NOVINKY

  • Novinky

    • Máte záujem o Ag testy?
     • Máte záujem o Ag testy?

      Milí rodičia, v prípade Vášho záujmu budú zdarma poskytnuté prostredníctvom štátnych hmotných rezerv antigénové testy na dobrovoľné samotestovanie žiakov doma. 

      Žiadame preto rodičov / plnoletých žiakov, aby vyplnili anketu, ktorá im bola zaslaná z EduPage a nahlásili do 25.8. triednym učiteľom záujem o balíčky týchto testov. 

      Škola ich následne súhrnne objedná.

    • Ideme do školy :)
     • Ideme do školy :)

      Milí študenti, vážení rodičia!

      Prázdninový čas sa nám pomaly kráti, 2. septembra o 9.00 hod. sa uvidíme v škole. Tešíme sa na stretnutie :)

       

      Mnohí odborníci predpovedajú, že nás kvôli 3. vlne pandémie znova čaká náročná jeseň a zima.

      Veríme, že ju spoločne zvládneme a že každý z nás k tomu prispeje svojím zodpovedným prístupom.

       

      Ministerstvo školstva SR už predstavilo súhrn podmienok, za ktorých budú školy fungovať. Dobrou správou je, že plošné zatváranie škôl sa už nechystá :)

      Riadiť sa budeme takzvaným „Školským semaforom,“ ktorý poznáme už z minulosti.

      I keď test nebude podmienkou na nástupu do školy, dôrazne odporúčame, aby sa študenti i zamestnanci školy pred nástupom do školy otestovali. Minimalizujeme tým možnosť, že by sa v triedach vytvorili ohniská nákazy hneď na začiatku školského roka a tým aj nutnosť absolvovať povinnú karanténu (okrem výnimiek) a prechod jednotlivých tried na dištančnú výučbu.

      Pre tých, ktorí majú záujem, budú zdarma poskytnuté prostredníctvom štátnych hmotných rezerv antigénové testy na dobrovoľné samotestovanie doma. Žiadame preto rodičov / plnoletých žiakov, aby v prípade záujmu nahlásili do 25.8. triednym učiteľom záujem o balíčky týchto testov. Škola ich následne súhrnne objedná.

      Pri prvom nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy, ktoré trvá 3 a viac po sebe nasledujúcich dní rodič predloží škole „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka.

      Prekrytie horných dýchacích ciest rúškom / respirátorom je naďalej povinné počas celého vyučovacieho dňa.  

      Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom ochorenia COVID-19 (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie, známky ochorenia tráviaceho traktu bolesť brucha, vracanie, hnačka), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy a školského zariadenia.

      Novinkou je tiež možnosť zisťovania protilátok. Rodič žiaka, ktorý neabsolvoval PCR testom bude môcť požiadať všeobecného lekára pre deti a dorast o test na protilátky proti ochoreniu COVID-19 po ukončení 14-dňovej karantény žiaka po kontakte s pozitívnou osobou a aj po pozitívnom výsledku samotestovania Ag testom.

      Rodičia môžu aj v tom školskom roku ospravedlniť žiaka na maximálne 5 po sebe idúcich vyučovacích dní. Nárok na OČR vtedy rodičom nevzniká.

       

      „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka:

      vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx

       

      Podrobné informácie poskytované MŠSR nájdete tu:

      https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/

       

       Užite si naplno posledné dni prázdnin, vidíme sa v škole :)

       

                                                                                                                    Vedenie SSŠŠ Trenčianske Teplice

       

       

    • "FAMILY CUP"
     • "FAMILY CUP"

      Milí rodičia,

      v sobotu 28.8.2021 sa v športovom areáli na Baračke v Trenčianskych Tepliciach bude konať rodinné podujatie "FAMILY CUP".

      V čase od 8.30 do 12:00 si môžete prísť zahrať minigolf, stolný tenis, deti sa budú môcť zabaviť na skákacom hrade, maľovaním na tvár a možno príde aj šašo.

      Pre tenisových nadšencov sme pripravili "rodinný štvorhrový turnaj". Rodičia a deti si zahrajú štvorhru v troch vekových kategóriách. Na turnaj sa treba prihlásiť! Viac informácii o turnaji nájdete na https://www.tennis-camp.sk/data/propozicie-turnaja.pdf.

      Ďalej si deti môžu vyskúšať tenisový, alebo stolnotenisový tréning pod vedením kvalifikovaných trénerov.

      Tak neváhajte a príďte sa v sobotu 28.8.2021 zabaviť do Trenčianskych Teplíc.

      Parkovanie v areáli bude v tomto čase pre účastníkov zadarmo!

      Tešíme sa na návštevu :-)

    • TENISOVÝ TURNAJ DORASTENCOV
     • TENISOVÝ TURNAJ DORASTENCOV

      Trenčianske Teplice – tento víkend 7. - 9. augusta sa uskutočnil na Baračke tenisový turnaj dorastencov pod názvom „SUMMER CUP“. Spolu 24 chlapcov si cez víkend zmeralo sily v športovom areáli na Baračke v Trenčianskych Tepliciach. Počasie vyšlo a bolo sa načo pozerať. Z ročníkov tu boli veľmi šikovný chlapci a úroveň sa od druhého kola zvyšovala, čo sa premietlo aj do vyrovnanosti a dĺžky zápasov. Jeden trval dokonca 3 hodiny 15 minút. Súkromnú strednú športovú školu Trenčianske Teplice reprezentovalo 5 žiakov. Samuel Kovář, Jakub Chovanec, Vladimír Kravec, Simon Bognár (nový žiak) a Bruno Bernáth. Posledný menovaný Bruno Bernáth nakoniec celý turnaj vyhral. Vo finále zdolal Pauloviča vo dvoch setoch 63 60. Bruno gratulujeme 😊. Vo finále štvorhy sme  mali tiež zastúpenie. Jakub Chovanec spolu s Marekom Šubom ale vo finále nestačili na Petráša s Paulovičom a prehrali 63 64.

      Všetkým našim tenistom ďakujeme za peknú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov v druhej polovici sezóny.

      Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume. 😊

      ---

      Daniel Ježik, riaditeľ turnaja

    • Adam Richtarik napreduje
     • Adam Richtarik napreduje

           Adam Richtarik dostal šancu vo futbalovom klube FK Dubnica nad Váhom. Tréner našej školy Stanislav Ďuriš v ňom videl potenciál a odporučil ho do 2.ligy. Po týždennej skúške sa stal platným hracom v kategórii  U17 druhej ligy. Srdečne blahoželáme a držíme palce.

    • Koniec školského roka
     • Koniec školského roka

      Ani sme sa nenazdali a školský rok je za nami. Bol to zvláštny rok. Náročný, plný zmien. Naviac sa niesol v znamení choroby a strachu, obáv o to, čo bude ďalej ...

      O to viac sme sa potešili, keď sme sa vďaka zlepšenej pandemicekj situácii ešte pred jeho koncom mohli spoločne stretnúť v škole.

      Želáme všetkým krásne prázdniny, aby ste nabrali čo najviac fyzických aj psychických síl a aby sme sa v zdraví mohli stretnúť v septembri a úspešne začať nový školský rok 2021/2022.

      PS: Takto krásne športovo sme ukončili tento školský rok. V športovom areáli M. Hossu v Trenčíne :) 

    • ELISA KUNKOVÁ V REPREZENTÁCIÍ WU 17
     • ELISA KUNKOVÁ V REPREZENTÁCIÍ WU 17

      Tréner reprezentácie WU17 Jozef Jelšic nominoval 22-členný tím na dva prípravné zápasy v Portugalsku. Medzi nominovanými je aj naša žiačka IV. OA Elisa Kunková. Sústredenie napokon prebiehalo vo Vysokých Tatrách, kde absolvovali prípravné zápasy a tréningy.

      Gratulujeme a prajeme veľa športových úspechov.

    • Samo Kňažko v NHL!
     • Samo Kňažko v NHL!

      Náš čerstvý absolvent, slovenský obranca Samuel Kňažko (18) patril k najmladším hráčom v tíme na MS v Lotyšsku. Vydarený šampionát mu otvoril dvere - podpísal kontrakt v NHL!

      Slovenský hokejový reprezentant Samuel Kňažko podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s klubom Columbus Blue Jackets. "Modrokabátnici" si ho vybrali v drafte 2020 zo 78. miesta. Klub informoval o kontrakte na oficiálnej stránke.      

      Osemnásťročný obranca pôsobil v uplynulých troch sezónach v mládežníckych tímoch fínskeho klubu TPS Turku.      

      Kňažko bol jeden z dvoch draftovaných Slovákov v roku 2020, druhý bol Martin Chromiak, ktorého si zo 128. miesta vybral klub Los Angeles Kings. Absolvoval dva šampionáty hráčov do 18 aj 20 rokov. Štartoval aj na nedávno skončených MS v Rige, na ktorých odohral všetkých osem zápasov.

    • Chiara Kamenská sa v Maďarsku nestratila
     • Chiara Kamenská sa v Maďarsku nestratila

      BUDAPEŠŤ. Chiara Kamenská, žiačka našej školy sa minulý týždeň zúčastnila medzinárodného tenisového turnaja do 16 rokov TEJT U16 - Sori Cup v hlavnom meste Maďarska. Po úspešnej kvalifikácii, kde zdolala domácu hráčku Csenge Gyene 6:1, 6:2 sa prebojovala do hlavnej súťaže turnaja. 

      Hlavná súťaž sa začala v stredu 2.7.2021, kde opäť hrala proti maďarke Petra Koszo. Zápas vyhrala  6:1, 6:3 a tak sa po prvý krát prebojovala do druhého kola na medzinárodnom turnaji.

      Vo štvrtok hrala 2. kolo opäť proti domácej hráčke Viola Hajna Jeck, na ktorú už nestačila a prehrala 1:6, 4:6.

      Vo štvorhrách sa predstavila s českou hráčkou Charlotte Felux, kde aj po dobrých začiatkoch v oboch setoch nakoniec nestačili na domáce maďarky a prehrali tesne 4:6 a 5:7. 

      Chiare za úspešnú reprezentáciu školy a klubu gratulujeme a prajeme veľa úspechov.

    • Náhrada OHL sezóny v USA aj s naším Denisom Bakalom
     • Náhrada OHL sezóny v USA aj s naším Denisom Bakalom

      Podujatie PBHH invitational 2021, ktoré sa koná v meste Erie je náhradou za OHL.

      Tu majú mnohí hráči možnosť rozvíjať a predviesť svoje schopnosti pred skautami NHL. Na súpiske bieleho tímu je aj náš žiak, 18-ročný obranca Denis Bakala, ktorý sa nakrátko objavil v drese HK Martin, no viac príležitostí dostal v extraligovej Detve.

       

    • Letné MSR v tenise už čoskoro. Od 7.6. do 11.6. 2021
     • Letné MSR v tenise už čoskoro. Od 7.6. do 11.6. 2021

      Na Letné majstrovstvá Slovenska v tenise v kategórii dorastencov sa dostali aj naši žiaci. A že ich nie je málo. Na tohtoročných majstrovstvách SR v Trnave budeme mať veľmi slušnú účasť. Začnime dievčatami. 

      Mladšie dorastenky a dorastenky – nominácia a priama účasť: Kiara Žabková, Karolína Mráziková, Chiara Kamenská, Nina Šimonová a náhradníčka: Nina Veličová. Niektoré dievčatá získali nomináciu na MS od Slovenského tenisového zväzu. Dievčatá na sebe tvrdo pracujú a preto si nomináciu zaslúžia.   

      Chlapci z našej školy na Letných majstrovstvách Slovenska v kategórii mladší dorastenci a dorastenci: David Schwarc, Jakub Chovanec, Martin Srnánek, Bruno Bernáth, Oliver Pivník, Pavel Gula a Dušan Baranec.

      Viac informácii o priebehu MSR v tenise nájdete na stránke www.etenis.sk.

      Všetkým našim žiakom – tenistom držíme palce 😊

    • Kiara Žabková opäť úspešná!
     • Kiara Žabková opäť úspešná!

      Naša žiačka Kiara Žabková (TC EMPIRE Trnava) sa stala víťazkou letných majstrovstiev Slovenska starších žiakov. Na dvorcoch TK Kúpele Piešťany zdolala vo finále Žabková domácu hráčku Soňu Depešovú 6:3, 6:3. U chlapcov sa z titulu tešil Poklemba po víťazstve 6:3, 6:4 nad Matejom Markovičom (OZ ŠK Odema Púchov). 

      Vo štvorhre dievčat sa z víťazstva tešili Žabková s Luciou Hradeckou (TK Slávia SPU Nitra), ktoré zdolali Sáru Kašťákovú s Miou Pohánkovou (obe TC EMPIRE Trnava) 7:6(5), 6:2.

       

    • Je správne mať svoj názor!
     • Je správne mať svoj názor!

      Pripraví škola žiakov do života? Dá sa zladiť práca a štúdium? 

      Nielen tieto, ale i mnohé ďalšie otázky rezonujú medzi študentami na prahu dospelosti, keď sa mnohí začínajú zamýšľať, čo ďalej po maturite. Rozvoj kritického myslenia a komunikačných zručností patrí medzi priority vzdelávania. Schopnosť vyjadriť a obhájiť svoj názor je veľmi dôležitá pre život, o to ťažšie, ak sa musí vyjadrovať v cudzom jazyku. I naši študenti sa popasovali s danými témami a dali svoje názory na papier...

    • Rozlúčili sme sa s našimi maturantami
     • Rozlúčili sme sa s našimi maturantami

      Aj keď nám budú chýbať, máme veľkú radosť z toho, že 30 krásnych mladých ľudí sa môže vďaka našej spoločnej snahe posunúť do ďalšej životnej fázy.

      Pre niektorých to bude dráha profesionálneho športovca (dnes dostali do rúk osvedčenia o odbornej spôsobilosti kvalifikovane vykonávať funkciu TRÉNERA 3. kvalifikačného stupňa), pre mnohých z nich štúdium na vysokej škole, pre ďalších zamestnanie.

      Želáme im len to najlepšie, veľa zdravia, športových, osobných i profesionálnych úspechov.

   • Kontakty

    • Súkromná stredná športová škola
    • sekretariat@sportovegymnazium.sk
    • sekretariat/tel-fax: +421 32 655 2677 +421 911 552 677 sekretariat@sportovegymnazium.sk riaditeľ: +421 911 410 034 riaditel@sportovegymnazium.sk zriaďovateľ: +421 903 451 982 zriadovatel@sportovegymnazium.sk
    • SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice 914 51 Trenčianske Teplice Slovakia
    • 37922866
    • 2022074615
    • daniel@jezik.sk
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje