnaj dorastencov pod názvom „SUMMER CUP“. Spolu 24 chlapcov si cez víkend zmeralo sily v športovom areáli na Baračke v Trenčianskych Tepliciach. Počasie vyšlo a bolo sa načo pozerať. Z ročníkov tu boli veľmi šikovný chlapci a úroveň sa od druhého kola zvyšovala, čo sa premietlo aj do vyrovnanosti a dĺžky zápasov. Jeden trval dokonca 3 hodiny 15 minút. Súkromnú strednú športovú školu Trenčianske Teplice reprezentovalo 5 žiakov. Samuel Kovář, Jakub Chovanec, Vladimír Kravec, Simon Bognár (nový žiak) a Bruno Bernáth. Posledný menovaný Bruno Bernáth nakoniec celý turnaj vyhral. Vo finále zdolal Pauloviča vo dvoch setoch 63 60. Bruno gratulujeme 😊. Vo finále štvorhy sme  mali tiež zastúpenie. Jakub Chovanec spolu s Marekom Šubom ale vo finále nestačili na Petráša s Paulovičom a prehrali 63 64.

      Všetkým našim tenistom ďakujeme za peknú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov v druhej polovici sezóny.

      Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume. 😊

      ---

      Daniel Ježik, riaditeľ turnaja

    • Adam Richtarik napreduje
     • Adam Richtarik napreduje

           Adam Richtarik dostal šancu vo futbalovom klube FK Dubnica nad Váhom. Tréner našej školy Stanislav Ďuriš v ňom videl potenciál a odporučil ho do 2.ligy. Po týždennej skúške sa stal platným hracom v kategórii  U17 druhej ligy. Srdečne blahoželáme a držíme palce.

    • Koniec školského roka
     • Koniec školského roka

      Ani sme sa nenazdali a školský rok je za nami. Bol to zvláštny rok. Náročný, plný zmien. Naviac sa niesol v znamení choroby a strachu, obáv o to, čo bude ďalej ...

      O to viac sme sa potešili, keď sme sa vďaka zlepšenej pandemicekj situácii ešte pred jeho koncom mohli spoločne stretnúť v škole.

      Želáme všetkým krásne prázdniny, aby ste nabrali čo najviac fyzických aj psychických síl a aby sme sa v zdraví mohli stretnúť v septembri a úspešne začať nový školský rok 2021/2022.

      PS: Takto krásne športovo sme ukončili tento školský rok. V športovom areáli M. Hossu v Trenčíne :) 

    • ELISA KUNKOVÁ V REPREZENTÁCIÍ WU 17
     • ELISA KUNKOVÁ V REPREZENTÁCIÍ WU 17

      Tréner reprezentácie WU17 Jozef Jelšic nominoval 22-členný tím na dva prípravné zápasy v Portugalsku. Medzi nominovanými je aj naša žiačka IV. OA Elisa Kunková. Sústredenie napokon prebiehalo vo Vysokých Tatrách, kde absolvovali prípravné zápasy a tréningy.

      Gratulujeme a prajeme veľa športových úspechov.

    • Samo Kňažko v NHL!
     • Samo Kňažko v NHL!

      Náš čerstvý absolvent, slovenský obranca Samuel Kňažko (18) patril k najmladším hráčom v tíme na MS v Lotyšsku. Vydarený šampionát mu otvoril dvere - podpísal kontrakt v NHL!

      Slovenský hokejový reprezentant Samuel Kňažko podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s klubom Columbus Blue Jackets. "Modrokabátnici" si ho vybrali v drafte 2020 zo 78. miesta. Klub informoval o kontrakte na oficiálnej stránke.      

      Osemnásťročný obranca pôsobil v uplynulých troch sezónach v mládežníckych tímoch fínskeho klubu TPS Turku.      

      Kňažko bol jeden z dvoch draftovaných Slovákov v roku 2020, druhý bol Martin Chromiak, ktorého si zo 128. miesta vybral klub Los Angeles Kings. Absolvoval dva šampionáty hráčov do 18 aj 20 rokov. Štartoval aj na nedávno skončených MS v Rige, na ktorých odohral všetkých osem zápasov.

    • Chiara Kamenská sa v Maďarsku nestratila
     • Chiara Kamenská sa v Maďarsku nestratila

      BUDAPEŠŤ. Chiara Kamenská, žiačka našej školy sa minulý týždeň zúčastnila medzinárodného tenisového turnaja do 16 rokov TEJT U16 - Sori Cup v hlavnom meste Maďarska. Po úspešnej kvalifikácii, kde zdolala domácu hráčku Csenge Gyene 6:1, 6:2 sa prebojovala do hlavnej súťaže turnaja. 

      Hlavná súťaž sa začala v stredu 2.7.2021, kde opäť hrala proti maďarke Petra Koszo. Zápas vyhrala  6:1, 6:3 a tak sa po prvý krát prebojovala do druhého kola na medzinárodnom turnaji.

      Vo štvrtok hrala 2. kolo opäť proti domácej hráčke Viola Hajna Jeck, na ktorú už nestačila a prehrala 1:6, 4:6.

      Vo štvorhrách sa predstavila s českou hráčkou Charlotte Felux, kde aj po dobrých začiatkoch v oboch setoch nakoniec nestačili na domáce maďarky a prehrali tesne 4:6 a 5:7. 

      Chiare za úspešnú reprezentáciu školy a klubu gratulujeme a prajeme veľa úspechov.

    • Náhrada OHL sezóny v USA aj s naším Denisom Bakalom
     • Náhrada OHL sezóny v USA aj s naším Denisom Bakalom

      Podujatie PBHH invitational 2021, ktoré sa koná v meste Erie je náhradou za OHL.

      Tu majú mnohí hráči možnosť rozvíjať a predviesť svoje schopnosti pred skautami NHL. Na súpiske bieleho tímu je aj náš žiak, 18-ročný obranca Denis Bakala, ktorý sa nakrátko objavil v drese HK Martin, no viac príležitostí dostal v extraligovej Detve.

       

    • Letné MSR v tenise už čoskoro. Od 7.6. do 11.6. 2021
     • Letné MSR v tenise už čoskoro. Od 7.6. do 11.6. 2021

      Na Letné majstrovstvá Slovenska v tenise v kategórii dorastencov sa dostali aj naši žiaci. A že ich nie je málo. Na tohtoročných majstrovstvách SR v Trnave budeme mať veľmi slušnú účasť. Začnime dievčatami. 

      Mladšie dorastenky a dorastenky – nominácia a priama účasť: Kiara Žabková, Karolína Mráziková, Chiara Kamenská, Nina Šimonová a náhradníčka: Nina Veličová. Niektoré dievčatá získali nomináciu na MS od Slovenského tenisového zväzu. Dievčatá na sebe tvrdo pracujú a preto si nomináciu zaslúžia.   

      Chlapci z našej školy na Letných majstrovstvách Slovenska v kategórii mladší dorastenci a dorastenci: David Schwarc, Jakub Chovanec, Martin Srnánek, Bruno Bernáth, Oliver Pivník, Pavel Gula a Dušan Baranec.

      Viac informácii o priebehu MSR v tenise nájdete na stránke www.etenis.sk.

      Všetkým našim žiakom – tenistom držíme palce 😊

    • Kiara Žabková opäť úspešná!
     • Kiara Žabková opäť úspešná!

      Naša žiačka Kiara Žabková (TC EMPIRE Trnava) sa stala víťazkou letných majstrovstiev Slovenska starších žiakov. Na dvorcoch TK Kúpele Piešťany zdolala vo finále Žabková domácu hráčku Soňu Depešovú 6:3, 6:3. U chlapcov sa z titulu tešil Poklemba po víťazstve 6:3, 6:4 nad Matejom Markovičom (OZ ŠK Odema Púchov). 

      Vo štvorhre dievčat sa z víťazstva tešili Žabková s Luciou Hradeckou (TK Slávia SPU Nitra), ktoré zdolali Sáru Kašťákovú s Miou Pohánkovou (obe TC EMPIRE Trnava) 7:6(5), 6:2.

       

    • Je správne mať svoj názor!
     • Je správne mať svoj názor!

      Pripraví škola žiakov do života? Dá sa zladiť práca a štúdium? 

      Nielen tieto, ale i mnohé ďalšie otázky rezonujú medzi študentami na prahu dospelosti, keď sa mnohí začínajú zamýšľať, čo ďalej po maturite. Rozvoj kritického myslenia a komunikačných zručností patrí medzi priority vzdelávania. Schopnosť vyjadriť a obhájiť svoj názor je veľmi dôležitá pre život, o to ťažšie, ak sa musí vyjadrovať v cudzom jazyku. I naši študenti sa popasovali s danými témami a dali svoje názory na papier...

    • Rozlúčili sme sa s našimi maturantami
     • Rozlúčili sme sa s našimi maturantami

      Aj keď nám budú chýbať, máme veľkú radosť z toho, že 30 krásnych mladých ľudí sa môže vďaka našej spoločnej snahe posunúť do ďalšej životnej fázy.

      Pre niektorých to bude dráha profesionálneho športovca (dnes dostali do rúk osvedčenia o odbornej spôsobilosti kvalifikovane vykonávať funkciu TRÉNERA 3. kvalifikačného stupňa), pre mnohých z nich štúdium na vysokej škole, pre ďalších zamestnanie.

      Želáme im len to najlepšie, veľa zdravia, športových, osobných i profesionálnych úspechov.

    • Alex Molčan zažil najväčší úspech v kariére
     • Alex Molčan zažil najväčší úspech v kariére

      ATP Belehrad: Alex Molčan, žiak našej školy sa konečne dočkal. Ako kvalifikant sa dostal až do finále a ani tam nesklamal. Vo finále podľahol až svetovej  jednotke Novakovi Djokovičovi 4:6 3:6. "Toto bol, samozrejme najlepší týždeň v mojej kariére. Zvlášť, keď som postúpil z kvalifikácie do svojho prvého finále. Bojoval som a hral dobrý tenis. Bojoval som aj vo finále, snažil som sa, nehral som zle, ale stál proti mne Djokovič. Dúfam, že sa mi podarí udržať na tejto úrovni," povedal Molčan na pozápasovej tlačovej konferencii. Molčan napriek prehre dosiahol životný úspech, keď v srbskej metropole si najskôr pripísal svoje prvé víťazstvo v hlavnej súťaži na okruhu ATP Tour a nikdy predtým nehral ani štvrťfinále. 

      Úspech mladého Slováka ocenil aj Djokovič, ktorý mu po finále pogratuloval, podľa Molčana potvrdil povesť sympaťáka: "Povedal mi zopár slov, čo si vážim. Je veľký sympaťák, na kurte to možno tak nevyzerá, ale je neskutočne milý a pokorný. Keď som išiel okolo ako prvý ma po slovensky pozdravil, aj to dokazuje, aký je človek."

      Slovák začal dobre a získal hneď úvodné podanie súpera, Djokovič ho však vzápätí rebrejkol. V piatej hre však Molčan opäť prelomil Srbov servis a viedol 3:2. Potom prehral tri hry za sebou, no dokázal zdramatizovať divoký prvý set, keď opäť získal brejk a skorigoval na 4:5. Ani on si však neudržal podanie a Djokovič napokon vyhral prvý set.

      V tom druhom si už obaja dali na svojich servisoch väčších pozor. Až v šiestej hre Djokovič brejkol Molčana a odskočil na rozdiel dvoch bodov, Slovák ho však hneď rebrejkol a dostal sa späť do hry. Ani on však bod nepotvrdil a Srb následne na dvakrát doviedol zápas do víťazného konca.  

      Niekoľkoročná drina sa vypláca. Dúfame, že to nebude jeho posledné finále na turnajoch ATP. Držíme palce :-)

    • Naši hokejisti bodujú
     • Naši hokejisti bodujú

      Náš úspešný absolvent Jožko Švec a náši študenti Tomáš Dudáš a Samuel Krajč začali s letnou prípravou a sú, podľa vyjadrenia samotného klubu, "najväčšími srdciarmi" Dukly Trenčín.

      Na poslednej fotke je na ľade Samuel Kňažko, ktorý bol nominovaný na MS 2021!

      Z úspechov našich chlapcov máme veľkú radosť a držíme im palce :)

    • Aká je povinnosť zákonného zástupcu žiaka?
     • Aká je povinnosť zákonného zástupcu žiaka?

      Milí rodičia, 

      podľa posledného "Manuálu covid školského semaforu pre stredné školy" zverejneného 13.5. má zákonný zástupca žiaka tieto povinnosti:

      Zákonný zástupca:

      a) Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do strednej školy a pri odchode žiaka zo strednej školy (prekrytie horných dýchacích ciest vhodne zvolenými osobných ochrannými pomôckami alebo jej stanovenými ekvivalentami v súlade s aktuálne platnými opatreniami ÚVZ SR, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR).

      b) Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň minimálne dve rúška/ respirátor (náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.

      c) Dodržiava pokyny riaditeľa školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky konkrétnej strednej školy, internátu - na školský rok 2020/2021.

      d) Predkladá po každom prerušení dochádzky žiaka do strednej školy v trvaní 3 a viac dní po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti (Príloha č. 4). Pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast.

      e) V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok nemôže dieťa navštevovať školu. V prípade neprítomnosti žiaka v škole a školskom zariadení z dôvodu:

      1) podozrenia na ochorenie COVID-19 (označený ako „Úzky kontakt“ RÚVZ, infektológom alebo všeobecným lekárom)

      2) ochorenia na COVID-19 (potvrdené ochorenie RÚVZ, infektológom alebo všeobecným lekárom) Strana 6 z 17 predloží pri návrate žiaka do školy "Potvrdenie o chorobe" vydané len všeobecným lekárom pre deti a dorast alebo u plnoletých žiakov všeobecným lekárom pre dospelých (u ktorých je žiak v starostlivosti), a to bez ohľadu na dĺžku trvania jeho neprítomnosti.

       

      Ďakujeme, že môžeme spoločnými silami prispieť k návratu detí do školy.

       

    • Od 17.5. ideme všetci do školy!
     • Od 17.5. ideme všetci do školy!

      Konečne dobrá správa, od pondelka 17.5. nastupujú všetci žiaci školy na prezenčnú výučbu. 

      Naďalej sa však budeme striktne riadiť školským semaforom a športovým covid automatom.

      Nástup do školy je v pondelok o 8.00 hod,. 1. a 2. hodina bude s triednym učiteľom (privítanie, odozvdanie čipových príveskov pre vstup do školy, úvodné pokyny), potom športový blok do 12.00 hod., prosím, prineste si športové oblečenie a obuv.

      Od utorka budeme pokračovať podľa rozvrhu platného pred pandémiou, rozvrh bude zverejnený na stránke školy.

      V prípade záujmu o obedy sa dopredu nahláste v ŠJ.

      Dôležité!!!

      Žiaci už nemajú povinnosť preukázať sa negatívnym testom, je ale potrebné odovzdať pri vstupe do školy vyplnené a podpísané Vyhlásenie o bezinfekčnosti, bez ktorého nemožno vstúpiť do budovy školy.


      Za neplnoletých žiakov vypisujú vyhlásenie ich zákonní zástupcovia, plnotetí žiaci podpíšu vyhlásenie sami:

      Vyhlásenie o beinfekčnosti -zak. zastupca / plnoletý žiak


      Žiaci majú naďalej povinnosť mať počas školského dňa mať prekryté ústa a nos rúškom alebo respirátorom.


      TEŠÍME SA NA VÁS :)


    • Aký bude náš život o rok? O dva? O tri?
     • Aký bude náš život o rok? O dva? O tri?

      Túto otázku si kladú mnohí z nás, ale asi najviac sa dotýka mladých ľudí, ktorí práve končia jednu etapu svojho života a na základe skúseností z posledného roka, ktorý do našich životov priniesol veľa zmien, sa rozhodujú, ktorým smerom sa ubrať ďalej.

      Pozrite si na krátky výber z predstáv našich maturantov, kde vidia seba a svoju rodinu o päť rokov, ktoré prezentovali na hodinách anglického jazyka. Maturita sa síce zrušila ale vzdelávanie sa nekončí. Je to predsa neoddeliteľná súčasť života!

    • 1. kolo prijímacích talentových skúšok
     • 1. kolo prijímacích talentových skúšok

      Prvé kolo priímacích talentových skúšok je úspešne za nami. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali na ich organizácii. Uchádzači o štúdium podali výborné športové výkony a veľmi sa snažili i pri absolvovaní psychotestov. 

    • Absolvent SSŠŠ Trenčianske Teplice Milan Škriniar je majstrom Serie A! Inter Miláno po 11 rokoch oslavuje scudetto
     • Absolvent SSŠŠ Trenčianske Teplice Milan Škriniar je majstrom Serie A! Inter Miláno po 11 rokoch oslavuje scudetto

      O prvom scudette pre "nerazzurri" od roku 2010 rozhodla remíza Atalanty Bergamo na ihrisku Sassuola Calcio 1:1 v 34. kole Serie A, po ktorej už vedúci Inter nemôže v tabuľke nik predstihnúť.

      Zverenci trénera Antonia Conteho majú štyri kolá pred koncom 13-bodový náskok na Bergamo, Neapol aj mestského rivala AC Miláno. Inter získal 19. majstrovský titul v klubovej histórii.

      Ide o aj veľký úspech Slováka, 26-ročný stopér Škriniar je jedným z mála futbalistov spod Tatier, ktorý vyhral elitnú európsku ligu. Titul v jednej zo štyroch najlepších líg sveta (Anglicko, Španielsko, Taliansko, Nemecko) sa podarilo v samostatnosti Slovenska doteraz vyhrať len dvom hráčom. Španielsku La Ligu v roku 1994 Petrovi Dubovskému a nemeckú Bundesligu v roku 2009 Petrovi Pekaríkovi.

    • Prijímacie talentové skúšky
     • Prijímacie talentové skúšky

      Vážení uchádzači o štúdium, prijímacie talentové skúšky sa na našej škole uskutočnia 5.5.2021 o 8.30 hod.

      Presný harmonogram dostane každý prihlásený uchádzač mailom.

      Druhé kolo prijímacích skúšok sa bude konať o týždeň, dňa 12.5.2020 o 8.30 hod. 

      Tešíme sa na vás :)

    • KINESS - školský časopis
     • KINESS - školský časopis

      Milí žiaci, rodičia, čitatelia,

      predstavujeme Vám druhé číslo nášho školského časopisu KINESS, v ktorom sa dozviete, aké úspechy dosiahli naši športovci, ako trávia čas študenti počas lockdownu a tiež si môžete prečítať rozhovor s niektorými z našich pedagógov. Okrem toho sa môžete inšpirovať s prípravou obedu, po ktorom nemusíte mať žiadne výčitky ;). Želáme príjemné čítanie! 

    • Molčan postúpil do hlavnej súťaže 
     • Molčan postúpil do hlavnej súťaže 

      Náš študent a úspešný tenista Alex Molčan postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 80 v talianskom Ríme (44 820 EUR, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie, ktoré bolo kvôli dažďu prerušené a natiahnuté do dvoch dní, si poradil s najvyššie nasadeným Uzbekom Denisom Istominom 6:3, 3:6, 6:1.

    • Kiara Žabková získala titul
     • Kiara Žabková získala titul

      Naša žiačka Kiara Žabková získala titul vo štvorhre na turnaji TE3 hráčov do 14 rokov v chorvátskom Vinkovci. Spolu s Češkou Alenou Kovačkovou v pozícii najvyššie nasadeného páru zdolali vo finále domáce trojky pavúka Biondičovú s Miškovičovou 1:6, 7:6(6), 13-11. Okrem titulu v debli si Žabková pripísala aj semifinále vo dvojhre. V tom nestačila na druhú nasadenú Nemku Nastasiju Nesterovicovú a napokon prehrala 3:6, 2:6.

    • Od pondelka 12.4. maturanti opäť v škole !
     • Od pondelka 12.4. maturanti opäť v škole !

      Od pondelka 12.4.2021 začína prezenčná výučba pre žiakov maturitných ročníkov (triedy 4.ŠA a VIII.OA). 

      Žiaci týchto tried sú pri vstupe do školy povinní preukázať sa negatívnym antigénovým testom alebo PCR testom.

      Vyučovanie bude od 12.4. pokračovať podľa rozvrhu uverejnenom na webovej stránke školy pod názvom ROZVRH OD 12.4.2021.

    • What If ..... ?
     • What If ..... ?

      Maturita, tradičná „skúška dospelosti“ bola zrušená i tento školský rok. Pre niekoho úľava, pre iných pocit určitého sklamania, pretože sa na tento dôležitý moment dospievania pripravovali od začiatku školského roka. Vzdelávací program našej strednej športovej školy je zameraný na prípravu žiakov so športovým nadaním pre štúdium na vysokej škole a pre výkon povolaní a odborných činností v športe. Najvhodnejšou kombináciou je prepájanie teórie so životom prípadne simulovanie reálnych životných situácií. V tomto spočívala príprava našich študentov na ústnu skúšku z anglického jazyka, ktorá zahŕňala sčasti teóriu daných maturitných tém ale najmä aplikáciu vlastných skúseností a zážitkov. Jedným z príkladov slúži prepojenie témy „ Role models and Ideals“ , kde študenti na základe vlastnej skúsenosti prezentovali osobnosti, ktoré v ich životoch zohrali dôležitú úlohu. A keďže naši študenti sú aktívni športovci, skúste si zatipovať, kto sú ich „Idoly?“  Možno budete sami prekvapení.

    • Vážení rodičia a priatelia školy
     • Vážení rodičia a priatelia školy

      ​​​​​Aj tento rok môžete darovať škole 2% (1%) z daní. Pomôžete nám tak prekonať toto náročné obdobie a ďalej skvalitňovať vzdelávací proces na škole. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu.

      • Ak sa rozhodnete darovať nám 2% (1%) zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.​​

    • SME ONLINE
     • SME ONLINE

           Súčasná situácia vo svete i u nás  otočila naše životy a zabehnuté denné rutiny naruby. Ráno vstať, obliecť sa a ísť do školy bolo pre nás absolútnou samozrejmosťou. Pod vplyvom súčasných okolností sa postupne stalo to, že naša škola sa nezačína zvonením školského zvončeka ale zapínaním počítačov, telefónov či tabletov a pripájaním sa na vyučovacie hodiny cez rôzne platformy. Zrazu sa zo študentských izieb stali zároveň triedy, v ktorých trávia študenti väčšiu časť dňa. To, že online výučba má svoje výhody i nevýhody a študenti by si mali vytvoriť svoj vlastný časový harmonogram bola veľmi atraktívna téma, ktorej sa venovali naši študenti na hodinách anglického jazyka. Vo svojich prezentáciách porovnávali aké by mali byť ideálne podmienky a očakávania podľa odborníkov, rodičov a učiteľov Vs ako to v realite funguje u nich doma. Každopádne, mnohí z nich dokážu počas vyučovania robiť aj niekoľko ďalších činností, čím dokázali vložiť do svojich prezentácií značnú dávku humoru.  A čo Váš online deň?

    • Slovenský Federer?
     • Slovenský Federer?

      Mimoriadne nadaný športovec a náš študent. Peter Privara o prvom bode do ATP a Rafa Nadalovi. Koľko peňazí potrebuje ročne? Peťo, držíme palce!

    • Futbalisti napriek mladému veku hrávajú najvyššie súťaže
     • Futbalisti napriek mladému veku hrávajú najvyššie súťaže

           Našu školu navštevuje viacero kvalitných hráčov, ktorí sú veľmi talentovaní. Máme široké zastúpenie klubov prvej a druhej ligy, kde naši žiaci, aj keď vekovo mladší, pravidelne nastupujú a hrajú futbal na profesionálnej úrovni. Naša škola spolupracuje s Akadémiami MŠK Žilina, DAC Dunajska streda, AS Trenčín, FK Dubnica nad Váhom a vytvára vďaka nášmu zriaďovateľovi a pod vedením profesionálnych trénerov pre našich študentov výborné podmienky.

      1 liga:

      Valjent Martin – RCD Mallorca

      Čmelík Lukáš - MFK Karviná

      Slaninka Martin – ŠKF Sereď

      2. liga:

      Cyprian Adam – FK Dubnica nad Váhom

      Szetei Filip – KFC Komárno

      Veselovsky Dominik – FC ŠTK 1914 Šamorín

      Steinhubel Kristián - FK Fotbal Třinec

    • Naši reprezentanti na turné v Južnej Amerike
     • Naši reprezentanti na turné v Južnej Amerike

      Nitrianska tenistka a žiačka našej školy sedemnásťročná Bianca Behúlová sa už viac ako rok pripravuje v NTC. V utorok 2. februára odletela so svojim trénerom Ivanom Košecom do Južnej Ameriky na juniorské turnaje série ITF1 a ITF JA. Spolu s Biancou do Ameriky odcestovali aj ďalší naši žiaci Radka ZelníčkováPeter Benjamin Privara. Spoločne sa v meste Salinas budú pripravovať na turnajovú šnúru v Ekvádore v meste Salinas. Ďalej sa presunú na turnaje do Paraguaja a Brazílie.

      Naše mladé nádeje budú pod vedením svojich trénerov zbierať skúsenosti zo sveta tenisu.

      Všetkým držíme palce a veríme že budú úspešne reprezentovať nie len našu školu, svoje kluby, ale aj Slovensko.

      Zdroj: https://mynitra.sme.sk/c/22590928/behulova-prebrazdi-juznu-ameriku.html

    • Peťo Privara získal prvé body medzi mužmi.
     • Peťo Privara získal prvé body medzi mužmi.

      Prechod medzi mužov sa nášmu žiakovi a talentovanému tenistovi Petrovi Benjamínovi Privarovi podaril. Stačilo mu nato päť zápasov, aby získal prvé body do mužského rebríčka ITF. Ešte vlani hrával na juniorských turnajoch do 16 rokov, kde potvrdil svoj obrovský talent a potenciál a zaslúžene ukončil tenisový rok 2020 na poste európskej jednotky. Po tom, ako absolvoval sústredenie v akadémii Rafaela Nadala, rozhodol sa v dejisku vyskúšať štart aj na mužských turnajoch ITF.

      Na prvom z nich prehral v druhom kole kvalifikácie, na druhom však úspešne vyhral kvalifikáciu, pričom v druhom kole si poradil aj so synom Toniho Nadala (Rafovho strýka a bývalého dlhoročného trénera). V hlavnej súťaži na neho čakal skúsený dvadsaťšesťročný Čech Václav Šafránek, ktorému v minulosti patrila 191. priečka rebríčka ATP. Privara mu dovolil uhrať iba šesť gemov. V druhom kole síce prehral s Francúzom De Schepperom 62 63, ale prvé body získal už na svojom druhom turnaji. A to je sľubný začiatok medzi mužmi..

      Peťovi gratulujeme a držíme palce na ďalších turnajoch. 

    • ČESKA EXTRALIGA V STOLNOM TENISE
     • ČESKA EXTRALIGA V STOLNOM TENISE

      Náš žiak Filip Delinčák, reprezentant SR v stolnom tenise a momentálne najväčší talent v tomto športe na Slovensku aj napriek zlej situácii (aktuálne sa u nás netrénuje a nehrajú sa žiadne súťaže) naďalej trénuje  a zbiera obrovské skúsenosti v českej extralige mužov, konkrétne za ostravský klub "TTC Ostrava". Ako sa mu darí sa môžete presvedčiť naživo, alebo zo záznamu na jeho stránke https://www.filipdelincak.sk/. Držíme  palce a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy.

       

    • KÚP MI KNIHU - ANGLICKÚ!!
     • KÚP MI KNIHU - ANGLICKÚ!!

      KÚP MI KNIHU - ANGLICKÚ. Spieva Miroslav Žbirka vo svojej  hitovke, čím len potvrdzuje fakt, že Knihy sú dôležitou súčasťou nielen kultúry, ale najmä vzdelania.

      Mnohé výskumy a štúdie potvrdzujú, že čítanie kníh v cudzom jazyku aktívne podporuje a rozvíja v nemalej miere úroveň daného jazyka.

      Čítanie anglofónnej literatúry ja najlepší spôsob ako si rozširiť a osvojiť slovnú zásobu, pochopiť gramatické štruktúry viet ako aj samotných jazykových výrazov. Je to najlepšia cesta ako začať “Cítiť, Vnímať a Rozmýšľať” v anglickom jazyku.

      Nanešťastie, niekedy je náročné nájsť tie správne knihy vzhľadom k úrovni jazyka  študentov.  A práve preto študentky V.OA triedy si pripravili zaujímavé prezentácie kníh, ktoré prečítali a veľmi ich zaujali. Ak stále váhate, nech sa páči: “ VYBERAJTE”

    • Mr Blair Anderson: Learn about New Zealand
     • Mr Blair Anderson: Learn about New Zealand

      Minulý rok v decembri navštívil našu školu Mr Jamie Byrne zo Škótska, lektor jazykovej školy Language&Partner, a jeho hodiny konverzácie sa stretli u našich študentov s kladným ohlasom. Aj napriek súčasnej pandemickej situácii a online vzdelávaniu sme chceli študentom zatraktívniť hodiny anglického jazyka. Dňa 16.12. sa k našim maturantom, V.OA a VII.OA pripojil vzácny hosť, Mr Blair Anderson z Nového Zélandu. Blair pôsobí ako lektor v jazykovej škole Language&Partner v Trenčíne a pripravil pre študentov prezentáciu o svojej rodnej krajine, zaujímavosti, ale čo bolo najpodstatnejšie, že študenti sa mohli pýtať na všetko, čo ich zaujímalo a zároveň si precvičiť svoju angličtinu s “native speakrom”.

      Pánovi Andersonovi ďakujeme a dúfame, že hlavne maturanti zúžitkujú cenné informácie vo svoj prospech.

    • Návrat do školy opäť posunutý
     • Návrat do školy opäť posunutý

      Milí študenti, vážení rodičia!

      Iste ste v médiách zachytili informáciu od ministra školstva o posunutí termínu návratu žiakov do škôl.

      Kvôli nepriaznivej pandemickej situácii sa s dištančnou výučbou na stredných školách začne po ukončení lockdownu a pretestovaní žiakov a učiteľov, ktoré sa predbežne uskutoční v dňoch 22. až 24.1. 2021.

      Maturanti by mohli podľa ministra školstva nastúpiť do školy po pretestovaní už od 18.1.

      MŠ zdôrazňuje, že tieto podmienky sú predbežné a závisieť budú od vývoja situácie. Lokálne podmienky navyše môže zmeniť alebo upraviť RÚVZ.

      Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa upravili aj niektoré pravidlá pri klasifikácii žiaka. Termín na ukončenie klasifikácie a hodnotenie za prvý polrok sa predlžuje do 31. marca.

      Ruší sa tiež externá časť maturitnej skúšky.

       

      Od 11.1. teda pokračujeme vo vyučovaní dištančnou formou podľa platného rozvrhu. 

       

      Všetky informácie zverejnené MŠSR nájdete tu:

      https://www.minedu.sk/minister-skolstva-b-groehling-mame-plan-na-navrat-deti-do-skol-ten-vsak-zavisi-od-aktualnej-situacie/

       

      Informácie budeme aktualizovať, zostaňte doma a buďte zdraví! :)

       

      Vedenie školy

       

       

    • NÁVRAT DO ŠKOLY - 11. januára 2021
     • NÁVRAT DO ŠKOLY - 11. januára 2021

      Vážení rodičia a študenti,

      určite si všetci želáme, aby sa deti vrátili čím skôr do škôl a obnovila prezenčná forma vyučovania. 

      Z pedagogického i psychologického hľadiska to považujeme za veľmi dôležité!

      Návrat do školy 11. januára 2021 je ale aktuálne podmienený pretestovaním žiaka a jeho zákonného zástupcu na ochorenie COVID-19 

      (v zmysle rozhodnutí Pandemickej komisie vlády SR, Ústredného krízového štábu, vlády SR v uznesení, Úradu verejného zdravotníctva SR, rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu a podľa pravidiel COVID AUTOMATU vydaného Ministerstvom zdravotníctva SR s ohľadom na epidemiologickú situáciu COVID-19 na území Slovenskej republiky).

      Triedni učitelia Vám v blízkej dobe pošlú SMS s odkazom na google formulár, ktorý treba obratom vyplniť.

      Zriaďovateľ školy následne nahlási do 21. 12. 2020 do 14:00 prostredníctvom vyplneného formulára počet záujemcov o testovanie a miesto testovania tak, aby príslušné okresné úrady zabezpečili pre testovacie odberové miesto (MOM) dostatok antigénových testov. Indikatívne zistenie záujmu o testovanie, je potrebné z dôvodu plynulého zabezpečenia logistiky a distribúcie antigénových testov zo strany Ministerstva vnútra SR.

      Za vyplnenie Vám vopred ďakujeme. Prajeme Všetkým pohodové sviatky a v novom roku hlavne veľa zdravia a šťastia.

      ---

      Vedenie školy 

    • Škola naďalej zatvorená
     • Škola naďalej zatvorená

      Vedenie školy sa na základe spätnej väzby od zákonných zástupcov žiakov rozhodlo pokračovať v dištančnej výučbe až do vianočných prázdnin. Súhlas s obnovením prezenčnej výučby v nasledujúcich dňoch vyslovilo v ankete len 40% rodičov.

      Napriek tomu, že online vyučovanie u nás funguje na vysokej úrovni, dúfame, že brány školy sa nám podarí otvoriť čím skôr, najskôr však po skončení lockdown-u, v januári 2021. 

      Situáciu budeme sledovať a na stránke školy dopĺňať aktuálne informácie.

      Vedenie SSŠŠ Trenčianske Teplice

    • Obhajoby záverečných prác pre získanie trénerských licencií ONLINE
     • Obhajoby záverečných prác pre získanie trénerských licencií ONLINE

      Od 7. do 9. decembra sa na našej škole konali obhajoby záverečných prác pre získanie odbornej spôsobilosti v športe a výkon odbornej činnosti TRÉNER ŠPORTU.

      Z dôvodu súčasnej epidemiologickej situácie sme obhajoby zorganizovali online. Naši študenti - športovci boli veľmi dobre pripravení, väčšina prác bola po odbornej stránke i po stránke aplikácie do praxi na vysokej úrovni.

      Sme veľmi radi, že šport je u našich študentov stále na prvom mieste a dúfame, že i vďaka získaným osvedčeniam sa mu budú venovať profesionálne i naďalej.

    • NÁVRAT DO ŠKOLY
     • NÁVRAT DO ŠKOLY

      Vážení rodičia,

      na základe najnovších informácií z MŠVVaŠ Vám v blízkej dobe príde SMS s odkazom na google formulár s jednou otázkou, ktorá sa týka záujmu o obnovu prezenčnej výučby v našej škole v priebehu nasledujúcich dní. 

      Podľa platných pravidiel je pre opätovné otvorenie PODMIENKOU otestovanie žiaka a jedného z rodičov (ktorý s ním žije v spoločnej domácnosti) antigénovým testom priamo v budove školy. 

      Vedenie školy na základe spätnej väzby rozhodne o ďalšom postupe.

      ---

      Vedenie školy 

    • Urobte si pohodu pri dobrom filme
     • Urobte si pohodu pri dobrom filme

      Film a Škola? Žiaden problém. Ste fanúšikmi anglofónnych filmov? Naši študenti ich milujú. A nie je nič lepšie ako spojiť zábavu so vzdelaním.

      Áno, aj sledovanie filmov je jednou z techník, ako sa učiť či zlepšovať cudzí jazyk. Naše odporúčanie je sledovať film v origináli spolu s anglickými titulkami a nudiť sa určite nebudete.

      A čo s voľným časom na Vianoce? Nechajte sa inšpirovať našimi študentami a spríjemnite si ich dobrým filmom. Tu sú ich tipy.....

    • Aj na angličtine sme ekologickí
     • Aj na angličtine sme ekologickí

      Slovensko sa zaviazalo do roku 2050 byť uhlíkovou neutrálnou krajinou. To znamená, že vyprodukujeme len toľko emisíí, koľko dokážeme kompenzovať. To isté platí aj pre tzv. “Vodnú stopu”.

      Je to obrovský záväzok pre celú krajinu a naše budúce generácie, čo si uvedomujú aj študenti našej školy. Téma ochrany životného prostredia je prirodzenou súčasťou hodín anglického jazyka a rozvoja komunikačných zručností. V zadaní sa objavila otázka:

       “ Ako aj my môžeme prispieť k znižovaniu uhlíkovej a vodnej stopy?”

      Samy študentky sa rozhodli vypracovať krátky manuál, ako jednoducho sa môžeme všetci pričiniť o zlepšenie súčasnej negatívnej situácie s ovzduším i vodou. Po návrate späť do školy si ich  budeme môcť sami prečítať a nájsť inšpiráciu, ako pozitívne prispieť k redukcii “uhlíkovej” i “vodnej” stopy.

    • Pomoc v krízovej situácii
     • Pomoc v krízovej situácii


      Milí učitelia, tréneri, študenti, rodičia a nepedagogickí zamestnanci školy,

      vstupujeme do ťažkých dní, a preto by som dala rada do pozornosti niekoľko kontaktov, ktoré Vám môžu pomôcť a sprevádzať Vás počas tejto ťažkej krízovej situácie.

      V prvom rade som pre Vás k dispozícii na tel. čísle 0903 501 157. Môžete ma kontaktovať i mailom : breznicka.skola@gmail.com, alebo na sociálnej sieti Facebook či prostredníctvom  aplikácie Teams a Edupage. V prípade záujmu, môžete sledovať i moju školskú stránku, kde budem priebežne pridávať rôzne informácie, či už pre učiteľov rodičov alebo žiakov.


      Ďalšie dôležité kontakty 24/7, ktoré diskrétne, bezplatne a odborne fungujú:

      - www.ipcko.sk (chat, email)

      - Covid-19 Krízová linka pomoci (chat, email, telefón, video) - www.krizovalinkapomoci.sk a 0800 500 333

      - Linka detskej istoty - 116 111

      - Rodičovská poradňa 116 000

      - Linka dôvery Nezábudka - 0800 800 566


      Želám Vám veľa zdravia a psychickej sily na zvládnutie tejto mimoriadnej situácie.


      Zuzana Breznická, šk.psychologička

    • A zasa sme doma ...
     • A zasa sme doma ...

      Od pondelka 26.10.2020 prechádza CELÁ škola na výučbu online (aj triedy TERCIA a KVARTA).

      Pôjdeme podľa doterajšieho rozvrhu, ktorý je uverejnený na stránke školy.

      Denne od 8.00 do 9.00 hod budú mať triedy športovú prípravu online, potom pokračujú teoretickým vyučovaním.

      Podľa vyjadrenia ministerstva školstva by mali byť školy zavreté do konca novembra.

      Prosím, priebežne sledujte stránku školy, informácie budeme aktualizovať.

      A hlavne, buďte zdraví :)

       

       

    • Organizácia vyučovania od 13.10.
     • Organizácia vyučovania od 13.10.

      Milí študenti, 

      od utorka 13.10. sa učíme online prostredníctvom aplikácie MS Teams. Prosím, skontolujte si funkčnosť vášho konta! 

      Vyučovanie bude začínať o 8.00 hod. online tréningom s vašími trénermi. O 9.15 hod. budeme pokračovať teoretickým vyučovaním. Upravený rozvrh pre online výučbu nájdete na stránke školy.

      Upozorňujeme, že účasť na online vyučovaní je povinná!!! 

      Triedy III.OA a IV.OA sa budú aj naďalej zúčastňovať na vyučovaní prezenčne, čiže denne v škole (od 8.00 hod.). Upravený rozvrh nájdu žiaci týchto tried na stránke školy.

       

      Vedenie školy 

     • Od 12.10. na škole dištančná forma vyučovania!

      Na základe rozhodnutia ÚVZSR sa od zajtra mení spôsob výučby na všetkých stredných školách na Slovensku na DIŠTANČNÝ. Od utorka 13.10. bude vyučovanie na našej škole prebiehať online formou prostredníctvom aplikácie MS Teams. Rozvrh online hodín ako i ďalšie pokyny budú zverejnené zajtra 12.10. na webovej stránke školy. 

      Zajtra ( v pondelok, 12.10.) zostávajú všetci žiaci doma a sú povinní si skontrolovať funkčnosť svojho konta v MS Teams. 

      Prosím, dôsledne sledujte aktuálne oznamy na webovej stránke školy. 

      Zaželajme si spoločne veľa zdravia :).

      Vedenie školy

    • AJ - článok študentov do časopisu
     • AJ - článok študentov do časopisu

      Príprava študentského časopisu začala okienkom z anglického jazyka.    

      Základným cieľom výučby anglického jazyka je pripraviť študenta do života ako aj na riešenie rozličných životných situácií. Naši študenti dostali zadanie pripraviť článok do športových novín, v ktorom mali spropagovať svoj šport tak, aby povzbudili deti i mladých ľudí hýbať sa, prípadne ich prilákali do svojich radov. Nakoľko sa s danou úlohou popasovali môžete posúdiť sami a prezrieť si ich práce.

    • Nové pokyny pre žiakov SSŠŠ (platné od 5.10.2020)
     • Nové pokyny pre žiakov SSŠŠ (platné od 5.10.2020)

      Na základe aktuálnych epidemiologických opatrení sme upravili tréningový proces nasledovne:

       

                1. BLOK    2., 3., 4. hodina / 8:35 - 11:05 /

                2. BLOK    8., 9., 10. hodina / 14:05 – 16:30 /

       

      • Tréningový proces bude prebiehať v priestoroch posilňovne Amadeus, futbalového a tenisového areálu a školskej herne za prísnych hygienických opatrení.

       

      • Zákaz spoločného sprchovania po tréningovom procese v priestoroch školy.

       

      • Regenerácia bude prebiehať vo vonkajšom bazéne Grand po skupinách podľa rozvrhu a pokynov trénerov pri dodržiavaní hygienických nariadení. V prípade zmeny Vás budeme informovať.

       

      • Žiakom je nariadené dôsledne dodržiavať prísne hygienické opatrenia na všetkých športoviskách, podľa pokynov vyučujúcich.

       

      • Kompletný rozvrh hodín platný od 5.10.2020 bude zverejnený do konca tohto týždňa na stránke školy.

       

      Ďalšie informácie budú poskytované priebežne podľa pokynov MŠ SR a ÚVZ.

       

      ---

      Vedenie školy

    • NAŠA ŠKOLA JE NA KOMBINOVANÉ VZDELÁVANIE PRIPRAVENÁ
     • NAŠA ŠKOLA JE NA KOMBINOVANÉ VZDELÁVANIE PRIPRAVENÁ

      Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu a nariadenia MŠSR sme sa museli lepšie pripraviť aj na DIŠTANČNÉ vzdelávanie, čiže výučbu z domu.

      Od školského roku 2020/2021 škola vlastní webový balík Microsoft Office 365 od  www.microsoft.com. Stačí sa len prihlásiť a môžete využívať jeho výhody v oblasti vzdelávania. Po obsahovej stránke nám tiež pomáha Virtuálna knižnica, ktorá je na www.zborovna.sk.

      Každý študent dostal na svoj e-mail pozvánku na registráciu do Office 365 s heslom a tým aj prístup do domény „sportaskola.sk“, kde môžu využívať všetky služby a aplikácie, ktoré balík Office 365 ponúka. V prípade dištančného vzdelávanie bude pre žiakov dôležitý TEAMS – online vyučovanie a OUTLOOK - e-mailová schránka v tvare meno.prezvisko@sportaskola.sk. Obsah bude touto formou jednoducho a rýchlo zdieľaný a ukladaný v cloudoch a kedykoľvek k dispozícii.

      Výhody Balíka Office 365 pre školu:

      • bezplatné používanie aplikácií a služieb Teams, Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Outlook, OneDrive, Stream, SharePoint a ďalšie
      • bezpečnosť, je dodržiavaná na úrovni požiadaviek EU a smernice GDPR
      • neobmedzený ukladací priestor v cloude, min. 1 TB, ktorý je možné v prípade potreby zvýšiť
      • neobmedzený počet užívateľov

       

      Ďalej sa pripravujeme na online vyučovanie v triedach. Športovec už nemusí počas účasti na turnajoch a sústredeniach sedieť a pozerať do kníh, notebooku, telefónu, stačí, keď sa pripojí na internet a môže sa učiť priamo v triede so svojimi spolužiakmi. Na to však potrebujeme vysokorýchlostný internet a zabezpečenie tried technikou, schopnou online výučby.

      Spolu sa snažíme napredovať a využívať možnosti súčasnej doby.

      ---

      Vedenie školy

    • Baračka Open, 12. - 14.9.2020
     • Baračka Open, 12. - 14.9.2020

      Bo to záverečný tenisový turnaj v tejto sezóne v kategórii MUŽI a ŽENY. Na trunaji sme mali aj dorastencov z našej školy Ninu Veličovú, Vladimíru Pavlíkovú, Milana Bežáka a Tomáša Šurana.  Ich účasť však bola skôr zbieranie skúseností. Za reprezentáciu školy im ďakujeme.  

      Do galérie BARAČKA OPEN, 12. - 14.9.2020 boli pridané fotografie. 

    • Summer Cup, 11.-13.8.2020
     • Summer Cup, 11.-13.8.2020

      Už tradične sa v športovom areáli na Baračke v krásnom prostredí Kúpeľného parku v Trenčianskych Tepliciach uskutočnil tenisový turnaj DORASTENCOV a už tradične bol plne obsadený. Do pavúka sa zmestili aj hráči z našej školy. Za chalanov Bernáth Bruno, Kovář Samuel, Kravec Vladimír a dievčatá v zastúpení Kamenská Chiara, Veličová Nina, Pavlíková Vladimíra a Šimonová Nina. Za zmienku stojí tretie miesto Pavlíkovej vo dvojhre a štvorhre a seminfinále Kravca. Všetkým zúčastnením ďakujeme za reprezentáciu školy.

      Do galérie Summer Cup, 11.-13.8.2020 boli pridané fotografie.

    • ZMLUVA O ŠTÚDIU
     • ZMLUVA O ŠTÚDIU

      Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, žiaci,

      vzhľadom na epidemiologickú situáciu budú tento školský rok „Zmluvy o štúdiu“, ďalej len „zmluvy“ poslané každému žiakovi, alebo zákonnému zástupcovi POŠTOU v dvoch vyhotoveniach. Jedna zmluva ostáva Vám a druhú Zmluvu treba podpísať a poslať poštou späť na adresu školy Súkromná stredná športová škola, SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice, alebo ju poslať po žiakovi, ktorý ju  v obálke odovzdá triednemu učiteľovi.

      V prípade zmeny adresy, pošlite aktuálnu adresu doručovania elektronicky na sekretariat@sportovegymnazium.sk, alebo SMS na číslo 0903 451 982. Treba uviesť:  Meno a priezvisko žiaka + adresu žiaka, alebo zákonného zástupcu. Nahlásenie zmeny adresy pošlite najneskôr do 5.9.2020!

      Termín odoslania zmluvy bude do 15.9.2020

      Termín doručenia zmluvy späť škole bude do 25.9.2020

      POZOR: V prípade nedoručenia zmluvy v termíne, môže byť žiakovi zamedzený prístup k študijným materiálom a obmedzená komunikácia so školou a vyučujúcimi.

      Za pochopenie a spoluprácu vopred ďakujeme.

      ---

      Vedenie školy

    • ROZVRH HODÍN
     • ROZVRH HODÍN

      Milí študenti, aktuálny rozvrh hodín platný do 20.9.2020 si môžete pozrieť na stránke školy, resp. tu: https://www.sportovegymnazium.sk/timetable/.

      Dávame tiež do pozornosti, že Športová príprava bude počas sprísnených protiepidemiologických opatrení prebiehať v športovom bloku umiestnenom po teoretickom vyučovaní a po obednej prestávke.

       

      Tento rozvrh je predbežne platný do 20.9.2020, v prípade pokračovania alebo sprísenia/uvoľnenia opatrení proti šíreniu COVID-19 Vás budeme informovať.

       

      Časy zvonenia k aktuálnemu rozvrhu:

       

       

       

    • OZNAM PRE RODIČOV
     • OZNAM PRE RODIČOV

      Vážení rodičia,

      OKREM ŽIAKOV A ZAMESTNANCOV ŠKOLY JE NA ZÁKLADE USMERNENIA MŠSR

      VSTUP DO BUDOVY ŠKOLY ĎALŠÍM OSOBÁM  (AJ RODIČOM) AŽ DO ODVOLANIA ZAKÁZANÝ.

       

      V prípade potreby kontaktujte sekretariát školy na tel. č. 0911 552 677

       

    • ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ OZNAMUJE
     • ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ OZNAMUJE

      Výdaj stravy sa v novom školskom roku začína 3.9.2020, a to len pre stravníkov, ktorí sú k tomuto dátumu na obedy prihlásení a majú uhradený poplatok za september 2020.

      Ostatní záujemcovia o stravovanie v školskej jedálni sa môžu prihlásiť 2.9.2020 do 11.30 hod, resp. v nasledujúcich pracovných dňoch. Obedy im budú vydané až po uhradení poplatku za september 2020.

    • POKYNY MŠ SR
     • POKYNY MŠ SR

      Milí študenti, vážení rodičia!

      Prázdniny sa nám pomaly končia, onedlho sa znovu uvidíme v škole.

      Dovoľte, aby sme Vám aspoň stručne priblížili aktuálne pokyny Ministerstva školstva SR k začiatku školského roka 2020/2021, ktoré sa dotýkajú súčasnej epidemiologickej situácie u nás. Tieto opatrenia sú predbežne platné do 15.9.2020.

      Školský rok a riadne vyučovanie začína 2.9.2020.  

      Je však potrebné dodržiavať nasledujúce nariadenia:

      • Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy.

      Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať všeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že zdravotný stav nevyžaduje komunikáciu s lekárom, pri opätovnom nástupe žiaka do školy sa žiak preukáže vyhlásením o bezinfekčnosti podpísaným zákonným zástupcom/plnoletým žiakom.

      • Zákonný zástupca, resp. plnoletý žiak zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode do školy a pri odchode žiaka zo školy (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk).

      Každý žiak je povinný mať na každý školský deň dve rúška (jedno náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky. Nosenie rúška je povinné od 2.9. do 15.9. počas celého vyučovacieho dňa, teda v triedach i ostatných priestoroch školy (okrem školskej jedálne).

       

      • Žiak predkladá pri prvom nástupe do školy (2.9.2020) čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti, alebo po každom prerušení dochádzky žiaka v trvaní viac ako tri dni predkladá písomné vyhlásenie o tom, že neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.

      Bez vyplneného a podpísaného čestného vyhlásenia nebude možný vstup do budovy školy!

       

      • V prípade, že existuje akékoľvek podozrenie alebo potvrdenie na ochorenie COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informujte príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu (alebo plnoletého žiaka) je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola nariadená lekárom alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je žiakovi prerušená dochádzka do školy.

       

      • O ostatných nariadeniach týkajúcich sa teoretického vyučovania a organizácie športovej prípravy budú žiaci podrobne informovaní hneď pri nástupe do školy.

       

      Verím, že túto situáciu spoločne bez väčších problémov a zvládneme a budeme sa tešiť pevnému zdraviu.

    • Smútočné oznámenie
     • Smútočné oznámenie

      So zármutkom Vám oznamujeme, že vo veku  87 rokov nás navždy opustil náš dlhoročný kolega, bývalý zástupca riaditeľa a spoluzakladateľ našej školy Mgr. Ján Hudec. Kto ho poznal, venujte mu tichú spomienku. Ďakujeme.

       

      Kolektív školy

    • Dôležitý oznam - NÁSTUP DO ŠKOLY
     • Dôležitý oznam - NÁSTUP DO ŠKOLY

      SSŠŠ oznamuje svojim študentom, že nástup do školy je 29.6.2020 o 8.00 hod. V tento deň sú všetci povinní priniesť so sebou učebnice a kľúče od skriniek a odovzdať ich v škole.

      Milí študenti, tešíme sa, že sa po dlhom čase konečne stretneme a porozprávame sa :). Počas dopoludnia si tiež upracete triedy, skrinky a zoberiete domov všetky vaše veci.

      Koncoročné vysvedčenia vám rozdáme v utorok, 30.6. o 9.00 hod.

      Dôležité upozornenia:

      1) Každý študent je povinný pri vstupe do školy odovzdať vyhlásenie, že nemá žiadne zdravotné problémy a môže bez obáv prísť do koletívu školy. Toto vyhlásenie je potrebné vvytlačiť, vypísať, podpísať a priniesť so sebou do školy v deň nástupu.

      Vyhlásenie nájdete v odkaze dolu pod textom.

       

      2) Dbajte na to, aby ste si kompletne uzavreli klasifikáciu, najneskôr do 24.6. K dispozícii sme Vám online cez Teams, mail, telefón a celý pedagogický kolektív bude k dispozícii osobne v budove školy od 22.6. v dopoludňajších hodinách.

      Tešíme sa na spoločné stretnutie!

    • Bezpečnosť v škole
     • Bezpečnosť v škole

      Na základe včerajšej tragickej udalosti, ktorá otriasla nielen naším školstvom, ale i celým Slovenskom, chceme aj my vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým a skoré uzdravenie zraneným.Táto udalosť určite zanechá v mnohých z nás ranu na duši, možno i strach a obavy do budúcnosti.

      Milí žiaci, rodičia, kolegovia, ak by ste sa potrebovali porozprávať, kontaktuje našu školskú psychologičku Mgr. Zuzanu Breznickú, vyškolenú pre krízovú intervenciu. (tel.č.: 0903/501 157, mail: breznicka.skola@gmail.com, messenger, whatsapp, ...)Spoločne dúfajme, že sa už nič podobné nestane a že škola naďalej zostane naším druhým domovom a bezpečným miestom pre nás všetkých.

       

      Pozrite si aj článok k tomuto príspevku v linku:

       

    • 2. kolo prijímacích talentových skúšok
     • 2. kolo prijímacích talentových skúšok

      Vedenie školy oznamuje uchádzačom o štúdium v šk. roku 2020/2021, že druhé kolo prijímacích talentových skúšok sa uskutoční

      dňa 19.6.2020 o 9.00 hod. v budove školy.

      Uchádzači absolvujú pohybovú časť a psychotest. Je potrebné si priniesť športové oblečenie a obuv.

      Prosím, kontaktujte nás na tel. č. 0905/150 064 (Mgr. Hromjaková)

    • ŠTÚDIUM V ZAHRANIČÍ?
     • ŠTÚDIUM V ZAHRANIČÍ?

      Športovec a študent zároveň je veľmi náročná kombinácia, ktorej treba obetovať veľa času i energie. Mnohí z našich študentov uvažujú o svojej budúcnosti a čoraz častejšie sa skloňujú slová ako zahraničné univerzity a štúdium na nich. Je všeobecne známe, že náklady na takéto štúdium vo veľkej miere presahujú možnosti slovenských rodín, a preto prichádza do úvahy možnosť získania štipendia. Dôležitým faktorom v procese schvaľovania štipendia sú študijné výsledky, športové výsledky a v neposlednom rade samotná žiadosť, v ktorej musia byť uvedené dôvody, prečo je žiadateľ ten naj....adept pre ich školu a získanie štipendia.  

       Je pre nás prioritou pripravovať študentov tak, aby tieto zručnosti dokázali využiť v budúcnosti.

    • MATURITY NEBUDÚ!
     • MATURITY NEBUDÚ!

      Vážení maturanti,

      vzhľadom na aktuálnu situáciu ohľadne vírusového ochorenia COVID 19 sa tento rok maturity neuskutočnia. Situáciu sme pozorne sledovali, ešte minulý týždeň to vyzeralo, že sa nájde riešenie a za určitých podmienok stanovených hlavným hygienikom SR sa pristúpi aspoň k ústnej časti maturity. Dnes však padlo definitívne rozhodnutie, že v školskom roku 2019/2020 sa maturity neuskutočnia. Realizácia tzv. internej maturitnej skúšky sa bude vykonávať administratívnym spôsobom. Maturitné vysvedčenie sa získa aritmetickým priemerom známok, ktorý vykoná škola na základe pokynov MŠ SR.

      Viac informácii o spôsobe a postupe k udeľovaniu maturitného vysvedčenia nájdete v odkaze.

      Prikladáme aj video - tlačovú konferenciu ministra školstva k zrušeniu maturít.

      Ďalej Vás prosíme, aby ste sledovali našu stránku, prípadne stránku Ministerstva školstva, kde si môžete pozrieť aktuálne informácie. Najbližšie sa budú riešiť prijímacie skúšky. Čoskoro budeme informovať "našich záujemcov" o postupe pri prijímacích-talentových skúškach na našej škole.  

      ---

      Vedenie školy

    • Vážení kolegovia, rodičia a priatelia školy
     • Vážení kolegovia, rodičia a priatelia školy

      Aj tento rok môžete darovať svoje 2% (1%) z daní príspevkovým organizáciám. Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním tohto príspevku. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašom príspevku.

      Ak ste sa rozhodli pre nás, kliknite na odkaz.

      ĎAKUJEME a zostaňte doma :-) 

    • Milí študenti!!
     • Milí študenti!!

      Aj v tejto náročnej situácii máte možnosť intenzívne pracovať a študovať. Školský rok ďalej beží, aj keď v inom režime. 

      Sledujte, prosím, intenzívne stránku školy, po prihlásení si vyhľadajte "Domáce úlohy a písomky",  prípadne "E-learning", kde nájdete zadania na vypracovanie pre Vašu triedu. Zadania buď priamo vypracujte, alebo využite možnost kliknút na symbol 👍 (palec hore), aby sme tak získali spätnú väzbu o tom, kto pracuje a zaujíma sa o štúdium.

      Naši pedagógovia poskytujú pravidelne vyučovanie cez SKYPE, je možné sa zúčastňovať na vybraných vyučovacích hodinách online.

      V prípade, že potrebujete konkrétnu informáciu, alebo pomoc, kontaktujte priamo vyučujúceho daného predmetu mailom, všetky kontakty nájdete na stránke školy.

      Aktivitu študentov pravidelne monitorujú triedni učitelia i vedenie školy.

       

      Želáme veľa zdaru pri štúdiu a najmä, zostaňte zdraví :)

    • 1. kolo prijímacích skúšok sa nebude konať
     • 1. kolo prijímacích skúšok sa nebude konať

      Vážení rodičia a zájemcovia o štúdium,

      naša škola z dôvodu šírenia sa vírusového ochorenia ruší termín 1. kola prijímacích talentových skúšok, ktoré sa malo konať 02.04.2020 až do odvolania. O novom termíne Vás budeme informovať. 

      Prajeme Vám veľa zdravia a ZOSTAŇTE DOMA!

      Vedenie školy 

    • Zopár rád od našej psychologičky
     • Zopár rád od našej psychologičky

      Milí učitelia, tréneri, študenti, rodičia a nepedagogickí zamestnanci školy.
      Prihovárať sa Vám budem z pozície školského psychológa.

      Nastala situácia, ktorú nikto z nás neočakával a každého z nás zasiahla rôzne. Považujem za dôležité, aby ste vedeli nasledujúce veci:
      1.Stres,úzkosť, obavy, pocit bezradnosti, hnev a impulzívnosť sú v takýchto situáciách prirodzenou reakciou a je v poriadku ak máte z tejto novej situácie obavy.  Najúčinnejšou obranou je dodržiavať všetky nariadenia, ktoré nám dáva Ústredný krízový štábumývanie rúk, dezinfekcia povrchov, nosenie rúška, vychádzky von len pre nevyhnutné záležitosti – práca a nevyhnutné nákupy potravín, drogérie ( najlepšie len jeden člen rodiny, prosím, na rodinné nákupy nie je vhodná doba).

      2. Ak neviete, čo s časom, realizujte všetko, čo je predmetom Vašej hobby sféry, záujmov. Veľa spite, hrajte doma spoločenské hry, veľa sa doma rozprávajte, sledujte televízne programy, ktoré Vás privedú na iné myšlienky, začnite s upratovaním toho, čo ste doteraz odkladali. Teraz je najvhodnejší čas, aby sme si užili našich blízkych a naše domovy, tak hor sa na to J .

      3. Ako vnímať prichádzajúce správy o zvýšenom počte nakazených? Vzhľadom k tomu, že čísla nakazených budú rásť exponenciálnym spôsobom, je úplne v poriadku pociťovať určitý rešpekt, prípadne úzkosť, preto berme zvyšujúce sa čísla ako povinnosť správať sa voči sebe a ostatným zodpovednejšie, najmä k najzraniteľnejším skupinám. Ak však máte pocit, že akékoľvek správy o pandémii vás vyčerpávajú a máte pocit, že všetko je len negatívne, nesledujte detailne všetky správy, ktoré nám médiá ponúkajú. Zaoberajte sa len najdôležitejšími informáciami, prípadne sa dohodnite s niekým blízkym aby Vás informoval len o najdôležitejších správach a začnite sa zaoberať niečím pozitívnym.


      Ak však pozorujete na sebe dlhšiu dobu úzkostné stavy, prípadne prejavy paniky, tu si môžete prečítať zopár rád ako sa upokojiť, aby ste zbytočne nevyčerpávali svoj organizmus:
      a) vypnite všetky elektronické zariadenia aspoň na pár hodín, zavrite oči a pokojne dýchajte, relaxujte, pustite si hudbu…
      b) ak už sledujete informácie, tak využívajte len overené zdroje (ako sú
      http://www.uvzsr.sk/,
      https://www.who.int/https://www.vlada.gov.sk/,) a postavte sa k tomu ako k informácii, nie ako k "posledným" slovám.
      c) ak Vás táto myšlienka prenasleduje a neviete sa jej zbaviť, začnite robiť manuálne náročnejšiu činnosť, prípadne cvičiť … upokojí vás to
      2.Chráňte seba aj ostatných dodržiavaním opatrení a aj odporúčania berte ako príkaz
      3.Dodržiavajte všetky hygienické a preventívne zásady - umývanie rúk, dezinfekcia povrchov, nosenie rúška…
      4.Ak ochoriete, nemusí to hneď znamenať, že ste nakazený. Zavolajte svojmu lekárovi a liečte sa.
      5.Ak by ste potrebovali psychologickú podporu, budem Vám k dispozícii cez Edupage, mail, alebo  môžete ma osloviť aj telefonicky.

      Želám Vám pokojné prežitie nasledujúcich dní, verím, že sa opäť všetci v zdraví stretneme v škole

      Mgr. Zuzana Breznická
      školský psychológ SSŠŠ

      http://www.uvzsr.sk/?fbclid=IwAR0FtZpLfPsf0pK3wiUBC_mWf1qaFLv0N66bPqFKoLeS5VTjNP914B8kSf0

       

    • Výučba bude pokračovať e-learningovou formou
     • Výučba bude pokračovať e-learningovou formou

      Milí naši študenti,
      ako už viete, vyučovanie na našej škole bude v čase 16. 3. - 27. 3. 2020 (vrátane) prerušené. 

      Tiež písomné maturitné skúšky sú preložené na neskorší termín, predbežne na 31.3. až 3.4.

      Školské voľno v tejto mimoriadnej situácii nemožno považovať za prázdniny!

      Prosím, čo najviac spolupracujte s učiteľmi a spracovávajte všetky zadania, ktoré dostanete ako prácu na doma! K dispozícii máte SKYPE (konzultácie), mail, Edupage a e-mail. 

      Dbajte na preventívne opatrenia, nestretávajte sa vonku, na ihriskách a v reštauráciách!

       

      O akýchkoľvek zmenách Vás budeme informovať.

       

      Vedenie školy

    • OZNAM!!
     • OZNAM!!

      SSŠŠ Trenčianske Teplice oznamuje,
      že od 10.3.2020 sa z preventívnych dôvodov, v snahe zamedziť možnému šíreniu vírusového ochorenia, rušia až do odvolania osobné konzultácie študentov v škole, ktorí z dôvodu športovej vyťaženosti nedochádzajú denne na vyučovanie. Pre komunikáciu s vyučujúcimi používajte, prosím, mail a telefón, učebné materiály budú prideľované cez e-learning a SKYPE. V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte jednotlivých vyučujúcich, prípadne kontaktnú osobu, pani Mgr. Noskovú na tel. čísle 0910/494 821 alebo na noskova.skola@gmail.com.

       

      Vedenie školy

    • O POHÁR PRIMÁTORKY MESTA TRENČIANSKE TEPLICE
     • O POHÁR PRIMÁTORKY MESTA TRENČIANSKE TEPLICE

      Dňa 13.02.2020 sa v Trenčianskych Tepliciach uskutočnil už XII. ročník stolnotenisového turnaja O pohár primátorky mesta Trenčianske Teplice, ktorý sa konal pod záštitou mesta Trenčianke Teplice. Organizátorom bola už tradične Súkromná stredná športová škola Trenčianske Teplice. Turnaj otvorila slávnostným príhovorom nositeľka mena putovného pohára, primátorka mesta Trenčianske Teplice, Mgr. Zuzana Frajková Ďurmeková.  Okrem poďakovania, ktoré patrilo organizátorom, pedagógom  a celému vedeniu Strednej športovej školy zaželala pani primátorka mladým športovcom bezproblémový priebeh turnaja, veľa úspechov a pekných športových zážitkov.  

       

      Súťažilo sa vo vekových kategóriách: najmladší žiaci a najmladšie žiačky, mladší žiaci a mladšie žiačky, starší žiaci a staršie žiačky a napokon dorastenci a dorastenky. Turnaj prebiehal v dobrej nálade a našlo sa i niekoľko obhajcov titulu z minulého ročníka. Pekný  úspech dosiahli tiež študenti našej školy, a to predovšetkým Martin Pšenka, ktorý zvíťazil v kategórii dorastencov a David Dohňanský, ktorý zvíťazil v kategórii mladších žiakov.

       

      Výsledky :

      Dvojhra najmladších žiakov

      Dievčatá         1.miesto - Hanka Hromníková (ZŠ Tr. Jastrabie)

      Dievčatá         2.miesto - Barborka Žáková (ZŠ Tr. Jastrabie)                   

      Dievčatá         3.miesto - Ridekyová Martina a Fodreková Paulína (ZŠ Tr. Jastrabie)  

      Chlapci           1. Miesto - Michal Pelech (ZŠ Hodžova Trenčín)

      Dievčatá         2.miesto - Vladimír Masár (ZŠ Cirkevná N. Dubnica) 

      Dievčatá         3.miesto Marek Vangel (ZŠ Hodžova TN),Krátky David (ZŠ Kubranská TN)

       

      Dvojhra mladších žiakov

      Dievčatá         1.miesto - Nina Kopčanová (ZŠ A. Bagara Trenčianske Teplice)

      Dievčatá         2.miesto - Ema Raučinová (ZŠ A. Bagara Trenčianske Teplice)

      Dievčatá         3.miesto - Laura Gabrišová (ZŠ Dol.Poruba),Romana Veleková(ZŠ Cirkevná)

      Chlapci           1.miesto - David Dohňanský (SSŠŠ Tr. Teplice)

      Chlapci           2.miesto – Peter Cucor (ZŠ Dolná Poruba)

      Chlapci           3.miesto - Max Jakub (ZŠ Svinná), Alexander Korienok (ZŠ Nemšová)

       

      Dvojhra starších žiakov

      Dievčatá         1.miesto -  Zuzana Svitanová (ZŠ Tr. Teplá)

      Dievčatá         2.miesto -  Lucia Šelingová (ZŠ Bolešov)

      Dievčatá         3.miesto - Soňa Panáková, Sofia Richtarechová (SSŠŠ Tr. Teplice) 

      Chlapci           1.miesto - Matúš Mucha (Gymnázium Bánovce n/B.)

      Chlapci           2.miesto - Jakub Slivka (ZŠ Hodžova Trenčín)

      Chlapci           3.miesto - Radovan Psotný (ZŠ Hodžova TN),Martin Zeman (ZŠ Na          Dolinách TN)

       

      Dvojhra dorastencov

      Dievčatá         1.miesto - Lucia Zajačková (Pedagogická škola TN)

      Dievčatá         2.miesto - Terézia Matúšková (Obchodná Akadémia TN)

      Dievčatá         3.miesto - Dominika Janeková

      Chlapci           1.miesto - Martin Pšenka (SSŠŠ Tr Teplice)

      Chlapci           2.miesto - Daniel Gabriš (SSŠŠ Tr. Teplice) 

      Chlapci           3.miesto - Jozef Mucha (SPŠ Dubnica),Dušan Panáček (SPŠ Stavebná)

      Na záver odovzdala zástupkyňa primátorky mesta Trenčianske Teplice Mgr. Michaela Fedorová a riaditeľ SSŠŠ Trenčianske Teplice Mgr.Marián Janák súťažiacim diplomy a ceny.

       

      Poďakovanie patrí celému organizačnému výboru, ale najmä p. Danielovi Ježíkovi (zriaďovateľ SSŠŠ Tr. Teplice), Mgr. Mariánovi Janákovi (riaditeľ SSŠŠ Tr. Teplice), Mgr. Jánovi Hudecovi (zástupca riaditeľa SSŠŠ pre šport), Henrichovi Horňáčkovi (hlavný rozhodca turnaja), Dušanovi Zelmanovi, Mgr. Jozefovi Mercellovi, Petrovi Hromjakovi, Mgr. Kataríne Jurgovej, Mgr. Zuzane Kovalíčkovej, Stanislavovi Ďurišovi, Mgr. Eve Hromjakovej, Gabike Ježíkovej a všetkým, ktorí pomáhali pri organizácii.

      Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume, alebo kliknite.

      Tešíme sa na budúci rok !

    • Lucia na univerzite v USA!
     • Lucia na univerzite v USA!

      S potešením sme prijali správu University of Wyoming, USA, konkrétne hlavného trénera ženského tenisu, Deana Clowera, o prijatí našej študentky Lucie Maliňak do študijného programu univerzity a zároveň poskytnutia štipendia vo výške 100%. Lucii blahoželáme a prajeme veľa športových a študijných úspechov.  

    • FLORBALOVÝ TURNAJ SŠ
     • FLORBALOVÝ TURNAJ SŠ

      Dňa 7.2.2020 sa konal dievčenský florbalový turnaj stredných škôl. Podujatie sa uskutočnilo na Obchodnej Akadémií v Trenčíne. Úspešne a prekvapujúco sme postúpili zo skupiny do finálového turnaja.

      Našu školu reprezentovali:  Eva Šatková, Elisa Kunková, Sofia Richtárechová, Nina Veličová, Darina Jančovičová, Anna Juzeková, Skarlet Vašeková, Ema Cmarková, Soňa Panáková.

       

      Obchodná akadémia Milana Hodžu Trenčín – SSŠŠ    5:0

      Stredná umelecká škola Trenčín – SSŠŠ           0:3

      Stredná zdravotnícka škola Trenčín – SSŠŠ    4:3

       

      Rozhodujúci zápas bol so Strednou zdravotníckou školou o 3. miesto. Bohužiaľ sme súperom podľahli a prehrali sme 4:3. Dievčtá sa umiestnili na peknom štvrtom mieste. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

       

      Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

    • FUTBALOVÝ TURNAJ
     • FUTBALOVÝ TURNAJ

      Dňa 28. 1. 2020 sa v Nemšovej uskutočnil halový turnaj žiakov a žiačok, na ktorom sa zúčastnila aj naša škola. Na tomto turnaji si zmerali sily družstiev ZŠ Bolešov, ZŠ Janka Palu Nemšová, Katolícka spojená škola Nemšová, ZŠ Horná Súča a SSŠŠ Trenčianske Teplice. Žiaci a žiačky, ktoré reprezentovali našu školu sú Klaudius Javor, Samuel Kovář, Martin Pšenka, Andrej Gabriš a Matthias Kunka. Spomedzi našich žiačok sa zúčastnili Soňa Panáková, Sofia Richtárechová a Elisa Kunková. Našim zverencom sa veľmi dobre darilo s jednou prehrou a tromi výhrami sa stali víťazmi turnaja. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume..

    • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ
     • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

      Vážení študenti, rodičia, záujemcovia, 

      pozývame Vás na posedenie, kde Vám povieme všetko o našej škole, o výchovno-vzdelávacom procese, o tréningovom procese, o školnom, o uplatnení žiakov a absolventov školy a zodpovieme Vám na všetky doplňujúce otázky.  

      V prípade záujmu nám pošlite SMS, alebo nás kontaktujte elektronicky E-MAILOM.

      SMS: +421 915 664 766, alebo +421 905 150 064

      E-MAIL: sekretariat@sportovegymnazium.sk

      Tešíme sa na NÁVŠTEVU

       

    • PILOTNÉ TESTOVANIE MATURANTOV
     • PILOTNÉ TESTOVANIE MATURANTOV

      Maturanti si vyskúšali, aké to bude...

      Pilotného testovanie pre žiakov maturitného ročníka papierovou formou organizované Národným ústavom certifikovaných meraní.

      Testovaní boli z predmetu slovenský jazyk a literatúra, test trval 100 minút.
      Žiaci po vyhodnotení získajú spätnú väzbu o ich vedomostiach z tohto predmetu, zistia, čo sa ešte treba doučiť, aby bola maturita čo najúspešnejšia.

      Dúfajme, že tu bude platiť známe porekadlo "Ťažko na cvičišti, ľahko na bojišti".

    • O POHÁR PRIMÁTORKY MESTA TRENČIANSKE TEPLICE
     • O POHÁR PRIMÁTORKY MESTA TRENČIANSKE TEPLICE

      Vo štvrtok 13.2.2020 sa v mestskej telocvični Trenčianske Teplice uskutoční stolnotenisový turnaj "O POHÁR PRIMÁTORKY MESTA TRENČIANSKE TEPLICE".

      Súkromná stredná športová škola a ŠA Trenčianske Teplice s podporou Mesta Trenčianske Teplice Vás pozýva na tradičný stolnotenisový turnaj pre deti a mládež všetkých vekových kategórii. Ide o jednodňové podujatie, kde si majú možnosť zahrať všetky deti, bez rozdielu kvality a výkonnosti. Najlepší hrajú o krásne ceny a ich mená budú navždy vyryté na putovnom pohári. Okrem toho bude pre všetkých pripravené malé občerstvenie. Príďte sa pozrieť vo štvrtok 13. februára 2020 v čase od 8:00 hod. do 15:00 hod. v priestoroch telocvične pri mestskom úrade. 

      Tešíme sa na návštevu.

    • ÚSPEŠNÝ TURNAJ NA BARAČKE
     • ÚSPEŠNÝ TURNAJ NA BARAČKE

      Od 1. 2. do 3. 2. 2020 sa v nafukovacej hale na Baračke v Trenčianskych Tepliciach uskutočnil tenisový turnaj dorasteniek. Išlo o prípravu pred medzinárodným turnajom, ktorý sa na Baračke uskutoční začiatkom marca. ŠPORTOVÚ AKADÉMIU Trenčianske Teplice, ktorá tento turnaj organizovala a ŠPOROTVÚ ŠKOLU Trenčianske Teplice reprezentovalo spolu 7 hráčok z celkového počtu 30-tich tenistiek. Turnaj hodnotím ako veľmi úspešný, pretože sme mali vo finále dvojité zastúpenie. Stretli sa v ňom Nina Veličová a Kristína Danišková. Z prvého miesta sa tešila Veličová po víťazstve vo dvoch setoch 7/5 a 6/2. Aj ostatné hráčky podali kvalitné a bojovné výkony a vidieť stúpajúcu formu. Turnaj preto hodnotím ako dobrú prípravu a naladenie pred medzinárodným turnajom. Samozrejme treba na sebe stále pracovať.

       

      Kompletné výsledky a správu si môžete pozrieť tu program

      Fotky si môžete pozrieť tu album

       

      Náš klub a školu reprezentovali:

      Nina Veličová

      Kristína Danišková

      Vladimíra Pavlíková

      Chiara Kamenská

      Nina Šimonová

      Emma Lapšová

      Alexandra Blahovcová

       

      Za vzornú reprezentáciu klubu a školy sa chcem poďakovať všetkým dievčatám a zároveň im popriať veľa šťastia na ďalších turnajoch.

       

      ---

      Daniel Ježík, tréner a organizátor turnaja

    • Basketbal SŠ
     • Basketbal SŠ

      15.1.2020 sa naši žiaci zúčastnili  basketbalového turnaja v Trenčíne. V silnej konkurencii sme obsadili 5.miesto. Našu školu reprezentovali A.Šipek,A.Cyprián, D.Gabriš, R.Patka S.Žáčik. Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme. Pozri fotoalbum.

       Výsledky zápasov:

       OA - SSŠŠ TT:   25-18

       SPŠ stav - SSŠŠ TT:   32-10

    • VÝSKUM STREDOŠKOLÁKOV
     • VÝSKUM STREDOŠKOLÁKOV

      16.1.2020 sme sa aj my zapojili do zisťovania rizikového správania stredoškolákov 2. a 3. ročníka

      Tento výskum je oficiálne odsúhlasený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a realizuje sa na celoslovenskej úrovni. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

    • PREZENTÁCIE V ANGLIČTINE
     • PREZENTÁCIE V ANGLIČTINE

      Rozprávať pred publikom je náročné v rodnom jazyku a nie ešte v cudzom. Rozprávanie je jednou z hlavných zručností ovládania cudzieho jazyka, preto je veľmi dôležité tieto kompetencie rozvíjať nenásilnou a pre študentov atraktívnou formou. Jednou z nich je prezentácia vysnívanej dovolenkovej destinácie. V nej  kladieme dôraz nielen na plynulosť prejavu ale aj na tzv.”accuracy”, správnosť či presnosť použitia gramatických javov a konštrukcií vo vetách.

    • KONVERZÁCIE V ANGLIČTINE
     • KONVERZÁCIE V ANGLIČTINE

         Cieľom výučby cudzieho jazyka je pripraviť študentov na konkrétne životné situácie a využiť svoje vedomosti v reálnom živote. Dňa 16.12.2019 si naši študenti na vlastnom "jazyku" vyskúšali angličtinu v praxi. Naše pozvanie prijal Mr. Jamie Byron z Edinburgu, ktorý sa počas celého vyučovacieho dňa žiakom venoval, pýtal sa, ale aj veľmi ochotne odpovedal na zvedavé otázky študentov. p. Jamie Byrne pôsobí ako lektor anglického jazyka v centre Britskej Rady v Trenčíne.

      Táto celodenná akcia mala u študentov maximálne pozitívny ohlas, o čom  svedčia otázky študentov: "Príde ešte k nám?" 

      Touto cestou sa chceme poďakovať Mr. Jamiemu a zaželať krásne vianočné sviatky na Slovensku.

    • NAŠE DORASTENKY BOLI V TEPLICIACH ÚSPEŠNÉ
     • NAŠE DORASTENKY BOLI V TEPLICIACH ÚSPEŠNÉ

           Posledný novembrový víkend sa v Trenčianskych Tepliciach konal tenisový turnaj dorasteniek.

      Súkromnú strednú športovú školu Trenčianske Teplice a klub ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice reprezentovalo spolu až 8 hráčok z celkového počtu 21 hráčok. Turnaj hodnotím ako veľmi úspešný, pretože naše hráčky neboli len do počtu. Vo dvojhre sme mali zastúpenie vo finále a dvojnásobne v semifinále. Vo finále prehrala žiačka našej školy Ashley Krajčovičová (LTC Leopoldov) s druhou nasadenou Kaňovskou 4:6, 0:6 a v semifinále si Kaňovská poradila aj s našou Vladimírou Pavlíkovou (ŠA Trenčianske Teplice) 6:2, 6:2. Vo štvorhre sme mali vo finále trojnásobné zastúpenie. Vyhrali naše dievčatá Chiara Kamenská (ŠA Trenčianske Teplice) a Kristína Danišková (SSŠŠ Trenčianske Teplice) nad našou Vladimírou Pavlíkovou (ŠA Trenčianske Teplice) a Michaela Gedayová (TK Slávia SPU Nitra) 1:6, 6:3, 10:5. Ostatné hráčky však tiež podali kvalitné a bojovné výkony. Možno ešte toho srdiečka trochu pridať a aj to šťastie sa potom prikloní.

      VÝSLEDKY:   dvojhra      štvorhra

      Náš klub a školu reprezentovali:

      Ashley Krajčovičová

      Vladimíra Pavlíková

      Chiara Kamenská

      Nina Veličová

      Kristína Danišková

      Nina Šimonová

      Emma Lapšová

      Alexandra Blahovcová

      Za vzornú reprezentáciu klubu a školy sa chcem poďakovať všetkým dievčatám a zároveň im popriať veľa šťastia na ďalších turnajoch. Zimná sezóna začína a ak budú pokračovať svedomite v príprave, výsledky sa určite dostavia. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

      ---

      Daniel Ježik, tréner a organizátor turnaja

    • Naši žiaci opäť postúpili na Majstrovstvá SR
     • Naši žiaci opäť postúpili na Majstrovstvá SR

      O ďalší skvelý úspech našej školy sa postarali žiaci stolného tenisu. Dňa 20.11.2019 vo Veľkých Uherciach po výbornom výkone porazili postupne Gymnázium Dubnica n./Váhom a Obchodnú akadémiu Prievidza a vybojovali si postup na MSR, ktoré sa uskutočnia v budúcom roku  v apríli v Bratislave.

      Aj keď sme boli oslabení o najlepšieho hráča - Filipa Delinčáka, ktorý práve v Bangkoku štartuje ako jediný reprezentant SR na Majstrovstvách sveta juniorov podali naši študenti zodpovedný výkon a po skončení turnaja sa oprávnene radovali z postupu.

      Reprezentovali nás:

      Gabriš Daniel

      Rurak Vadym

      Patka Richard

      Pšenka Martin

      Výsledky:

      SSŠŠ Tr.Teplice x Obchodná akadémia Prievidza                3 : 1

      SSŠŠ Tr.Teplice x Gymnázium Dubnica n/Váhom               3 : 0

       

      Veľká vďaka patrí nielen hráčom, ale aj trénerom p. Zelmanovi a p. Hudecovi, ktorí trénujú chlapcov a majú podiel na tomto úspechu.

      Ďakujeme všetkým za vzornú reprezentáciu našej školy a držíme palce na MSR, kde by sme chceli získať historickú prvú medailu pre našu školu. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

    • WINTER CUP
     • WINTER CUP

      ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice pod záštitou STZ Vás pozýva na tenisový turnaj jednotlivcov v  kategórii DORASTENKY. Turnaj sa uskutoční v dňoch od 30. novembra do 2. decembra 2019 v čase od 9:00 hod v športovom areáli na Baračke v Trenčianskych Tepliciach. 

      Prajeme Vám príjemný športový zážitok.

    • Mládežníckou hráčkou mesiaca AS Trenčín je naša žiačka
     • Mládežníckou hráčkou mesiaca AS Trenčín je naša žiačka

      „Mládežníckou hráčkou mesiaca AS Trenčín“ sa stala Sofia Richtárechová z tímu žiačok do pätnásť rokov. V úspešnom projekte, ktorý odštartoval pred niekoľkými rokmi, ocenili už takmer stovku hráčov a hráčok. 

      Nádejná futbalistka si rovnako ako všetci jeho predchodcovia vyskúšala tréningovú jednotku s prvým tímom AS Trenčín. „Tréning bol super. Som rada, že som si to mohla vyskúšať,“ povedala Richtárechová. „Je to výborná strelkyňa zo všetkých vzdialeností. Hoci ju trochu pribrzdilo zranenie, jej prístup je stopercený". Fotky si môžete pozrieť vo FOTOALBUME školy.

       

      Gratulujeme!

    • Koordinátor vzdelávania prostredníctvom IKT
     • Koordinátor vzdelávania prostredníctvom IKT

           Milí študenti a rodičia,

      od nového školského roka 2019/2020 sme na našej škole vytvorili novú pozíciu „Koordinátor vzdelávania prostredníctvom IKT“ (informačno-komunikačné technológie). Učiteľ na tejto pozícii má za hlavnú úlohu koordinovať a zlepšiť komunikáciu medzi študentami (štúdujúcim aj prostredníctvom IKT) a učiteľmi. Na zlepšení využitia IKT v procese vzdelávania na našej škole priebežne pracujeme. Pre viac informácii kliknite na odkaz. V prípade potreby a doplňujúcich otázok môžete kontaktovať priamo koordinátora, alebo školu.

      Tešíme sa na spoluprácu.

      ---

      Vedenie školy

    • Okresné kolo v Aerobiku
     • Okresné kolo v Aerobiku

      Žiačky našej školy sa dňa 24.10.2019 zúčastnili Okresného kola v aerobiku. Súťaž sa konala na Obchodnej akadémii  v Trenčíne a našu školu reprezentovali žiačky Martina Tórvenyiová, Ema Cmarková, Vierka Mazánová a Anna  Juzeková. Súťažilo sa v štyroch kategóriách – Basic Aerobic, Power  joga, Body work a Zumba. Súťaže sa zúčastnilo približne 70 žiakov a žiačok z celého okresu. V tejto konkurencii postúpila do krajského kola aj naša žiačka Martina Tórvenyiová. Dievčatá podali výborné športové výkony a vzorne reprezentovali našu školu. Krajské kolo v aerobiku sa bude konať 13.11.2019 v Trenčíne a našej žiačke Martine budeme držať palce, aby postúpila aj na Majstrovstvá Slovenska rovnako ako  minulý rok.      

    • Okresné kolo vo futbale SŠ
     • Okresné kolo vo futbale SŠ

      Dňa 15.10 sme sa zúčastnili okresného kola vo futsale žiakov stredných škôl. V skupine sme hrali iba jeden zápas, ktorý nám výsledkovo nevyšiel. Počas celého zápasu sme dominovali, ale Obchodná akadémia nás potrestala za každú našu stratu lopty a prehrali sme 4-2 . Góly Cyprián 2.

      Našu školu reprezentovali -Richard Patka, Filip Dráb, Adam Cyprián, Martin Lehotský, Lukáš Brandys , Nikolas Valo, Klaudius Javor, Csaba Biricz ,Branislav Rybička.

    • Stolnotenisový turnaj v Trenčianskej Teplej
     • Stolnotenisový turnaj v Trenčianskej Teplej

      Dňa 8.10.2019 sa na ZŠ v Trenčianskej Teplej uskutočnil stolnotenisový turnaj žiakov a žiačok základných škôl a 10.10.2019 nasledoval turnaj žiakov a žiačok stredných škôl.

       

      V kategórii základných škôl nás reprezentovali žiačky – Chiara Kamenská, Nina Šimonová, Soňa PanákováElisa Kunková  a žiaci – Klaudius Javor a David Dohňanský. Žiačky hladko postúpili do finále a skončili na peknom 2. mieste.  Vzhľadom k nižšej účasti našich žiakov v chlapčenskej kategórii naši chlapci postup do vyššej súťaže neprebojovali. 

      Výsledky turnaja ZŠ:

      Žiačky:

      1. ZŠ Trenčianske Jastrabie
      2. SSŠŠ Trenčianske Teplice
      3. ZŠ Trenčianska Teplá
      4. ZŠ Dolná Súča
      5. ZŠ Hodžova
      6. ZŠ Dlhé Hony
      7. ZŠ Kubranská
      8. ZŠ J. P. Nemšová
      9. Kat. spoj. Škola Nemšová

      Žiaci:

      1. ZŠ Hodžova
      2. ZŠ Novomeského
      3. ZŠ A. B. Trenčianske Teplice
      4. ZŠ Dolná Poruba
      5. ZŠ J. P. Nemšová
      6. ZŠ Na dolinách
      7. ZŠ Kubranská
      8. ZŠ Veľkomoravská
      9. ZŠ Trenčianske Jastrabie
      10.  SSŠŠ Trenčianske Teplice
      11. Kat. spoj. škola Nemšová
      12. ZŠ Dolná Súča

       

      V kategórii stredných škôl sa súťaže zúčastnili žiačky – Nina Šiková, Ema ŠikovaSofia Gabrišová a žiaci – Daniel Gabriš, Richard Patka, Vadim RurakMartin Pšenka.

      Chlapci získali krásne prvé miesto a vybojovali si tak postup do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 7.11.2019 opäť v Trenčianskej Teplej. Dievčatá dosiahli štvrté miesto a taktiež podali   pekné športové výsledky.

       

      Výsledky turnaja SŠ

      Žiačky:

      1. OA Trenčín
      2. SOŠ ped. Trenčín
      3. GĽŠ Trenčín
      4. SSŠŠ Trenčianske Teplice
      5. SOŠ O a S Trenčín
      6. SPŠ stav. Trenčín
      7. SG Futurum Trenčín
      8. SZŠ Trenčín

      Žiaci

      1. SSŠŠ Trenčianske Teplice
      2. GĽŠ Trenčín
      3. SPŠ stav. Trenčín
      4. SOŠ pod Sokolice Trenčín
      5. SOŠ O a S Trenčín
      6. SOŠ L.-T. Trenčín
      7. ŠUP Trenčín
      8. SG Futurum Trenčín
      9. SZŠ Trenčín
      10. OA Trenčín

      Všetkým zúčastneným študentom  ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, bojové športové výkony a slušné správanie.

    • WORKSHOP – Manažment kvality
     • WORKSHOP – Manažment kvality

      Dňa 17.10. 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili workshopu Manažment kvality.

      Prednášku viedol doc. Ing Zdenko Stacho, Phd. Prednáška bola zameraná na aplikáciu manažérskych zručností, komunikáciu a ďalšie možnosti štúdia po ukončení strednej športovej školy. Na záver prednášky výchovná poradkyňa  prezentovala možností študentov po maturite  ,,Kam po strednej škole,,  

       

      Dúfam, že sa naši budúci absolventi rozhodnú správne a úspešne aplikujú svoje nadobudnuté schopnosti a zručnosti v praxi.

       

      Výchovný poradca 

      Mgr. Katarína Jurgová

    • OZNAM
     • OZNAM

      Dňa 3.10.2019 (štvrtok) sa uskutoční náhradný termín obhajoby kvalifikačných prác.

      Harmonogram nájdete na web stránke učiteľky Jurgovej.  

     • Košeckého memoriál

      Dňa 27.9.2019 sa v Trenčianskych Tepliciach konal už tradičný beh centrom mesta Košeckého memoriál. Memoriál Ľubomíra Košeckého je venovaný pamiatke trenčianskoteplického rodáka, športovca a československého reprezentanta v bežeckom lyžovaní.

      V dopoludňajších hodinách si medzi sebou zmerali sily žiacke a mládežnícke kategórie a  popoludní bol program zameraný pre kategórie dospelých mužov a žien.

      Študenti našej školy štartovali v kategóriách chlapci a dievčatá staršie žiactvo a žiaci a žiačky stredných škôl. Vzhľadom k nižšej účasti v mládežníckych kategóriách sa súťaž zmenila na súťaž v porovnávaní si síl našich žiakov medzi sebou, ktorí napriek tomu podali výborné bojové výkony.

      Výsledky:

      Ročníky 2007/2008:               1.miesto Bibiána Kubištová

                                                     1.miesto Dohňanský Dávid

      Ročníky 2005/2006:               1.miesto Elisa Kunková

                                                     2.miesto Alexandra Blahovcová

                                                     3.miesto Chiara Kamenská

      Žiaci a žiačky SŠ:                   1.miesto Eva Šatková

                                                     2.miesto Scarlet Vašeková

                                                     1.miesto Dávid Matejček

                                                     2.miesto Martin Lehotský

                                                     3.miesto Klaudius Javor

                                                    

                  Po skončení preteku mali súťažiaci možnosť sa občerstviť a doplniť sily po bežeckých výkonoch.  Našim žiakom ďakujeme za reprezentáciu a vzorné správanie na tomto príjemnom športovom podujatí.

      Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

     • Európsky deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi

      18. októbra je medzinárodný deň boja proti obchodovaniu s ľudmi. Ministerstvo vnútra SR sa v rámci šírenia povedomia o fenoméne nachytávania obetí za účelom obchodovania s ľuďmi rozhodlo v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR vytvoriť vizuál komunikačnej kampane, v rámci ktorej upozorňuje na možné podvodné správanie pri ponúkaní práce alebo ponuke cestovania. Snahou je upozorniť najmä mladých ľudí, ktorí sú ochotní cestovať za zážitkami a prácou na to, že aj pri zdanlivo lákavých ponukách sľubujúcich nečakané zážitky sa môžu tieto skončiť tragicky, v prípade, že si neoveria všetky skutočnosti, ktoré im inak majú zabezpečiť pohodlnosť a bezpečie. Pri pracovných ponukách je dôležité jasne poznať pracovnú zmluvu, miesto výkonu práce a ubytovania. Pri cestovaní do zahraničia za prácou je to ešte o to dôležitejšie, že sa môžu ocitnúť v prostredí, ktoré je im cudzie, v niektorých prípadoch nemusia ovládať reč a následne sa dovolať pomoci býva náročné. Nikto nechce, aby jeho snaha skončila tragicky, preto odporúčame byť vždy opatrní a prezieraví aj pri hľadaní si práce nielen doma, ale ja v zahraničí.

     • Letné tenisové tábory

      Aj tento rok sa  počas prázdnin v športovom areáli na Baračke v krásnom prostredí kúpeľného parku konali tenisové tábory pre deti. Účasť bola vysoká aj tento rok, počas štyroch týždňov sa na táboroch vystriedalo okolo 90 detí. Určené sú pre deti hlavne z Trenčianskych Teplíc a okolia Trenčína. Deti vo veku od 6 do 13 rokov si otestovali svoje fyzické schopnosti v rôznych športových súťažiach a disciplínach, zahrali si minigolf, volejbal, bedminton, absolvovali výlety a hlavne zažili kopec zábavy. Na kurtoch si vyskúšali hru s nahrávacím tenisovým delom a naučili sa základy z tenisu. Mnohé deti sa už poznali, takže vedeli čo ich čaká. Na záver každého týždňa nechýbalo záverečné vyhodnotenie, najlepší dostali medaile, diplomy a nikto neodchádzal na prázdno. Všetci dostali diplomy, sladkosť a pamätné tričko. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii, ale aj mestu Trenčianske Teplice, ktoré už tradične podporuje tieto tábory finančne a vďaka tomu sú dostupné pre všetkých. Fotky z jednotlivých turnusov si môžete pozrieť vo fotoalbume na stránke https://www.sportovegymnazium.sk/album/#. Budúci rok sa vidíme :-)

      Daniel Ježík, za organizátora

     • Cezpoľný beh

      Dňa 24.9.2019 sa študenti SSŠŠ v Trenčianskych Tepliciach zúčastnili okresného kola v cezpoľnom behu.

      Našu školu úspešne reprezentovali v kategórii stredoškolákov chlapci: Klaudius Javor a Matej Lehotský, ktorým sa v hodnotení dvojíc podarilo obsadiť v konkurencii 11 stredných škôl z celého okresu krásne 4. miesto. V kategórii stredoškoláčok dievčat našu školu výborne reprezentovala Eva Šatková na 14. mieste. V kategórii žiačok základných škôl sme mali zastúpenie vďaka futbalistkám: Soni Panákovej a Elisky Kunkovej. Všetci naši reprezentanti sa venujú futbalu pod vedením Mgr. Kataríny Jurgovej a Stanislava Ďuriša. Za dôkladnú tréningovú prípravu trénerom a žiakom za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme a k dosiahnutým výsledkom gratulujeme.

     • Timotej na súťaži v Taliansku

      Dňa 7.7.2019 sa konala medzinárodna súťaž vo fitnes a kulturistike na Sapri v Taliansku, kde sa náš žiak Timotej Uriča umiestnil na peknom 2.mieste v kategorii junior klasic. Dna 29.7.2019 sa zucastnil na podobnej sutazi na Bari v Taliansku. 

     • ZAČÍNAME

      Milí naši študenti!

       

      Tak a je to tu zasa! J. Po krásnom slnečnom lete prichádza čas znova zasadnúť do školských lavíc, naučiť sa niečo nové a naplno sa venovať športu. Veríme, že ste si prázdniny poriadne užili a že sa všetci zdraví zasa uvidíme v pondelok, 2. septembra o 8.30 hod. v budove našej školy.

      Zvlášť sa v tomto školskom roku tešíme na našich prvákov v štvorročnom štúdiu, kde otvárame dve triedy - okrem študijného odboru Športové gymnázium aj úplne nový odbor Športový manažment.

      Po úvodnom stretnutí si príďte do riaditeľne pre "Zmluvu o štúdiu"

      Do školského roka 2019/2020 si spoločne zaželajme veľa odhodlania robiť veci stále lepšie a tiež študijné, športové a pracovné úspechy.

       

      Vedenie SSŠŚ, Trenčianske Teplice

       

     • PEKNÉ PRÁZDNINY

      Úspešne sme ukončili školský rok 2018/2019. Želáme všetkým študentom, ich rodičom a priaznivcom školy krásne prázdniny, veľa slnka, vody a oddychu. Vidíme sa v septembri 😉 

     • Okresné finále dievčat vo futbale

      V závere školského roka sa naše žiačky zúčastnili okresného finále vo futbale stredných škôl, kde sme obsadili pekné 4.miesto. Turnaja sa zúčastnili dievčatá: Jančovičová, Šatkova, Šiková, Brídová, Cmarková, Gábrišová, Paksiová, Panáková, Richtareková. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

      Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

     • Krásny výlet v Krásnej Vsi

      Koniec školského roka sme oslávili v Krásnej Vsi. Príjemné prostredie, opekačka a miestny bazénik nám spríjemnili záver školského roka. Krásne leto prajeme. 2.ŠA

     • Dubnickí inline hokejisti triumfovali, získali už siedmy titul

      In-line hokejisti Dubnica Wild Kings zvíťazili v bratislavskom areáli netradičných športov aj v druhom zápase finále play off extraligy nad VÚJE Fevra Mad Vipers 12:4. Sériu hranú na dve víťazstvá tak zvládli v najkratšom čase a získali majstrovský titul v 22. ročníku. Vo finále sa objavili viaceré zvučné hokejové mená ( Miklík, Tatar , Kukumberg, Ručkay, Lušňák).

      Chceli by sme poďakovať našim študentom Michalovi Gábrišovi v úlohe brankára ako aj Enrikovi Švecovi obrancovi, za výborný kolektívny výkon ako aj vzorné reprezentovanie našej školy. Gratulujeme!

     • Úspešný rok vo Washingtone

      Naša žiačka, tenistka Lenka Kozačenková zbiera nové skúsenosti, školský rok 2018/2019 absolvovala na univerzite vo Washingtone. Hovorí, že pobyt v USA je pre ňu úplne nový život, nie len čo sa týka kultúrnych zvyklostí, ale i v tom, že po prvý krát bola odlúčená od svojej rodiny a priateľov. Píšu o nej i vo WASHINGTON POST! Lenke želáme veľa úspechov a držíme palce.

     • OBHAJOBY ZÁVEREČNÝCH PRÁC

      V dňoch 10.6. a 11.6. sa v škole konali obhajoby záverečných prác študentov našej školy. Obhajovať záverečné práce prišlo spolu 23 študentov.  Prvý deň boli na rade študenti, ktorí obhajovali I. kvalifikačný stupeň trénerskej licencie vo svojom športe a na druhý deň obhajovali študenti II. kvalifikačný stupeň. Zo všetkých prítomných študentov  dvaja neobhájili a prídu obhajovať v septembri. Úroveň odpovedí a kvality prác bola podľa členov komisie na vyššej úrovni ako v predchádzajúcom období . Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

    • OZNAM!
     • OZNAM!

      SSŠŠ oznamuje, že v pondelok 24.6. bude riaditeľské voľno. Vyučovanie bude ďalej pokračovať od utorka do štvrtka, každý deň od 8.00 do 12.00 (triednické práce, športové aktivity, výlety, exkurzie, regenerácia v bazéne Grand).

      Záver školského roka a rozdávanie vysvedčení bude v piatok 28.6. o 8.30 hod.

     • DRUŽSTVÁ V TENISE 2019

      Pozrite si tohtoročné družstvá v tenise vo fotoalbume. Tento víkend sme ukončili maratón družstiev v tenise. 

      Tenisový klub ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice reprezentovali mladšie žiačky, staršie žiačky a dorastenky. Všetkým dievčatám chcem týmto poďakovať za vzornú reprezentáciu klubu a mesta Trenčianske Teplice.

      Za zmienku určite stojí postup našich DORASTENIEK, ktoré splnili cieľ a postúpili do vyššej súťaže. Vyhrali všetkých šesť zápasov. Postupne s TK AS Trenčín (B), ŠK Blava 1928 J. Bohunice, TK ASICS Trenčín, TK 77 Skalica (B), ŠKM Nádeje Trakovice a LTC Leopoldov (B). 

      K postupu im gratulujem a dúfam, že sa v podobnej zostave stretneme aj budúci rok.   

     • FLORBAL CUP 2019

      Súkromná stredná športová škola usporiadala florbalový turnaj základných škôl (II. stupeň) v našom regióne, ktorý sa uskutočnil dňa 19.6.2019  v stredu  v mestskej športovej hale. Systém turnaja, kde každé družstvo hralo v skupine, každý s každým, zvíťazili študenti ZŠ A. Bagara Trenčianske Teplice.

      Víťaz skupiny si zahral exhibičný zápas proti študentom Súkromnej strednej športovej školy v Trenčianskych Tepliciach. 

      1. ZŠ A. Bagara Trenčianske Teplice
      2. ZŠ Omšenie A
      3. ZŠ Trenčianska Teplá
      4. SSŠŠ Trenčianske Teplice (druhý stupeň)
      5. ZŠ Omšenie B

       Exhibičný zápas vyhrali naši starší študenti proti víťazovi ZŠ A. Bagara ( v zložení Meliš, Švec, Michal Gábriš, Daniel Gábris, Andrichenko, Fiala ). Fotky z podujatia si môžete pozrieť vo fotoalbume.

      Ďakujeme trénerom, študentom, ktorí sa zúčastnili flobralového turnaja a tešíme sa na ďalší turnaj v novom školskom roku.  

     • Majster Slovenska v tenise je z našej školy

      Peter Benjamin Privara, hráč TC EMPIRE Trnava a žiak III.OA pridal ďalší úspech vo svojej zatiaľ veľmi úspešnej sezóne. V 14 rokoch sa stal Majstrom Slovenska v kategórii do 16 rokov. Teraz ho čaká medzinárodný turnaj ITF do 18 rokov v ďalekom Madagaskare, kde bude zbierať skúsenosti. K titulu Majstra Slovenska mu gratulujeme a v Madagaskare prajeme veľa šťastia.

     • FLORBAL CUP 2019

      Súkromná stredná športová škola usporadúva florbalový turnaj základných škôl (II.stupeň) v našom regióne, ktorý sa uskutoční dňa 19.6.2019 v stredu o 8:30 v mestskej športovej hale. Systém turnaja: každé družstvo bude hrať v skupine, každý s každým, víťaz skupiny si zahrá exhibičný zápas proti študentom súkromnej strednej športovej školy v Trenčianskych Tepliciach.

     • ÚSPEŠNÉ MATURITY 2019

      V dňoch 27. – 30. mája 2019 sa na našej škole uskutočnili ústne maturitné skúšky. Zúčastnilo sa ich spolu 21 maturantov, ktorí maturovali z nasledovných predmetov:

      slovenský jazyk a literatúra - 21 študentov

      anglický jazyk - 21 študentov

      geografia - 13 študentov

      základy športovej prípravy - 18 študentov

      biológia - 7 študenti

      dejepis - 2 študenti

      občianska náuka – 2 študenti

      Maturitné skúšky sa niesli v pokojnej atmosfére. Naši študenti dokázali, že sa vedia kvalitne pripraviť a mnohí z nich preukázali vynikajúce znalosti, čo ocenili i jednotlivé maturitné komisie. Štyria z nich dokonca zmaturovali na SAMÉ JEDNOTKY, títo boli na záverečnom vyhodnotení ocenení za výborné študijné výsledky a reprezentáciu školy.

      Dúfame, že naši maturanti zúročia nadobudnuté vedomosti v ďalšom štúdiu na vysokých školách, v kariére profesionálnych športovcov alebo sa kvalitne uplatnia na trhu práce. A keďže tento rok všetci úspešne zmaturovali, tieto maturitné skúšky sa zaradili medzi tie najúspešnejšie v histórii našej školy.

      Všetkým maturantom srdečne gratulujeme a želáme im do života veľa zdravia, šťastia a úspechov.

      Fotky si pozrite vo fotoalbume.

       

      Mgr. Lukáš Gallo, koordinátor MS

     • Viceguvernér NBS Mgr. Ľudovít Ódor navštívil našu školu

      Naša škola sa stala víťazom súťaže organizovanej Národnou bankou Slovenska. Pán viceguvernér NBS Mgr. Ľudovít Ódor nás 21.5.2019 navštívil osobne, aby našim študentom v rámci zaujímavej prednášky porozprával o 10 ročnej skúsenosti s EUROM na Slovensku.

      Za spoluprácu ďakujeme p. primátorke mesta Mgr. Zuzane Frajkovej Ďurmekovej a Mestu Trenčianske Teplice, ktoré nám umožnilo absolvovať toto stretnutie v priestoroch Domova speváckeho zboru slovenských učiteľov v Trenčianskych Tepliciach. 

      Prednáška sa uskutočnila v rámci aplikácie prierezovej témy "finančná gramotnosť" do vyučovania. 

      Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

     • MEDZINÁRODNÉ SÚŤAŽE VO FITNESS A KULTURISTIKE V SRBSKU A MAĎARSKU

      Dňa 27.4. sa náš žiak Timotej Uriča zúčastnil Medzinárodnej súťaže vo fitness a kulturistike v Srbsku, kde sa umiestnil na 2. mieste v kategórii kulturistika juniori a na 6. Mieste v kategórii Men´s Physique.

      5.5 2019 sa zúčastnila Anna Juzeková a Timotej Uriča medzinárodnej nominačnej súťaže v Kulturistike a fitness v Budapešti, súťažili za asociáciu WABBA. Anna Juzeková sa nominovala na súťaž na Capri v Taliansku a Timotej sa nominoval na súťaž na Bari v Taliansku.

      Obidvom srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov na ďalších súťažiach.

      Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

    • HOSPITÁCIE FUTBALISTOV
     • HOSPITÁCIE FUTBALISTOV

      Futbalisti a futbalistky našej školy sa v tomto období zúčastňujú povinných hospitácií v rámci praxe. Absolvovali 2 hospitačné tréningové jednotky v klube AS Trenčín. Žiaci mali možnosť sledovať kvalitný a profesionálny tréningový proces U 19 a mužov A AS Trenčín. Tréningové jednotky sme spoločne s trénermi analyzovali a vyhodnotili. 

      Ďakujeme trénerom AS Trenčín / Martin Fabuš a Richard Slezák/ za možnosť nahliadnutia do tréningového procesu.

      Tréneri: Stanislav Ďuriš a Katarína Jurgová

     • FUTBAL CUP Trenčín

           Dňa 24. 4. 2019 sme sa zúčastnili okresného finále vo futbale starších žiačok. Do finále sme sa prebojovali  zo základného kola, ktoré sme vyhrali  na ZŠ Hodžovej 17. 4. 2019. V oklieštenej zostave bez Chiary Kamenskej a Sofie Richtarekovej, ktoré sa zranili, sme vybojovali tretie miesto. Finálový turnaj sa konal na umelých ihriskách na ostrove v Trenčíne. Dievčatám gratulujeme ku krásnemu tretiemu miestu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

      Zostava: Pavlíková – Šimonová, Gráčová, Panáková, Richtareková, Blahovcová, Cmarková, Kamenská, Veličová, Brídová

    • GIRL´S DAY 2019
     • GIRL´S DAY 2019

      Po dlhšej pauze sa naše dievčatá zúčastnili „GIRL´S DAY“. Čo je to Girl´s day? Ide o celosvetový deň žien v IT. Každoročne sa koná štvrtý  ŠTVRTOK v štvrtom mesiaci. Tento rok to vyšlo na 25. apríla. IT podniky vo vyše 166 krajinách sveta otvárajú v tento deň svoje brány stredoškoláčkam, ktoré tak majú jedinečnú príležitosť nahliadnuť do čarovného sveta IT. Cieľom tejto aktivity je prezentovať atraktívny odbor IKT (informačno-komunikačných technológií) dievčatám vo veku 15-18 rokov a priblížiť im, aké možnosti  štúdia či práce tento odbor ponúka.

      Aj keď nie sme škola orientovaná týmto smerom, záujem o informačné technológie majú aj naše dievčatá. Tento rok sme si vybrali telekomunikačného operátora O2.  Pozreli si ako vyzerá deň v O2, ako prebieha vývoj webu a aplikácii a prečo je big data analýza budúcnosť.  Mohli sa inšpirovať ženami, ktoré pracujú v IT sektore.

      Na prednáške sa zúčastnili Eva Šatková, Darina Jančovičová, Nina Šiková a Ema Šiková. 

      Všetky dievčatá dostali „Certifikát o absolvovaní“. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

      __

      Daniel Ježík

       

    • Hetrik je na svete
     • Hetrik je na svete

      Ďalší úspech nášho žiaka. Peter Benjamin Privara vyhral tretí turnaj za sebou a ťahá sériu 17 víťazných zápasov v rade. Tentokrát vyhral turnaj TEJT Yason Cup hráčov do 16 rokov v Novom Sade. Druhý nasadený Privara až po finále nestratil set, ale Naď, turnajová dvanástka, mu bol zdatným súperom a o Privarovom víťazstve rozhodol až tajbrejk tretieho setu 6:4, 2:6, 7:6(3).

      Gratuľujeme :-)

    • Vyzbierali sme 943 EUR na dobrú vec!
     • Vyzbierali sme 943 EUR na dobrú vec!

      Aj tento rok sme sa zapojili do jedinečnej, verejno-prospešnej zbierky Ligy proti rakovine, ktorá sa v roku 2019 konala už 23. krát. Každý, kto si včera pripol symbolický narcis, vyjadril svoju podporu ľuďom bojujúcim s rakovinou. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a podporili tento výnimočný projekt. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

    • Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise
     • Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise

      Dňa 3.4. apríla sa uskutočnili v Košiciach Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise žiakov a žiačok stredných škôl. Už len účasť na týchto majstrovstvách je obrovským úspechom našich žiakov. Predviedli snaživé výkony, ktoré ale na tých najlepších nestačili. Bojovnosť a zanietenosť sa im však nedá uprieť a tak im teda treba poďakovať za vzornú reprezentáciu našej školy. Reprezentovali nás: Daniel Gabriš, Vadym Rurak, Richard Patka. Vedúci družstva bol Mgr. Ján Hudec s trénerom p. D. Zelmanom.

      Fotky zo športového podujatia si môžete pozrieť vo fotogalérii.

    • Rasizmus a extrémizmus v súčasnosti
     • Rasizmus a extrémizmus v súčasnosti

      Dňa 2. apríla sa na našej škole konala prednáška pod názvom Nebezpečenstvá rasizmu a extrémizmu. Žiaci  spolu s lektorom diskutovali o tom, čo znamená pojem rasizmus, kto sú to extrémisti, aké druhy extrémizmu sa prejavujú v našej spoločnosti,  symbolika extrémizmu, nástrahy narastajúceho extrémizmu v spoločnosti a podobne. Prednáška bola realizovaná organizáciou Slovenské národné stredisko pre ľudské práva s cieľom podpory kritického myslenia mládeže.  Lektorovi – p. Tomášovi Foldesovi ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu! Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

     • Peťo po triumfe v Tepliciach pridal ďalší

      RIJEKA - Po triumfe v Trenčianskych Tepliciach pridal náš žiak a hráč TC Empire Trnava Peter Benjamin Privara ďalší veľký úspech. Tento krát v Chorvátskej Rijeke, kde vyhral medzinárodný tenisový turnaj do 16 rokov. Gratulujeme a prajeme veľa úspechov :-)

    • TESTOVANIE 9
     • TESTOVANIE 9

      Celkovo viac ako 41 700 žiakov si v stredu 3. apríla overilo svoje vedomosti z matematiky a slovenčiny v Testovaní 9. Po prvý raz boli popri deviatakoch na základných školách testovaní aj žiaci štvrtého ročníka (kvarty) osemročného vzdelávacieho programu gymnázií, medzi nimi aj naši žiaci. Testovanie 9 sa uskutočnilo na 1448 základných školách a na 123 osemročných gymnáziách. 

     • Náš žiak László Bénes opäť úspešný

      Stredopoliar László Bénes nabral v poslednom čase v klube Holstein Kiel hernú prax a skúsenosti, preto s ním už v lete počíta tréner Gladbachu Dieter Hecking.

      László bol dokonca po jeho vynikajúcom výkone proti Erzbirge Aue, kde strelil dva góly a zaznamenal dve asistencie, zaradený do hry Fifa 2019 od spoločnosti EA Sports.

       

      Blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov! 

     • Zápas LIGY MAJSTROV SLÁVIA – BAYERN

      V dňoch 20.-21.3.2019 sme sa zúčastnili ženského futbalového zápasu v Prahe. Prvý deň sme navštívili štadión Eden kde sa konalo štvrťfinále ligy majsteriek medzi klubmi Slávia Praha a FC Bayern München. Podarilo sa nám zastihnúť príchod Slávistiek, ktorý nás ohromil. Na štadióne panovala neopísateľná atmosféra. Zápas skončil remízou 1:1 a my sme mali možnosť vidieť kvalitný ženský zápas, ďalekonosnú gólovú strelu hráčky Slavie Praha, mnoho ďalších šancí na góly a aj pekné zákroky brankárok na oboch stranách. Okrem radosti z pekného výsledku sa slávistky mohli tešiť z úctyhodnej návštevy divákov, ktorá prekonala český rekord návštevnosti s počtom 6 822 fanúšikov.

      Na druhý deň sme brázdili centrom mesta. Naša cesta začala návštevou Staromestského námestia, kde sme si mohli pozrieť Staromestskú radnicu, Týnsky chrám, ale aj ako odbíja Pražský orloj. Pokračovali sme na najstarší most stojaci cez rieku Vltavu a to Karlov most, kde sme videli množstvo pouličných umelcov, sochy pochádzajúce z obdobia baroka. Našu cestu sme nasmerovali na Pražský hrad, kde sme mohli vidieť Katedrálu sv. Víta, výmenu stráže, ale aj pekný výhľad na mesto Praha. Naspäť sme sa vrátili cez Karlov most a našu cestu sme zakončili návštevou Václavského námestia. Výlet sa nám veľmi páčil. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

      Výletu sa zúčastnili : Soňa Panáková, Darina Jančóvičová, Sofia Richtareková, Eva Šatková, Ema Šiková, Katarína Jurgová

      ---

      Darina Jančovičová, žiačka 3. ŠA 

     • Začala sa kvalifikácia na ME vo futbale 2020

      21.3.2019 sme mali tú česť sledovať reprezentačný zápas Slovensko vs Maďarsko v Trnave. Atmosféra bola veľmi dobrá a zápas sme si užili. Vďaka tomu že tam bol aj náš tréner Stanislav Ďuriš, sme mohli rozoberať zápas a všímať si rôzne pozitíva a negatíva. Sme veľmi vďačný, že nám to škola umožnila. Zo zápasu si odnášame pekný zážitok a mnoho ďalších futbalových skúseností. 

     • MATURITY - písomná časť

      22 našich maturantov sa v utorok a v stredu 12.3. a 13. poriadne zapotilo nad maturitnými testami a slohmi zo slovenského jazyka a literatúry a anglického jazyka. Čo ich však naozaj potešilo, bola téma na sloh z anglického jazyka - "Šport". Snáď všetci testy zvládli, ich príprava pokračuje na ústne maturitné skúšky, ktoré sa budú konať na konci mája.

    • ADAM BRAT ZÍSKAL STRIEBORNÚ MEDAILU
     • ADAM BRAT ZÍSKAL STRIEBORNÚ MEDAILU

      Obrovský úspech nášho žiaka Adama Brata na Majstrovstvách Slovenska a na Majstrovstvách Európy 

      Výsledky MSR 3 miesto štvorhra-muži Brat-Špánik

      Do 21 rokov na MsR  dvojhra muži 1. miesto Adam Brat

      Majstrovstvá Európy do 21 rokov Gondobar Portugalsko 7-10.3.2019

      Adam Brat spolu s Tiborom Špánikom získali na Majstrovstvách Európy striebornú medailu. Aj napriek tomu že Adam nebol 100 % zdravotne v poriadku, zranenie kolena ho vyradilo na 3 mesiace aj napriek tomu podal fantastický výkon a vzorne reprezentoval našu krajinu a školu a vybojoval so svojim kolegom striebornú medailu. Hneď po príchode na druhý deň zasadol do lavíc a musel sa sústrediť na písanie maturitných tém. Všetci mu na našej škole srdečne gratulujeme a prajeme mu aby aj naďalej úspešne reprezentoval našu krajinu a školu.

      Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume

    • OZNAM PRE STRAVNÍKOV
     • OZNAM PRE STRAVNÍKOV

      Súkromná stredná športová škola Trenčianske Teplice oznamuje našim študentom nad 15 rokov (resp. ich zákonným zástupcom), ktorí sa stravujú v školskej jedálni pri ZŠ v Trenčianskych Tepliciach, že na základe zmluvy našej školy s TSK budú žiakom nad 15 rokov od januára 2019 preplácané režijné náklady na stravu vo výške 1,47 Eur. 

      Prípadní záujemcovia o stravovanie v školskej jedálni sa môžu prihlásiť u vedúcej ŠJ, p. Chabadovej.

      Stravníci budú do 30.6. 2019 uhrádzať platby ako doteraz, aj s režijnými nákladmi, ktoré im budú štvrťročne vracané na účet.

     • O pohár primátorky Mesta Trenčianske Teplice

      Súkromná stredná športová škola Trenčianske Teplice v spolupráci s Mestom Trenčianske Teplice usporiadala dňa 28.2.2019 v mestskej telocvični v poradí už 11. ročník stolnotenisového turnaja „O pohár primátorky mesta Trenčianske Teplice“.

      Doposiaľ najvyšší počet zúčastnených – 107 žiakov základných a stredných škôl z celého Trenčianskeho kraja svedčí o atraktivite tohto podujatia a je tiež dôkazom toho, že šport a aktívny pohyb mladých ľudí stále baví. 

      Na úvod sa predviedli v stolnotenisovej exhibícií naši žiaci, reprezentanti SR, Alexander Valúch, majster Európy vo štvorhre do 21 rokov a Adam Brat, piaty na Majstrovstvách Európy juniorov.

      Po športovej exhibícii nasledoval samotný turnaj. Zúčastnených privítal riaditeľ turnaja Mgr. Ján Hudec, zástupca riaditeľa pre šport. Stolnotenisový turnaj slávnostne otvorila primátorka mesta Trenčianske Teplice Mgr. Zuzana Frajková Ďurmeková.

      Sme radi, že turnaj splnil svoje poslanie – priniesť mladým radosť zo športu. Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na stretnutie znova o rok.

      Fotky si pozrite vo fotoalbume.

    • ŠTUDIJNÉ ODBORY
     • ŠTUDIJNÉ ODBORY

      Súkromná stredná športová škola (SŠG Trenčianske Teplice) poskytuje žiakom absolvovanie uceleného štvorročného štúdia a úplné ukončenie vyššieho sekundárneho vzdelania.

      Rozvíjame talent v oblasti športu, poskytujeme kvalitné vzdelávanie, ktoré je ukončené maturitnou skúškou s možnosťou pokračovania v štúdiu na vysokých školách, prípadne na rôznych formách pomaturitného štúdia. Naši absolventi sa môžu po úspešnom ukončení štúdia presadiť tiež ako profesionálni športovci či odborníci  v športe – tréneri, inštruktori športu, športoví manažéri a pod. Naši absolventi môžu získať Osvedčenie o odbornej spôsobilosti na výkon odbornej činnosti TRÉNER ŠPORTU 1., 2. a 3. kvalifikačného stupňa, alebo ako INŠTRUKTOR ŠPORTU.

    • Valentín na našej škole
     • Valentín na našej škole

      Deň sv. Valentína je čas, kedy dostávame väčší priestor na prejavenie náklonnosti, lásky či priateľstva osobám srdcu blízkym. Tento rok sa aj naši študenti rozhodli osláviť tento sviatok prostredníctvom „VALENTÍNSKEJ POŠTY“, ktorú zrealizovali členovia III.OA triedy. Deň pred Valentínom mali žiaci možnosť vhodiť svoj odkaz do krabičky-schránky, ktorá bola na to určená. Na prekvapenie všetkých, odkazov tam bolo naozaj dosť! Žiaci III.OA roztriedili „valentínky“ a odovzdali ich majiteľom. Valentínky putovali nielen žiakom do tried ale i do zborovne. Reakcie všetkých boli priaznivé a milé. Valentínska pošta mala veľký úspech a sme radi, že sa do nej zapojilo toľko študentov. Veríme, že sa z nej stane  pekná každoročná tradícia. 

     • EXKURZIA VIEDEŇ

      VIEDEŇ - dňa 12.12.2018 sa naši žiaci zúčastnili exkurzie do Viedne. Program zájazdu bol bohatý - návšteva čokoládovne Hauswirth v Kittsee s možnosťou ochutnávky čokolády, prehliadka Domu mora - 10 poschodovej budovy, ktorá v minulosti slúžila na protileteckú obranu a v súčasnosti sa tam nachádza akvarijná a zoologická výstava, ďalej sme navštívili rakúske korunovačné klenoty a cisársku hrobku, ktorá je určená pre príslušníkov bývalého rakúskeho panovníckeho rodu. Potom nasledovala prehliadka Dómu svätého Štefana, ktorý je považovaný za najväčšiu katedrálu vo Viedni. Našu cestu sme zavŕšili návštevou vianočných trhov, ktoré sa niesli v krásnej a pokojnej atmosfére. Foto z exkurzie si môžete pozrieť vo fotoalbume.

     • TURNAJ V PÚCHOVE

      PÚCHOV - v stredu 12.12 2018 v STC Aréne v Púchove sa uskutočnilo, regionálne kolo halovej sezóny žiačok SFZ . Dievčatá FK Dubnica skončili na celkovom 3 mieste a postupujú do 2.kola, ktoré bude 10.1. 2019 v Trnave a 14.1. 2019 v Nitre. Celkové poradie: 1.As Trenčín, 2.Fc Baník Prievidza, 3.Fk Dubnica, 4. Mšk Považská Bystrica, 5.Mšk Púchov. Dievčatam gratulujeme a držíme palce v ďalšom kole. Tohto turnaja sa zúčastnili naše hráčky z II.OA: Sofia Richtárechová a Soňa Panáková.

       

    • OZNAM
     • OZNAM

          Vedenie školy oznamuje, že na základe zákona č. 440/2015 Z.z. o športe a o zmene a doplnení niektorých zákonov sa od 1. januára 2019 mení názov školy zo „Súkromné športové gymnázium“ na „Súkromná stredná športová škola“.

           Všetci naši súčasní študenti pokračujú v študijnom odbore Gymnázium šport. V školskom roku 2019/20120 otvárame študijný odbor Športové gymnázium a nový študijný odbor Športový manažment.

     • REGIONÁLNE MAJSTROVSTVA SLOVENSKA V TENISE

      Cez víkend sa konali halové regionálne majstrovstvá Slovenska v tenise v kategórii dorastenci a dorastenky. Školu reprezentovalo 10 hráčov  z toho 7 chlapcov a 3 dievčatá.

      BANSKÁ BYSTRICA –  Stredoslovenký región  dorastencov sa konal v BSELINE SPORT ARÉNE  v Banskej Bystrici Medzi chlapcami sa darilo Milanovi Bežákovi, ktorý postúpil do finále dvojhry. Vo finále dvojhry podľahol svojmu klubovému spoluhráčovi Vlčkovi Karolovi na tri sety 6:4 2:6 6:3. Michal Moncoľ a Tomáš Šuran postúpili vo dvojhre do štvrťfinále, ale vo štvorhre hrali proti sebe vo finále. Víťazmi sa stala dvojica Šuran/Mísař. Posledný zástupca  Kravec Vladimír prehral v prvom kole.

      Finále dvojhry:         Vlčko Karol - Bežák Milan    6:4  2:6  6:3

      Finále štvorhry:        Šuran/Mísař – Moncoľ/Keľo    7:6(3)  6:1

      TRENČÍN – Západoslovenský región dorastencov sa konal v Tenkure v Trenčíne, kde školu reprezentovali dvaja hráči Dušan Baranec a Dávid Daniška. Daniška vyhral v prvom kole 6:2 6:0 nad Melicherikom, ale v druhom podľahol Almásimu 6:1 6:2. Baranec postúpil do finále vo dvojhre, v ktorej podľahol Bielikovi Lukášovi dva krát 6:4.

      TOPOLČANY - Západoslovenský región dorasteniek sa hral v Topolčanoch. Školu reprezentovali Vladimíra Pavlíková a Chiara Kamenská. Pre Kamenskú to bola prvá skúsenosť , prehrala v prvom kole. Pavliková prvé kolo vyhrala nad Kubikovou 6:4 6:1, v druhom kole prehrala nad Baraniakovou Teréziou.  

      BRATISLAVA – V Bratislavskom regióne sme mali dvojité zastúpenie. Karin Haňdiaková prehrala po vyrovnanom a dramatickom trojsetovom zápase v prvom kole nad Lacovou 6:2 1:6 7:6(5). Darilo sa Šimonovi Habšudovi , ktorý vo dvojhre postúpil  do finále, kde podľahol Minárikovi 6:1 6:2. 

     • PIEŠŤANY - príprava na regióny

      PIEŠŤANY - Minulý týždeň sme boli trénovať v Piešťanoch. Regionálne halové majstrovstvá v tenise sa konali cez víkend na tvrdom povrchu v Trnave - staršie žiačky (Veličová, Kamenská, Krajčovičová) a v Banskej Bystrici - muži a ženy (Bežák, Šuran, Demková). Budúci víkend sa budú konať HRM derastnencov. Držíme palce.

     • NAŠI CHLAPCI POSTÚPILI NA MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA

      Spanilá cesta našich chlapcov za postupom na majstrovstvá Slovenska SŠ začala Okresným kolom v Kubrej. Suverénnym spôsobom vyhrali okresné kolo, kde z 9. SŠ nedali nikomu šancu a postúpili na regionálne kolo. Chlapci na Regionálnom kole opäť potvrdili výbornú formu a nedali nikomu šancu v boji o postup na Krajské kolo.

      Veľká pozornosť sa sústredila na Krajské kolo, kde sa stretli mimoriadne vyrovnaní súperi, ktorí sa veľmi dobre poznajú aj na klubovej úrovni. Veľkou bojovnosťou a nesmiernou vôľou postúpiť na Majstrovstvá Stredných škôl to nakoniec dokázali a tak po skončení posledného zápasu vypukla obrovská radosť našich žiakov s postupu na Majstrovstvá Slovenska. Veľká vďaka za vzornú reprezentáciu patrí žiakom našej školy: Danielovi Gabrišovi, Richardovi Patkovi, Vadimovi Rurakovi, koučom na Krajskom kole p. Hudecovi a Zelmanovi, ale najväčšia vďaka patri trénerke Soni Krovinovej, ktorá ich počas roka aj keď to nebolo vždy ľahké výborné pripravila a najviac sa zaslúžila za tento fantasticky úspech žiakov Súkromného športového gymnáziá v Trenčianskych Tepliciach.

      Výsledky:

      Okresné kolo:   

      1. SŠG Trenčianske Teplice

      2. GĽŠ – Trenčín

      3. OA – Trenčín

      Regionálne kolo:

      1. SŠG Trenčianske Teplice

      2. SPŠ SNP – Myjava

      3. SOŠ Športová Stará Turá

      Krajské kolo:

      1. SŠG Trenčianske Teplice

      2. Gymnázium Dubnica nad Váhom

      3. SOŠ obchodu a služieb Prievidza

       

      Všetci žiaci, tréneri a učitelia držte našim chlapcom palce na Majstrovstvách Slovenska SŠ, ktoré sa uskutočnia v máji 2019.

     • MIKULÁŠ 2018

      Sviatky sú už čo nevidieť za dverami a naša škola sa vo štvrtok 6. 12. 2018 taktiež naladila na vianočnú strunu. Ako to už tradične býva, Mikuláš chodil so svojimi pomocníkmi po triedach a rozdával darčeky. Aby to však nebolo také jednoduché, každá trieda musela Mikulášovi predviesť svoj spevácky či rečnícky talent. Aj keď sa väčšina žiakov spočiatku ostýchala, nakoniec Mikuláša potešili a všetci dostali sladkú odmenu. Za spríjemnenie dňa ďakujeme celému „Mikulášskemu tímu“. Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii. 

    • STOLNÝ TENIS - ZŠ
     • STOLNÝ TENIS - ZŠ

      Výsledky okresného kola žiakov a žiačok ZŠ 3.10.Kubrá

      Umiestnenie:

      Chlapci -  Gabriš, Dohňanský – 5.miesto

      Dievčatá - Kamenská, Panáková, Šimonová – 2.miesto

      ---

      Gratuľujeme za reprezentáciu školy a pekné umiestnenie.

       

     • SAMUEL PUŠKÁR - NAJLEPŠÍ JUNIOR ZA ROK 2018

      BRATISLAVA - Dňa 22.11.2018 sa v NTC konalo slávnostné odovzdávanie cien TENISTA ROKA 2018. Medzi ženami už tradične zvíťazila naša bývala žiačka Dominika Cibulková a tretie miesto získala tiež naša žiačka Magdaléna Rybáriková. Dominike patrí prvenstvo aj v počte nazbieraných prvých miest v tejto ankete. Spolu ich získala už osem. Medzi juniormi zvíťazil ďalši veľký talent a žiak 2. ŠA Samuel Puškár. Všetkým zúčastnením gratuľujeme a prajeme veľa športových úspechov.

      zdroj: ww.stz.sk. 

     • VÝBORNÁ REKLAMA PRE NÁŠ FUTBAL

      Dňa 22.11 sa uskutočnil prípravný zápas v Dubnici nad Váhom. Naši hráči si chceli skonfrontovať svoje schopnosti  proti mužstvu, ktoré momentálne hrá 2.ligu dorastu a v tabuľke sa po jesennej časti nachádza na vrchných priečkach. Zápas nám ukázal, že sme dokázali byť lepši vo všetkyh činnostiach - herných, taktickych, ale aj technickych. A nechýbali nám vôľové vlastnosti a chuť po víťazstve. Zápas skončil 5-2 v náš prospech. Teší nás,  že na zápas sa prišiel pozrieť tréner U 19 AS Trenčín pán Fabuš, s ktorým sme si dohodli ďalšiu spoluprácu .

      Zostava – Patka, Gravas , Okrucký, Lehotský, Žáčik

                        Matejček, Gabriš, Brandys, Cyprián,

                       Obetková ,Chrenko, Šipek

      Góly - Cyprián 3 ,Chrenko, Žáčik,

      ---

      Tréneri - Hudec Ján, Stanislav Ďuriš.

     • FUTSAL

      Dňa 13.11 sa naši futbalisti zúčastnili  okresného kola škôl  vo futsale. Naši žiaci dokázali  suverénnym spôsobom vyhrať   skupinu a postúpiť  medzi najlepšie  4školy v okrese. Vo finálovej skupine sme sa umiestnili na 3.mieste ,kde ako jediný  tým sme dokázali poraziť neskoršieho víťaza .V tomto turnaji sme zaujali  nielen výsledkovo,  ale aj herne a disciplinovanými výkonmi. Hráčom patrí  veľká  vďaka za vzornú reprezentácie SŠG Trenčianske Teplice .

      Reprezentovali- P.Meliš, E. Okrucký, D.Chrenko, F.Zelníček, L. Zelníček , F.Dráb, N.Valo, M.Lehotský, R.Patka, R.Jambor.

     • Okresné kolo v aerobiku

      TRENĆÍN - Naša žiačka MartinaTörvényiová sa 12.11. zúčastnila okresného kola v Aerobiku. Z množstva pretekárok sa umietnila na postupovom mieste do krajského kola. Gratuľujeme a prajem veľa úspechov na kraji. 

    • OZNAM - termín obhajoby záverečnej práce
     • OZNAM - termín obhajoby záverečnej práce

      Vážení študenti, obhajoby záverečných prác sa budú konať 19.11.2018 (pondelok) od 8:00 hod. v priestoroch školy (v učebni č. 24 na druhom poschodí). Pozrite si časový harmonogram obhajoby:

       

       

      8:00 - Fiala Lukáš

      8:30 - Andrichenko Artur 

      9:00 - Hudcovský Marek

      9:30 - Petrovická Kiara

      10:00 - Moncoľ Michal

      10:30 - Kopilec Adam

      11:00 - Kmošena Daniel

      11:30 - Floriš Matúš 

      12:00 - Zelníčkovci

      12:30 - Krajčír Jakub 

       

      V prípade neúčasti, je žiak, zákonný zástupca žiaka povinny písomne informovať vedenie školy, alebo Mgr. Katku Jurgovú. 

      ---

      vedenie školy

    • Okresné kolo vo florbale dievčat
     • Okresné kolo vo florbale dievčat

      Dňa 25. 10. 2018 sa uskutočnilo okresné kolo vo florbale dievčat. Turnaj sa konal na základnej škole v Omšení. Turnaja sa zúčastnili 4 školy.

      Našu školu reprezentovali: Ema Harajda, Chiara Kamenská, Ema Cmarková, Soňa Panáková, Alexandra Blahovcová, Scarlet Vašeková.

      Výsledky:

      ZŠ dolná Poruba – SŠG – 2:4

      ZŠ Omšenie – SŠG – 4:2

      ZŠ Trenčianska Teplá – SŠG – 2:1

       

      Celkovo sme obsadili 3 miesto. Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Fotky z podujatia si môžete pozrieť vo fotoalbume.

     • Dievčatá z AS Trenčín triumfovali v Španielsku

      BARCELONA - Futbalistky AS Trenčín sa v polovici októbra zúčastnili medzinárodného turnaja Costa Brava Cup v Španielsku. Turnaja sa zúčastnila aj naša žiačka Sofia Richtárechová.

      Sofia dala najviac gólov (sedem) a veľkou mierou pomohla tímu AS Trenčín získať prvenstvo na tomto turnaji. Sofii gratuľujeme a prajeme veľa podobných úspechov. Viac si prečítajte v článku.

      Dievčatá na podobný medzinárodný turnaj vycestovali po prvý raz a boli plné očakávaní. „Nedávali sme si konkrétne ciele. Po prihlásení na turnaj sme nevedeli odhadnúť silu ostatných tímov. Troška nás zamrzelo, že v našej kategórii neboli tímy zo Španielska, ale to sme nedokázali ovplyvniť,“ povedal po návrate kormidelník tímu Andrej Paulíny.

      Postupne si v šiestich zápasoch v skupine zmerali sily so súperkami z Dánska, Švédska a Maďarska. Ani v jednom zápase neokúsili čo i len stratu bodu a s celkovým skóre 32:2 si jednoznačne zabezpečili finálovú účasť. V ňom narazili na dánsky Silkeborg IF, ktorý v skupine po vyrovnanom, ale kvalitnom zápase na ťažkom teréne porazili 1:0.

      Vo finále však súperovi nedali žiadnu šancu a hneď v prvom polčase mu strelili štyri góly, ktoré boli rozhodujúce. Súper skorigoval v druhom polčase za neutíchajúceho veterného počasia dvoma gólmi.To však bol aj konečný rezultát, a tak si dievčatá spolu s trénermi mohli vychutnať oslavu fantastického prvého miesta na prestížnom turnaji.

      „Tešia nás slová chvály od trénerov a vedúcich súperov. Otvorene povedali, že náš celkový triumf je zaslúžený. Prvenstvo si veľmi ceníme, ale nechceme ho preceňovať. Ukázali sme, že sa vieme konfrontovať so zahraničnými družstvami. Najmä sme sa však ako tím stmelili ešte viac. Môžeme pomýšľať na najvyššie méty aj na Slovensku. V neposlednom rade sme urobili obrovskú radosť rodičom, ktorí sú fantastickí. Oni už dopredu predpovedali, že dievčatá domov dovezú pohár,“ doplnil Paulíny.

      Veľké poďakovanie za skvelú reprezentáciu futbalového klubu AS Trenčín, mesta Trenčín, ale aj Slovenska patrí samozrejme aj sponzorom a v neposlednej miere rodičom, ktorí finančne turnaj zabezpečili.

      Vďaka patrí aj trénerskému tandemu Andrej Paulíny - Martin Čiernik.

      Výsledky:

      Svenstrus S.G.I.F. (DK) - AS Trenčín 0:6 (0:6) góly: Richtárechová 2, Nedorostová, Zbínová, Jurenková, Lipková. Irsta IF (SWE) - AS Trenčín 1:6 (1:4) góly: Richtárechová 2, Huťová 2, Laginová, Škerdová, Silkeborg (DK) - AS Trenčín 0:1 (0:1) góly: Huťová, Herlev Fodbold (DK) - AS Trenčín 1:7 (0:5) góly: Holúbková, Škerdová, Huťová, Zbínová, Štefániková, Špačková, Szombathely (HUN) - AS Trenčín 0:6 (0:5) góly: Škerdová 3, Huťová, Richtárechová, Holúbková, Dalum (DK) - AS Trenčín 0:6 (0:1) góly: Korsáková 3, Škultétyová, Masárová, Štefániková. Finále: AS Trenčín - Silkeborg IF Q (DK) 4:2 (4:0) góly: Richtárechová 2, Jurenková, Škerdová.

      AS TRENČÍN: Marína Anna Štefániková, Petra Lipkvá, Nina Huťová, Katarína Škultétyová, Michaela Nedorostová, Kornélia Holúbková, Sofia Anna Škerdová, Michaela Jurenková, Timea Vavrová, Emma Špačková, Katarína Sýkorová, Natália Masárová, Angelika Lagínová, Bianca Zbínová, Laura Korsáková, Sofia Richtárechová, Zoja Lahká, Laura Chelsy Zaťková.

       

      Zdroj: https://mytrencin.sme.sk/c/20951091/tornado-futbalistiek-as-trencin-v-spanielsku.html#ixzz5WA2KtAB5

    • OZNAM - RIADITEĽSKÉ VOĽNO
     • OZNAM - RIADITEĽSKÉ VOĽNO

      Vedenie školy oznamuje, že v pondelok 29.10.2018 udeľuje žiakom RIADITEĽSKÉ VOĽNO. Po štátnom sviatku (30.10.2018) pokračujú jesenné prázdniny do 2.11.2018. Nástup do školy je v pondelok 5.11.2018.

     • ĎALŠÍ PEKNÝ ÚSPECH

      BOURGASE - v dňoch 9.10-14.10 sa konal medzinárodný tenisový turnaj dorastencov do 18 rokov ITF triedy 5 v Bulharskom Bourgase. Zo Slovákov sa zúčastnil na turnaji aj náš žiak Milan Bežák. V 1.kole po skvelom výkone porazil 23 hráča Bulharska Evgeniho Chervenkova 6:1 6:0. V 2.kole ale nestačil na nasadenú (13) a 1348 hráča ITF Simeona Kostova ktorému podľahol v 2 setoch 4:6 2:6. Milan hodnotí turnaj za dobrý.

      Ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa ďalších úspechov.

    • DANUBE CUP
     • DANUBE CUP

      Náš tenisový tréner Juraj Jánošík zaznamenal  29.9.2018 výborný výsledok na Medzinárodnom štvorhrovom turnaji vo Viedni DANUBE CUP v krásnej tenisovej hale Tennis Point Wien s 10 dvorcami v hale. Spolu so spoluhráčom Michalom Vašekom skončili na výbornom druhom mieste. Turnaja sa zúčastnilo 70 hráčov.

      Gratulujeme 

     • Medzinárodné majstrovstvá Slovenska

      TRENČÍN - v sobotu 6.10.2018 sa uskutočnil prvý ročník súťaže Medzinárodné majstrovstvá Slovenska vo fitness a kulturistike. Súťažiaci prišli zo Slovenska. Bohužiaľ Českí, Maďarskí a Srbskí účastníci sa ospravedlnili hlavne pre chorobu. Súťaž organizovala SZKFB-WABA v spolupráci a podporou Súkromného športového gymnázia Trenčianske Teplice a Športovej akadémie Trenčianske Teplice. Nakoľko sme usporiadali prvý ročník súťažiacich nebolo až tak veľa, ale budúci rok sa chystajú, nakoľko po organizačnej stránke mala súťaž veľmi vysokú úroveň a pozitívnu odozvu medzi súťažiacimi. Podujatím sprevádzali moderátori Christian Rysi a Michel Varga. V programe vystupil začínajúci, ale veľmi talentovaný spevák Christian Rysi a speváčka z ďalekej Afriky AWA MANGARA. Súťažilo sa v 5 kategóriách a rozhodovalo 5 rozhodcov zo Slovenska. Budúci rok chystáme určité zmeny, aby bolo podujatie atraktívnejšie nie len pre pretekárov, ale aj pre divákov. Tešíme sa na veľkú účasť pretekárov. Fotky z podujatia si môžete pozrieť vo FOTOALBUME.

      Umiestnenie našich žiakov:

      Samuel Miškolci - 2.miesto v kategórii physik a 3.miesto v kategórii atletik. Timotej Uríča 3.miesto v kategórii physik a 4. miesto v kategórii atletik, Táňa Kostková 2.miesto v kategórii bikiny fitness juniorky a 4.miesto v kategórii bikiny fitness ženy

       

     • STREDOŠKOLÁK 2018

      TRENČÍN - Ako každý rok aj tento sme sa zúčastnili na výstave stredných škôl STREDOŠKOLÁK, kde sme prezentovali našu školu. Teší nás záujem študentov o šport a štúdium na našej škole. Záujemcov radi privítame na dni otvorených dverí, ktoré začínajú v decembri 18.12.2018 o 17:00 hod. v priestoroch našej školy. Viac informacii môžete získať v sekcii PRIJÍMACIE SKÚŠKY, alebo na tel. čísle 00421 905 150 064.

     • Výber ZsFz dievčat WU14 v Dunajskej Lužnej

      DUNAJSKA LUŽNA - Dňa 26.9-27.9.  sa žiačky SŠG Trenčianske Teplice Soňa Panáková a Sofia Richtárechová zúčastnili na výbere Západoslovenského kraja v Dunajskej Lužnej. Okrem Západoslovenského výberu tam boli tri mužstvá z celého Slovenska. Naše šikovné futbalistky reprezentovali svoj tím, školu a Západoslovenský kraj. Aj vďaka tréningom, ktoré nám poskytuje škola sme strelili spolu pekných päť gólov. Na pamiatku  si priniesli medailu za 2. Miesto a nádherné zážitky.

     • Andrea Bogorová v kvalifikácií WU 19

      BRATISLAVA  – Veľmi vydarený vstup do kvalifikačného turnaja o postup na ME majú za sebou reprezentantky do 19 rokov. V prvom dueli deklasovali domáce Chorvátsko 6:0

      Na útulnom štadióne v Ludbregu to bol zápas o jednom tíme. Tréner Jozef Jelšic už pred odchodom avizoval, že práve úvodný duel bude pre jeho družstvo najdôležitejší. A jeho zverenky ho zvládli výborne.

      Skóre otvorila v 17. minúte Laura Bieliková a o mintu pridala druhý zásah Andrea Bogorová. Domáce sa do polčasu nespamätali  a v druhom dejstve už nemali žiadnu šancu. Slovenky sypali góly ako na páse. Svoj druhý strelila Bogorová, pridala sa aj Laura Žemberyová. A ďalšie dva zásahy v rozpätí troch minút si podelili slovanistky Victoria Kaláberová a Katarína Niňajová..

      CHORVÁTSKO WU19 – SLOVENSKO WU19 0:6 (0:2)

      Góly:  17. Bieliková, 18. a 54. Bogorová,  65. Žemberyová, 75. Kaláberová, 78. Niňajová.

      ŽK:Taritašová, Tomkičová – Bogorová

      SLOVENSKO WU19:Rezeková – Lukáčová, Lemešová, Bieliková, Niňajová – Žemberyová, Dianišková (88. Droppová), Panáková (78. Nagy) – Tipulová (63. Kaláberová), Bogorová (88. Harvilová), Semanová (78. Poláčiková). Tréner Jozef Jelšic

      zdroj: SFZ

      Gratuľujeme a prajeme veľa podobných úspechov.

       

     • OKRESNÉ KOLO VO FUTBALE

      Dňa 25.9.2018 sa naši chlapci zúčastnili futbalového  turnaja medzi školami. Tento turnaj sa uskutočnil v Trenčíne na umelej tráve. V skupine sme mali školu Dopravnej akadémie a školu Stredného odborného učilišťa pod Sokolicami . Prvý zápas proti Strednej  odbornej škole  naši chlapci vyhrali 2:0. V tomto zápase hrali útočne a strieľali pekné góly. Ďalší zápas hrali proti Dopravnej akadémii, v ktorom prehrali 0:3. V skupine sme skončili na 2.mieste, čo znamenalo, že ďalej nepostupujeme.

      Ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

     • SLOVENSKÝ POHÁR MUŽOV V STOLNOM TENISE

      Dna 22.9 sa v Trenčianskej Teplej konal memoriál D. Straucha v stolnom tenise. Víťazom Slovenského pohára mužov sa stal náš žiak Súkromného športového gymnázia Adam Brat. V mene celého školského kolektívu mu srdečne gratulujeme k obrovskému úspechu.

    • MAJSTROVSTVÁ EURÓPY V STOLNOM TENISE
     • MAJSTROVSTVÁ EURÓPY V STOLNOM TENISE

      ALICANTE ( Španielsko) - Alexander Valuch, ktorý je žiakom 3 ŠA našej školy sa minulý týždeň zúčastnil ME mužov a žien v Španielskom  Alicante.  Alexander  skončil na 2. mieste v skupine. Z 23 skupín mohlo postúpiť iba 18 hráčov z 2.miesta. Takže 5 hráčov zostalo pred bránami postupu. Aj napriek tomu dosiahol krásny úspech a držíme mu palce na najbližšom  turnaji.

      Výsledky

      Valuch - Gunduz (TUR) 4:2

      Valuch - Ecseki (HUN) 1:4

     • BIELA PASTELKA 2018

      September sa na našej škole už tradične niesol v duchu verejnej zbierky s názvom Biela pastelka, ktorá patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Tento rok sa našim žiakom podarilo vyzbierať 205,90 eura, za čo im patrí veľká vďaka. Ďakujeme aj prispievateľom a všetkým, ktorí boli nápomocní pri jej realizácii. Aj vďaka ich pomoci zlepšujeme životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

     • CEZPOĽNÝ BEH

      Dňa 29. septembra 2018 sme sa zúčastnili Cezpoľného behu stredných škôl. Výsledky:

       

      Družstvo chlapcov 7. Miesto

      Družstvo dievčat 6. Miesto

      Jednotlivci :

      Adam Cyprián 15. Miesto

      Matúš Trsťan 17. Miesto

      Ivana Obetkova 12. Miesto

      Vanesa Močarníková 15. Miesto

       

      Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy

     • SR WU19 - ANDREA BOGOROVÁ SKÓROVALA AKO JEDINÁ SLOVENKA

      COIMBRA– Futbalové reprezentantky Slovenska do 19 rokov prehrali v prvom prípravnom zápase v Portugalsku s domácimi rovesníčkami 1:2. Jediný gól zvereniek trénera Jozefa Jelšica strelila Andrea Bogorová

      Tím do 19 rokov sa pripravuje na prvú fázu kvalifikácie ME, kde ho v skupine čaká domáce Chorvátsko, Malta a Anglicko. Prvý zápas v Portugalsku mal silný úvod, keď padali góly.  Už v 3. minúte otvorila skóre duelu domáca stredopoliarka Vania Duarteová. Zverenky trénera Jelšica však ukázali, že rýchly gól ich nezložil a o štvrťhodinu na to vyrovnala naša útočníčka Andrea Bogorová. Nerozhodný stav 1:1 vydržal až do prestávky. Krátko po nej opäť udreli Portugalčanky a gólovo sa v 53. minúte presadila opäť Duarteová. Slovenky už nedokázali odpovedať a podľahli teda tesne 1:2. Druhý duel čaká naše dievčatá v meste Coimbra vo štvrtok na poludnie.

      PORTUGALSKO WU19 – SR WU19 2:1 (1:1)
      Góly:  3. a 53. Duarteová – 18. Bogorová.
      Rozhodovala: Silvia Domingos
      PORTUGALSKO WU19: Marquesová – Queirogová, Ferreirová, Machadová, Pereirová – Cameiraová, Duarteová, Martinsová, Fariová – Telesová, Barbosová. Tréner: Carslo Sacadura.
      SLOVENSKO WU19: Bátkyová – Lukáčová, Lemešová, Kratochvílová, Niňajová – Žemberyová, Nagy (59. Kaláberová), Panáková – Semanová (76. Tipulová), Bogorová, Tesáková (46. Dianišková)

      HLAS PO ZÁPASE JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): "Bol to pre nás jeden z tých ťažších duelov. Nevyšiel nám úvod, keď sme dostali gól už v 3. minúte. Bolo cítiť, že máme za sebou celodňovú cestu a chýbal nám aj tréning.  Postupne sme však vyrovnali hru a Andy Bogorová strelila aj vyrovnávajúci gól. V druhej polovici polčasu sme už hrali lepšie. V úvode druhého sme akoby stvrdli, boli sme neaktívni a opäť sme inkasovali. Potom sme sa prebrali, mali sme dve vyložené šance v podaní Bogorovej a Semanovej, no nepodarilo sa nám skorigovať výsledok. Prehra nás mrzí. Verím, že druhý zápas bude iný, sme tu už dlhšie, a to sa už ukáže. Musíme pridať aktivitu smerom dopredu, defenzíva nám fungovala dobre."

      Zdroj: SFZ portál

      Andy gratuľujeme a prajeme veľa podobných úspechov :-)  

     • ŠPORTY

      3.september  2018 bol veľkým dňom pre školákov - začalo sa vyučovanie a trénovanie v novom školskom roku 2018/2019. Všetkým  prajeme veľa elánu a výborných    štúdijných úspechov.

    • OZNAM O KONANÍ KVALIFIKAČNÝCH SKÚŠOK
     • OZNAM O KONANÍ KVALIFIKAČNÝCH SKÚŠOK

      Vážení študenti, dňa 17.09.2018 o 9:00 hod. sa v škole bude konať náhradný termín obhajoby záverečných prác I. kvalifikačného stupňa - tréner športu a II. kvalifikačného stupňa - tréner športu. 

      UPOZORNENIE! V prípade neúčasti na skúškach - obhajobách je študent povinný informovať triedneho učiteľa, alebo Mgr. Katarínu Jurgovú. Kvalifikačnú skúšku a obhajobu záverečnej práce II. a III. kvalfikačného stupňa - tréner šport, môže absolvovať len študent, ktorý získal nižší stupeň (vysvetlenie: II. stupeň - študent, ktorý získal I. stupeň). 

      ---

      Vednie školy

     • Náhradný termín PTS

      31.8. sa na našej škole uskutočnil náhradný termín prijímacích-talentových skúšok. Všetci úspešne absolvovali, za čo im gratuľujeme a prajeme úspešný štart v novom školskom roku.  

     • OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2018/2019

      Milí naši študenti,

      dúfame, že ste si cez prázdniny oddýchli a načerpali dostatok síl a že ste pripravení znovu sa naplno venovať štúdiu a športu. 

      Zahájenie školského roka 2018/2019 bude 3. septembra 2018 o 8.30 hod.

      Triedni učitelia privítajú svojich žiakov v triedach a poskytnú im potrebné informácie od 8.30 do 10.30 hod. Prítomní rodičia v riaditeľni podpíšu Zmluvu o štúdiu na nový školský rok. V prípade neprítomnosti sa treba do 10. 9. ohlásiť a dohodnúť stretnutie s vedením školy.

      ---

      Vedenie školy

     • KONEČNE MÁME NOVÉ OKNÁ

      Po dlhom úsilí sa nám konečne podarilo v spolupráci s Mestom Trenčianske Teplice zrealizovať projekt výmeny okien na časti budovy, v ktorej má sídlo Súkromné športové Gymnázium. 

      Staré okná už boli v nevyhovujúcom stave, ako funkčne tak aj esteticky, nehovoriac o netesnostiach, ktoré sme pociťovali najmä v zimných mesiacoch ako veľké straty tepla. Samotnej realizácii predchádzali mnohé rokovania s Mestom Trenčianske Teplice, no výsledok je úspešný. Budova už disponuje modernými plastovými oknami, ktoré zabezpečia študentom SŠG potrebný komfort pri štúdiu a zabránia únikom tepla v chladnom počasí. 

    • VÁŽENÍ ŠTUDENTI A RODIČIA
     • VÁŽENÍ ŠTUDENTI A RODIČIA

           Od nového školského roka nás čakajú zmeny, ktoré vyplývajú zo zmeny zákona, novelizácii zákonov a nového Zákona o športe. Tieto zákony zásadne menia fungovanie športových gymnázií. Preto Vás chceme informovať, aký budú mať dopad na našu školu a jej fungovanie v budúcnosti (ak sa nič nezmení).

           Asi najzásadnejšiu zmenu prinesie účinnosť nového zákona č. 440/2015 o športe a o zmene a doplnení niektorých zákonov, na základe ktorého sa všetky ŠPORTOVÉ GYMNÁZIÁ na Slovensku od 1.1.2019 premenujú na STREDNÉ ŠPORTOVÉ ŠKOLY (po novom SÚKROMNÁ STREDNÁ ŠPORTOVÁ ŠKOLA Trenčianske Teplice). Žiak športového gymnázia, ktorý začal štúdium podľa predpisov účinných do 31. decembra 2018, dokončí gymnaziálne štúdium podľa týchto predpisov. Žiaľ, už nebudeme môcť prijímať talentované deti vo veku, kedy sa ich talent dá rozvíjať, nebudme teda od šk. roka 2019/2020 otvárať 1.ročník 8-ročného štúdia. Otvárajú sa však možnosti vo výchove kvalitných odborníkov v športe. Už druhý rok skladajú naši študenti skúšky a získavajú OSVEDČENIA o odbornej spôsobilosti podľa stupňov vzdelania. Najvyšší možný je III. stupeň, ktorý je ukončený maturitnou skúškou z predmetu Základy športovej prípravy. Aj takto sa snažíme o prepojenie praxe a teórie. Chceme, aby boli naši študenti pripravení do života po ukončení profesionálnej kariéry športovca a pokračovali ďalej v športovej oblasti. Napríklad ako športový odborník, či už v oblasti trénerskej, rozhodcovskej, manažérskej, marketingovej, alebo pokračovali v ďalšom štúdium na vysokej škole a využili tak maximálne svoje znalosti a praktické zručnosti.

      V športe drieme obrovský potenciál, ktorý nie je využitý aj z dôvodu nekvalifikovaných pracovníkov v športovej oblasti. Športové zázemie klubov sa zlepšuje po materiálno-technickej stránke, ale zabúdame na ľudské zdroje, ktoré sú najdôležitejšie. Na tie by mali byť v prvom rade uvoľňované finančné prostriedky. Jedine kvalitní odborníci v oblasti športu zaručujú budúcnosť pre naše deti.   

           Cez prázdniny budeme meniť všetky okná. Po dohode s Mestom Trenčianske Teplice a uzatvorení novej zmluvy o prenájme priestorov spoločne vymeníme pôvodné drevené okná za plastové. Ide o značnú investíciu, ale z dlhodobého hľadiska aj o úsporu tepla, náklady sa čiastočne vrátia v úspore energii. Študentom prinesú potrebný komfort. Konečne nebudeme musieť pridávať elektrické spotrebiče na vykúrenie tried a kabinetov počas zimných mesiacov. A v neposlednom rade vzhľad budovy bude konečne pripomínať školu, ktorá robí dobré meno mestu Trenčianske Teplice. Aj preto sme radi, že sa nám konečne tento zámer podarilo zrealizovať.

           Vo výchovno-vzdelávacom procese sa budeme bližšie venovať e-learningovej forme, ktorá sa vzhľadom na digitálny svet okolo nás  veľmi rozmáha. Minulý rok sme zakúpili hardvér, softvér, zabezpečili sme nové siete, vysokorýchlostný internet a modernizovali sme počítačovú učebňu. Tento rok sa chceme zamerať na skvalitnenie obsahu vzdelávania. Vzhľadom na to že, naši študenti cestujú po celom svete a nemajú prístup k učivu počas vyučovacích hodín, je pre nás dôležité, aby sa dostali k obsahu učiva kdekoľvek sa nachádzajú a kedykoľvek majú čas.

      To všetko nás čaká v novom školskom roku. Dúfame, že tieto zmeny posunú školu ďalej a vytvoria ešte lepšie podmienky pre Vaše deti.

       

      Pekný zvyšok prázdnin                                                       Vedenie školy

     • TENISOVÉ TÁBORY 2018

      Už tradične sa  počas prázdnin v Trenčianskych Tepliciach v Športovom areáli na Baračke konali Letné tenisové tábory pre deti vo veku od 6 do 13 rokov. Účasť bola vysoká aj tento rok. Spolu sa počas štyroch týždňov na táboroch vystriedalo 94 detí. A to sa jeden turnus nekonal z dôvodu tenisového turnaja. Primárne sú tábory určené pre deti z Trenčianskych Teplíc a okolia Trenčína. Ale prišli aj  z Bratislavy, Čiech, dokonca z Kanady a Číny. Niektorí si dokonca  plánovali dovolenku kvôli táborom. Účastníci si otestovali svoje fyzické schopnosti v rôznych športových súťažiach a disciplínach, zahrali si minigolf, volejbal, bedminton, absolvovali výlet. Na kurtoch si vyskúšali hru s nahrávacím tenisovým delom a naučili sa základy z tenisu. Deti medzi sebou nadviazali nové priateľstvá, mnohí sa poznali z minulých ročníkov a tešili sa, že sa opäť po roku stretnú a dobre sa zabavia. Úsmev na tvárach detí a rodičov hovoril za všetko. Na záver každého týždňa nechýbalo záverečné vyhodnotenie, najlepší dostali medaile a diplomy, mnohí si aj poplakali, ale nikto neodchádzal na prázdno. Všetci dostali diplomy, sladkosť a pamätné tričko. Fotky z jednotlivých turnusov si môžete pozrieť vo fotoalbume na stránke www.sportovegymnazium.sk. Deťom prajem pekný zvyšok prázdnin.

       

      Budúci rok sa vidíme

       

       

       Daniel Ježík

     • NICE HOLIDAYS

      SŠG Trenčianske Teplice želá všetkým žiakom, rodičom a priateľom školy príjemné prežitie letných prázdnin. 

      Ďakujeme za Vašu priazeň v šk. roku 2017/2018, v škole sa opäť stretneme 3. septembra 2018.

       

      Vedenie SŠG Trenčianske Teplice

     • HĽADÁME ZÁUJEMCOV

      SŠG Trenčianske Teplice príjme do pracovného pomeru od 1.9.2018 učiteľa / učiteľku s aprobáciou MATEMATIKA - CHÉMIA - INFORMATIKA. Možnosť prijať aj uchádzača s kvalifikáciou pre 2. stupeň ZŠ, resp. nižší stupeň 8-ročného gymnázia.

      Kontakt: riaditel@sportovegymnazium.sk            tel: 0911/410034

    • ÚSTNE MATURITNÉ SKÚŠKY 2018
     • ÚSTNE MATURITNÉ SKÚŠKY 2018

      V dňoch 21. –  23. mája 2018 sa na našej škole uskutočnili ústne maturitné skúšky. Zúčastnilo sa ich spolu 13 maturantov, ktorí maturovali z nasledovných predmetov:

      slovenský jazyk a literatúra - 13 žiakov

      anglický jazyk - 13 žiakov

      biológia - 8 žiakov

      geografia - 6 žiakov

      základy športovej prípravy - 13 žiakov

      Maturitné skúšky sa niesli v pokojnej atmosfére. Mnohí študenti  preukázali výborné znalosti, čo ocenili i jednotlivé maturitné komisie. Dúfame, že naši maturanti zúročia nadobudnuté vedomosti i v ďalšom štúdiu na vysokých školách. Všetkým maturantom srdečne gratulujeme a želáme im do života veľa zdravia, šťastia a úspechov.

       

      Mgr. Lukáš Gallo, koordinátor MS