NOVINKY

  • Novinky

    • Deň narcisov 2024
     • Deň narcisov 2024

      Vo štvrtok 18.4. sa tri skupinky našich obetavých žiakov vydali do ulíc Trenčianskych Teplíc s cieľom vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov na pomoc onkologickým pacientom.

      Neobišli ani ZŠ A. Bagara a mestský úrad v Trenčianskych Tepliciach.

      Žiaľ, onkologické ochorenia sa medzi nami vyskytujú stále častejšie, preto sme vďační každému, kto zbierku podporil. 

      Spolu sa nám podarilo na dobrú vec vyzbierať 987,10 EUR !!!

      Ďakujeme našej p. zástupkyni Mgr. Zuzane Noskovej za každoročnú koordináciu tejto akcie.

    • Vyčistime si mesto!
     • Vyčistime si mesto!

      Aj tento rok sme sa zapojili do užitočného projektu s názvom VYČISTIME SI MESTO, ktorý organizuje mesto Trenčianske Teplice .

      Podarilo sa nám vyzbierať množstvo odpadkov z dvoch športovísk, ktoré v rámci športovej prípravy často navštevujeme, ale odbehli sme aj medzi neďaleké bytovky na sídlisku.

      Sme radi, že sme mohli aspoň malou časťou prispieť ku skrášleniu nášho mesta.

      Ďakujeme mestu Trenčianske Teplice za koordináciu tejto aktivity a TS za odvoz nazbieraných odpadkov.

      PS: Ľudia, skúste vnímať naše krásne mestečko, v ktorom bývame, ako vlastnú obývačku! Ani v tej predsa neodhadzujete smeti len tak na zem!

    • Rozhodli ste sa darovať 2% našej škole? Posledný termín sa blíži.
     • Rozhodli ste sa darovať 2% našej škole? Posledný termín sa blíži.

      Vážení rodičia, zamestnanci školy, termín poukázania 2% zo zaplatenej dane pre zamestnancov, ktorým ročné zúčtovanie dane robí zamestnávateľ, sa blíži. Do 30.4 treba doručiť vyplnené tlačivá "Potvrdenie o zaplatení dane" a "Vyhlásenie o poukázaní 2%" na príslušný daňový úrad v mieste Vášho bydliska. Tlačivá nájdete v tomto odkaze https://ssg.edupage.org/percenta2/. Ak ste sa ešte nerozhodli, nenechajte tento dar prepadnúť. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Váš dar 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech detí a mládeže. Darovaním tohto príspevku nám pomôžete naďalej skvalitňovať výchovno-vzdelávací proces na škole. Využite možnosť rozhodnúť o Vašom príspevku.

      ĎAKUJEME

    • Workshop k problematike extrémizmu
     • Workshop k problematike extrémizmu

      Dňa 12.4. 2024 sa na škole realizoval workshop a diskusia k témam extrémizmus,
      radikalizácia, demokracia, sociálne siete a pod..

      Prednášajúcim bol Pavol Struhár z Trenčianskej univerzity A. Dubčeka, Katedry politológie. Workshop bol kombináciou aktívnej participácie študentov, diskusie a výkladu. Študenti si vyskúšali modelové situácie,
      kde riešili aktuálne témy ako demokratické hodnoty, rasizmus a pod.

      Búrlivý potlesk našich žiakov na záver bol jednoznačným signálom, že tento workshop splnil ich očakávania a že jeho odkaz prijali s nadšením.

      Ďakujeme pánovi Struhárovi za obohacujúci a zážitkový workshop a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

    • Naša plavkyňa Olivia Ana Šprláková Zmorová nás informuje o svojich úspechoch vo Švédsku...
     • Naša plavkyňa Olivia Ana Šprláková Zmorová nás informuje o svojich úspechoch vo Švédsku...

      4.4. až 7.4. 2024 som sa zúčastnila kvalifikačných pretekov Swimm Open Stockholm vo Švédsku, tak vám idem popísať, ako sa mi darilo...🤭.

      V prvý deň som mala 400 polohu, na ktorej som už v ranných rozplavbách splnila B-limit na majstrovstvá Európy. Poobede vo finálne som tento čas znovu potvrdila a skončila na 4. mieste.

      Druhý deň som mala 400 kraul, ktorý sa mi nepodaril, ale podstatný bol 800 kraul v posledný deň, na ktorom som splnila druhý B-limit a skončila piata.

      Na to, aby som sa kvalifikovala na majstrovstvá, ktoré sa budú konať v Belehrade od 10.6. do 23.6., bolo potrebné splniť dva B-limity, ktoré som splnila.

      Tak sa teším, snáď sa ešte priblížim aj k A-limitu.

       

      Aj my sa tešíme a držíme palce! :)

    • Oslavy Dňa učiteľov
     • Oslavy Dňa učiteľov

      4. apríla 2024 sme sa zúčastnili na oslavách Dňa učiteľov, ktoré organizovalo mesto Trenčianske Teplice.

      Vedenie školy nominovalo na ocenenie nášho dlhoročného kolegu, pedagóga PhDr. Lukáša Galla, ktorý u nás vyučuje anglický jazyk, je koordinátorom maturitných skúšok a dlhodobo dosahuje v jeho práci vynikajúce výsledky.

      P. Gallovi srdečne blahoželáme k oceneniu, želáme veľa zdravia a mnoho ďalších pracovných úspechov.

      Mestu Trenčianske Teplice a p. primátorke ďakujeme za pozvanie na toto milé podujatie.

       

    • Prednáška EURES a preventívne poradenstvo ÚPSVaR
     • Prednáška EURES a preventívne poradenstvo ÚPSVaR

      Dňa 4. 4. 2024 sa v priestoroch našej školy uskutočnila prednáška žiakov maturitných ročníkov realizovaná prostredníctvom Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny a EURES (Európska sieť služieb zamestnanosti).

      Žiaci boli informovaní o povinnostiach absolventov, možnostiach príspevkov hradených z ÚPSVaR a pod. Následne im bola p. Mesárošovou odprezentovaná prednáška, kde získali informácie o možnostiach práce v zahraničí, štúdia v zahraničí a s pracovnými portálmi eures.sk a eures.europa.eu.

      Veríme, že prednáška bola pre študentov užitočná.    

    • Prijímacie talentové skúšky
     • Prijímacie talentové skúšky

      Oznamujeme uchádzačom o štúdium, že prijímacie talentové skúšky (pohybová časť) sa uskutočnia

      v pondelok 8.4.2024 o 8.30 hod. v budove SSŠŠ Trenčianske Teplice, SNP 6.

      Je potrebné obliecť sa športovo a zabezpečiť si pitný režim.

      Tešíme sa na stretnutie s vami!

    • Prevencia AIDS
     • Prevencia AIDS

      Dňa 3.4.2024 sa uskutočnila pre žiakov druhého a tretieho ročníka prednáška na tému Prevencia AIDS.

      Prednášku realizoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trenčín.
      Študenti získali základné informácie o tomto infekčnom ochorení a o ochrane pred ním. Taktiež mali možnosť diskutovať o partnerských vzťahoch, dôvere v partnerských vzťahoch a o témach s tým súvisiacich.

      Ďakujeme RÚVZ TN za sprostredkovanie prednášky.

    • Majstrovstvá Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja v stolnom tenise
     • Majstrovstvá Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja v stolnom tenise

      Dňa 24.3.2024 sa v športovej hale v Bošanoch uskutočnili Majstrovstvá kraja v stolnom tenise. Na turnaji sa zúčastnilo 40 hráčov v kategórií dorasteniek a dorastencov.

      Naši študenti dosiahli na Majstrovstvách kraja výborné výsledky. Majstrom kraja a víťazom celého turnaja sa stal Peter Cucor, ktorý zúročil svoju športovú formu. Tá je výsledkom jeho dlhodobej poctivej tréningovej prípravy.

      Na 3. mieste v kategórií dorastencov sa umiestnil David Dohňanský, ktorý tiež dosiahol skvelý úspech. Veľkým prekvapením bolo víťazstvo v kategórii štvorhry dorastencov, kde Peter Cucor spolu s Davidom Dohňanským obsadili 1. miesto.

      V mene celej školy im srdečne gratulujeme a prajeme im do budúcnosti veľa športových úspechov.

      Krovinová Soňa, trénerka

    • PTS sa budú konať 8.4.2024!!
     • PTS sa budú konať 8.4.2024!!

      Oznamujeme uchádzačom o štúdium, že prijímacie talentové skúšky (pohybová časť) sa budú konať 8.4.2023 (pondelok) o 8.30 hod. v budove školy.

      Prineste si športové oblečenie (v prípade nepriaznivého počasia obuv do haly) a športové náčinie (hokejisti hokejky a pod.)!

      Bližšie informácie v časti PRIJÍMACIE SKÚŠKY - DOD

      Tešíme sa na stretnutie :)

    • Renáta Jamrichová získala svoj prvý titul medzi ženami
     • Renáta Jamrichová získala svoj prvý titul medzi ženami

      Skvelá správa z Egypta. Naša študentka a tenisová reprezentantka Renáta Jamrichová získala svoj prvý titul vo dvojhre na ženskom okruhu v egyptskom meste Šarm aš-Šajch a to iba pár mesiacov po triumfe na juniorskom Australian Open. Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra zvíťazila vo finále nad siedmou nasadenou Rumunkou Elenou-Teodorou Cadarovou po veľkej dráme 2:6, 6:3, 6:3 za 141 minút. Renátke srdečne gratulujeme a želáme veľa podobných úspechov.

       

      Fotka, zdroj: TASR 

    • Majstrovstvá kraja Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja v stolnom tenise
     • Majstrovstvá kraja Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja v stolnom tenise

      Dňa 24.3.  sa v športovej hale v Bošanoch uskutočnili Majstrovstvá kraja v stolnom tenise. Na turnaji sa zúčastnilo 40 hráčov v kategórií dorasteniek a dorastencov. Naši študenti na Majstrovstvách kraja doshiali výborné výsledky. Majstrom kraja a víťazom celého turnaja sa stal Peter Cucor, ktorý zúročil svoju športovú formu, ktorá je výsledkom dlhodobej poctivej tréningovej pripravenosti. Na 3. mieste v kategórií dorastencov sa umiestnil David Dohňanský, ktorý tiež dosiahol svelý úspech. Veľkým prekvapením bolo víťazstvo v kategórií štvorhry dorastencov, kde Peter Cucor spolu s Davidom Dohňanským obsadili 1. miesto. V mene celej školy im srdečne gratulujeme a prajeme im do budúcnosti veľa športových úspechov.

      Krovinová Soňa, trénerka

    • 14. ročník turnaja O pohár primátorky Trenčianske Teplice
     • 14. ročník turnaja O pohár primátorky Trenčianske Teplice

       

      Dňa 8.3. 2024 sa v telocvičniach ZŠ A. Bagara v Trenčianskych Tepliciach uskutočnil 14. ročník stolnotenisového turnaja „O pohár primátorky mesta Trenčianske Teplice“. Primátorku mesta Trenčianske Teplice Mgr. Zuzanu Frajkovú Ďurmekovú, riaditeľa Súkromnej strednej športovej školy Mgr. Mariána Janáka, riaditeľku ZŠ Trenčianske Teplice Mgr. Lýdiu Pažítkovú a zriaďovateľa SSŠŠ Daniela Ježíka i všetkých zúčastnených športovcov na úvod privítala Bc. Soňa Krovinová a hlavný organizátor a riaditeľ turnaja Mgr. Ján Hudec. Následne pani primátorka oficiálne otvorila stolnotenisový turnaj a popriala súťažiacim veľa športových úspechov.

      Tento rok sme privítali 90 žiakov zo sedemnástich základných a stredných škôl. Hlavnými rozhodcami turnaja boli Dušan Zelman a dlhoročná úspešná reprezentantka v stolnom tenise Soňa Krovinová.

      Veľká vďaka patrí aj Mgr. Zuzane Kovalíčkovej, Stanislavovi Ďurišovi, Mgr. Eve Hromjakovej, Mgr. Zuzane Janák a ďalším, ktorí podali pomocnú ruku pri organizácii tohto vydareného podujatia. Na záver turnaja boli odovzdané diplomy a medaily najlepším hráčom a hráčkam. Každý víťaz v jednotlivej kategórii mal možnosť odfotiť sa s putovným pohárom.

      Súťažilo sa v štyroch kategóriách chlapcov a dievčat:

      dvojhra najmladších žiakov ( chlapci, dievčatá)

      dvojhra mladších žiakov ( chlapci, dievčatá)

      dvojhra starších žiakov ( chlapci, dievčatá)

      dvojhra dorastencov ( chlapci, dievčatá)

      Výsledky turnaja:

      Dvojhra najmladších žiakov

      1. miesto- Žák Šimon (ZŠ Trenč. Jastrabie)

      2. miesto- Škvaro Marko (ZŠ P. Demitru Dca)

      3. miesto- Štefanec Dominik ( ZŠ Trenč. Teplá )

      3. miesto – Koteš Adam ( ZŠ Trenč. Teplá)

      Dvojhra najmladších žiačok

      1. miesto Kozlíková Kristína ( ZŠ Kubranská)

      2. miesto Kvasnicová Sofia ( ZŠ Kubranská)

      3. miesto Benkovičová Nikola (ZŠ Trenč. Jastrabie)

      3. miesto Juríková Sára ( ZŠ Trenč. Jastrabie)

      Dvojhra mladších žiakov

      1. miesto- Šimko Lucas (ZŠ Kubranská TN)

      2. miesto- Čelko Filip ( ZŠ A. Bagara T. Teplice)

      3. miesto- Bartošek Michal ( ZŠ Dubnica nad Váhom)

      3. miesto- Hladký Patrik ( ZŠ P. Demitru Dca)

      Dvojhra mladších žiačok

      1. miesto- Ševcechová Linda ( ZŠ Trenčianske Jastrabie)

      2. miesto- Ševcechová Nela ( ZŠ Trenčianske Jastrabie )

      3. miesto- Zgutová Emília ( ZŠ A. Bagara T. Teplice)

      3. miesto- Panáčková Monika (ZŠ Trenčianske Jastrabie)

      Dvojhra starších žiakov

      1. miesto Krátky David( ZŠ Kubranská TN)

      2. miesto Laco Damián ( ZŠ Trenč. Teplá)

      3. miesto Raček Valentín ( ZŠ A. Bagara T. Teplice)

      3. miesto Mutňanský Adam (ZŠ J. Palu Nemšová )

      Dvojhra starších žiačok

      1. miesto Žáková Barbora ( ZŠ Trenč. Jastrabie)

      2. miesto Tomašíková Vanessa ( ZŠ Janka Kráľa N. Dubnica)

      3. miesto Korieneková Emma ( ZŠ J. Palu Nemšová)

      3. miesto Fodreková Paulína ( ZŠ Trenč. Jastrabie)

      Dvojhra dorastencov

      1. miesto Dohňanský David ( SSŠŠ Trenč. Teplice)

      2. miesto Cucor Peter ( SSŠŠ Trenč. Teplice)

      3. miesto Palieska Marek (SPŠ Dubnica)

      3. miesto Zeman Martin ( Gymnázium Ľ. Štúra )

      Dvojhra dorasteniek

      1. miesto Andrea Kresáňová (SSŠŠ Trenč. Teplice )

      2. miesto Sofia Richtárechová ( SSŠŠ Trenč. Teplice)

      3. miesto Magdaléna Basilová( SSŠŠ Trenč. Teplice)

      3. miesto Timea Masárová ( SOŠ pedagogická Trenčín)

      Celý turnaj bol úspechom nielen pre víťazov, ale aj pre všetkých zúčastnených. Podarilo sa spoločne vytvoriť príjemné prostredie na športovanie a spoločenské interakcie. Poďakovanie patrí i Televízii Trenčianske Teplice za reportáž z turnaja, mestu Trenčianske Teplice a zriaďovateľovi SSŠŠ Danielovi Ježíkovi za ceny, ktoré športovci dostali.

      V neposlednom rade patrí vďaka všetkým zúčastneným žiakom, ktorí férovo a čestne súperili medzi sebou a vzorne reprezentovali svoje školy. Tešíme sa budúci rok na ďalší ročník stolnotenisového turnaja!

      Mgr. Ján Hudec, Bc. Soňa Krovinová

    • Organizácia vyučovania počas písomných MS
     • Organizácia vyučovania počas písomných MS

      Milí žiaci, vážení rodičia!

      Počas písomných maturitných skúšok v utorok 12.3. a v stredu 13.3. bude vyučovanie organizované takto:

      1. utorok 12.3. - športový deň pre žiakov prvých, druhých a tretích ročníkov

      Pokyny: žiaci sa zhromaždia pred školou (do budovy školy nevstupujú!) ráno o 8.30 hod. V sprievode trénerov sa presunú na jednotlivé športoviská. Návrat pred budovu školy bude o 12.00 hod., žiaci prihlásení na stravovanie pôjdu na obed, ostatní domov. Účasť žiakov je povinná podobne ako na vyučovaní. 

      2. streda 13.3. - riaditeľské voľno, vyučovanie podľa rozvrhu začína vo štvrtok 14.3.  

    • Pre uchádzačov a ich rodičov
     • Pre uchádzačov a ich rodičov

      Vážení rodičia, deviataci, športovci a uchádzači o štúdium na našej škole!

      Pozývame vás na DOD - deň otvorených dverí, kde vám predstavíme našu školu a zoznámite sa s kolektívom trénerov, učiteľov a vedením školy. Oboznámime Vás so školským vzdelávacím programom, ukážeme Vám priestory školy, videoprezentáciu školy a spoločne sa porozprávame o Vašich požiadavkách.   

      Všetkých deviatakov a uchádzačov pozývame na ZÁŽITKOVÝ DEŇ. Môžete sa stať na jeden deň študentmi našej školy.

       

      DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ sa uskutoční v priestoroch školy 12.02.2024 o 17:00 hod. 

       

      Neváhajte a kontaktujte nás: Mgr. Eva Hromjaková, +421 905 150 064, eva.hromjakova@sportaskola.sk   
       

      Tešíme sa na vás :-)

    • Slovensko postúpilo na finálový turnaj Davis Cupu
     • Slovensko postúpilo na finálový turnaj Davis Cupu

      Slovensko, aj vďaka nášmu študentovi Alexovi Molčanovi tento víkend porazilo domáce Srbsko (bez Djokoviča) pomerne hladko 4:0 na zápasy. Svoje dvojhry postupne vyhral Lukáš Klein a Alex Molčan. Na druhý deň naši vyhrali štvorhru a bolo rozhodnuté. Slováci postúpili prvý krát na finálový turnaj o Davisov pohár. V roku 2019 prehrali v kvalifikácii v bratislavskom NTC s Kanadou 2:3. O 13 mesiacov neskôr podľahli v tom istom tenisovom stánku Česku 1:3. V marci 2022 doma poriadne potrápili Taliansko, no napokon podľahli úradujúcemu šampiónovi 2:3. Vlani nestačili v Groningene na Holandsko 0:4. "Je skvelé, že sa nám konečne podarilo prelomiť smoliarsku sériu. Vyhrať 4:0 v Srbsku, to je fantázia. Postup na finálový turnaj je o to krajší, že v Kraljeve sme neboli favoritmi. Po premenenom mečbale vo štvorhre sme cítili neskutočnú eufóriu, na tie momenty človek nezabudne do konca života," vyznal sa deblový špecialista Igor Zelenay.

      V skupinovej fáze finálového turnaja sa v septembri predstaví 16 tímov, ktoré rozdelia do štyroch štvorčlenných skupín. Dva najlepšie z každej z nich postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

       

      Našim budeme samozrejme držať palce

       

      (stz. foto: TASR)

       

   • Kontakty

    • Súkromná stredná športová škola
    • sekretariat/tel-fax: +421 32 655 2677 +421 911 552 677 sekretariat@sportovegymnazium.sk riaditeľ: +421 911 410 034 riaditel@sportovegymnazium.sk zriaďovateľ: +421 903 451 982 zriadovatel@sportovegymnazium.sk
    • SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice 914 51 Trenčianske Teplice Slovakia
    • 37922866
    • 2022074615
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje