NOVINKY

  • Novinky

    • Okresné kolo v stolnom tenise SŠ
     • Okresné kolo v stolnom tenise SŠ

      Dňa 9.11. 2023 sa 8 našich študentov zúčastnilo stolnotenisového turnaja v Trenčianskej Teplej. 

       

      Dievčatá:                                                                       

      Mináriková Mária 

      Basilová Magdaléna 

      Pastorková Nastasia Lilien 

      Kresáňová Andrea 

       

      Chlapci: 

      Dohňanský Dávid 

      Cucor Peter 

      Gurtler Tibor 

      Minárik Martin  

       

      Bojovalo sa o postup do regionálneho kola. 

       

      Chlapci sa umiestnili na 1. mieste a tým si zabezpečili postup do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 23. novembra v Novom Meste nad Váhom. Budeme im držať palce. 

      Dievčatá obsadili krásne 2. miesto, tiež im patrí obrovská gratulácia.

       

      Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy. 

       

      Tréner: Krovinová Soňa 

       

      Výsledky: 

       

      Dorastenky:

       

      1. Obchodná akadémia Trenčín 

      2. SSŠŠ Trenčianske Teplice 

      3. Gymnázium Ľ. Štúra Trenčín 

      4. SOŠ O a S Trenčín 

      5. SZŠ Trenčín 

      6. PGJB Trenčín 

       

      Dorastenci: 

       

      1. SSŠŠ Trenčianske Teplice 

      2. Gymnázium Ľ. Štúra Trenčín 

      3. SPŠ stav. Trenčín 

      4. SOŠ dopr. Trenčín 

      5. PGJB Trenčín 

      6. SZŠ Trenčín 

      7. Obchodná akadémia Trenčín 

      8. SOŠ O a S Trenčín 

      9. SOŠ let.-tech. Trenčín 

    • Máme svojho policajta!
     • Máme svojho policajta!

      Vážení rodičia, milí žiaci!

      Policajný zbor Slovenskej republiky nám v rámci iniciatívy "Ochrana mäkkých cieľov" ponúka poradenstvo a pomoc pre žiakov, pedagógov i rodičov.

      Obrátiť sa v prípade potreby môžeme na stržm. Martina Šlauka z OO PZ Trenčianske Teplice na t.č. 0916/293955, ktorý bol našej škole pridelený ako kontaktný policajt. 

      Veľmi si vážime túto iniciatívu a veríme, že bude prínosom pre vytvorenie bezpečnejšej atmosféry na školách.

       

        

    • Dominika Wiltschková
     • Dominika Wiltschková

      Dominika Wiltschková v kategórii do 17 rokov po voľnom žrebe a hladkých víťazstvách nad súperkami z Kolumbie a Maďarska prenikla medzi osem najlepších singlistiek. Blízko bola aj k postupu do semifinále. Nad Jade Quynh-Tien Huynh z Francúzska viedla 2:1 na sety, štvrtý však prehrala 10:12 a piaty 8:11. 

    • Zbierka Dni nezábudiek
     • Zbierka Dni nezábudiek

      Dňa 4.10. 2023 sa naša škola prvýkrát zapojila do zbierky s názvom “Dni Nezábudiek”, ktorú organizuje Liga za duševné zdravie. Dlhodobým cieľom zbierky je podpora rozvoja siete starostlivosti o ľudí s duševnými poruchami a ich sociálneho začlenenia, fungovanie prevádzky Linky dôvery Nezábudka, odbúranie predsudkov a podpora ľudských práv.

      Prečo práve kvietok NEZÁBUDKA? Modrý kvietok nezábudky je symbolickým vyjadrením krehkosti duševného zdravia a vyzýva ľudí NEZABÚDAŤ, že bez duševného zdravia nemôže existovať ani fyzické zdravie, lebo sa navzájom ovplyvňujú.

      Veríme, že sa táto udalosť na našej škole stane tradíciou.

      Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili a prispeli, najmä našim študentkám a študentom pri organizovaní zbierky. Tiež Základnej škole Andreja Bagara a Mestskému úradu Trenčianske Teplice za prijatie skupiniek našich študentov a podporu dobrej veci. :-)

    • Účelové cvičenie, KOŽAZ
     • Účelové cvičenie, KOŽAZ

      Milí študenti, 

      v piatok 13.10.2023 sa uskutoční účelové cvičenie / kurz na ochranu života a zdravia.

      Stretneme sa v budove školy ráno o 9.00 hod., program pre jednotlivé triedy realizujú triedni učitelia.

      Nezabudnite si priniesť svačinu a oblečenie prispôsobte na pobyt v prírode. 

    • Damián Flóro na Top 10 v Bukurešti
     • Damián Flóro na Top 10 v Bukurešti

      Veľký úspech dosiahol mladý slovenský stolnotenisový reprezentant Damián Flóro na európskom mládežníckom turnaji Top 10 v rumunskej Bukurešti (29. 9. - 1. 10. 2023), kde si vybojoval 2. miesto. Zverenec reprezentačného trénera kadetov SR Dalibora Jahodu dosiahol v konkurencii najlepších hráčov vekovej kategórie do 15 rokov na starom kontinente 7 víťazstiev - 2 prehry, pred ním skončil len suverénny víťaz medzi kadetmi Tiago Abiodun z Portugalska.  

      Flórovi vyšiel vstup do turnaja. Až na konci druhého hracieho dňa utrpel prvú prehru so suverénnym Abiodunom (0:4). Na Top 10 zvládol tri zo štyroch sedemsetových súbojov vrátane dôležitých duelov v boji o pódiové umiestnenie s Poliakom Patrykom Žyworonekom(4:3) a Danilom Fasom z Talianska (4:3).  „Mojou ambíciou bolo dostať sa do prvej päťky, napokon to dopadlo ešte lepšie, čo ma veľmi potešilo. Bol to môj najvydarenejší turnaj, počas ktorého som sa cítil skutočne veľmi dobre, a to som potvrdil aj výsledkami," spokojne dodal 15-ročný rodák z Bánoviec nad Bebravou, ktorý pochádza z neďalekej obce Otrhánky.  Z výsledkov na mládežníckom Top 10 v Bukurešti (29. 9. - 1. 10. 2023): Dvojhra kadetov: Damián Flóro (SR) - Robert Alexandru Istrate (Rum.) 4:2 (8, 3, -4, -11, 6, 7) Damián Flóro (SR) - Botond Zoltán Varga (Maď.) 4:3 (8, 9, 6, -10, -7, -2, 2) Damián Flóro (SR) - Patryk Žyworonek (Poľ.) 4:3 (8, -4, -7, -6, 9, 9, 10) Damián Flóro (SR) - Petr Hodina (Rak.) 4:2 (7, -9, 7, 8, -5, 6) Damián Flóro (SR) - Nathan Pilard (Fr.) 4:1 (9, 7, -9, 9, 8) Damián Flóro (SR) - Tiago Abiodun (Portug.) 0:4 (-8, -4, -8, -7) Damián Flóro (SR) - Julian Rzihauschek (Rak.) 3:4 (-9, -10, -5, 4, 10, 7, -9) Damián Flóro (SR) - Danilo Faso (Tal.) 4:3 (8, 6, -6, -4, 7, -8, 11) Damián Flóro (SR) - Sandro Cavaille (Fr.) 4:2 (-5, 7, 4, 7, -9, 6) 

       Konečné poradie: 1. Tiago Abiodun (Portug.) 18 bodov (9 víťazstiev / 0 prehier), 2. Damián Flóro (SR) 16 (7/2), 3. Patryk Žoworonek (Poľ.) 15 (6/3). 

      Damiánovi v mene celej školy srdečne gratulujeme a ďakujeme mu za vzornú reprezentáciu našej školy  a samozrejme mu prajeme  veľa úspechov do jeho ďalšej športovej kariéry. 

      Tréner: Soňa Krovinová. 

    • Podarilo sa!
     • Podarilo sa!

      Naša škola sa zapojila do SELFIE - projektu online sebahodnotenia, ktoré škole pomáha posúdiť, ako využíva digitálne technológie na inovatívne a účinné vzdelávanie.

      Tento medzinárodný projekt zastrešuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

      Z výsledkov žiackych a učiteľských SELFIE-dotazníkov vyplynulo, aké vybavenie by našej škole pomohlo zlepšiť výchovno - vzdelávací proces. No a práve to sa nám podarilo z tohto projektu získať! Počítače "all in one", tablety s klávesnicami a ďalšie príslušenstvo.

      Cesta do úspešného cieľa projektu síce nebola ľahká, no stálo to za to. Čo poviete? :-)

    • Prezentácie stredných škôl začali
     • Prezentácie stredných škôl začali

      Senica – Začiatok školského roka je za nami a pred nami sú prezentácie stredných škôl v krajských mestách. Tentokrát sa náš tím vybral odprezentovať našu školu do Senice. Trochu sa síce zdržali na cestách kvôli rekonštrukcii niektorých cestných úsekov, ale nakoniec dorazili načas.

      Senica je trochu od ruky, ale aj tam sú veľmi šikovní športovci a obzvlášť milí ľudia so špecifickým záhoráckym akcentom. Tak nech sa vám podarí osloviť čo najviac športovcov! 😊

    • GRATULUJEME! Stanislav Ďuriš novým asistentom reprezentačného trénera U18!
     • GRATULUJEME! Stanislav Ďuriš novým asistentom reprezentačného trénera U18!

      Stanislav Ďuriš je novým asistentom trénera U18. S potešením môžeme oznámiť, že od septembra sa náš dlhoročný futbalový tréner a kolega STANISLAV ĎURIŠ stal asistentom trénera slovenskej reprezentácie vo futbale v kategórii U18.

      Ako asistenta trénera si ho vybral bývalý reprezentačný hráč a tréner Martin Fabuš. Stanko žije futbalom a miluje svoju prácu. Nie je len trénerom, ale aj mentorom, psychológom a dobrým človekom, ktorý nikdy nikoho neodmietne a ak môže, vždy pomôže. To, že je kvalitný tréner, je vo futbalovej odbornej verejnosti známe už dlho, veď v MŠK Žilina bol jeho zverencom aj Milan Škriniar, ktorý úspešne rozbehol svoju futbalovú kariéru a zmaturoval na našej škole, aj práve vďaka Stankovi. Aktuálne je s reprezentáciou na medzinárodnom turnaji „Memoriál Václava Ježka“ v Čechách.

      https://futbalsfz.sk/u18-nominacia-na-memorial-vaclava-jezka/

       

      Veľmi nás teší, že práve na našej škole pôsobí takýto kvalitný tréner. Stanko, gratulujeme a držíme palce 😊

       

      Sme hrdí na náš kolektív, ktorý je príkladom odbornosti, ľudskosti a je zárukou toho, že vašim deťom bude dobrým príkladom.

       

      Vedenie školy

    • Alex vyhral nad Tsitsipasom
     • Alex vyhral nad Tsitsipasom

      ​​​​​​Atény – životný úspech podal slovenský reprezentant v tenise a študent našej školy Alex Molčan vo víkendovom stretnutí Davisovho pohára medzi Slovenskom a Gréckom. Pre Slovensko zabezpečil dva body a dokázal zdolať piateho hráča sveta Stefanosa Tsitsipasa v troch setoch 7:6, 4:6, 6:3. Aj vďaka tomu a výhre vo štvorhre Slovensko vyhralo 3:1 na zápasy a prebojovalo sa do februárovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj.

      Alex neskrýval radosť, toto sú jeho prvé slová priamo na kurte: "Mám veľkú radosť, že sme vyhrali náročný zápas v Grécku a ja som prispel k triumfu dvoma bodmi. Veľkú pochvalu si zaslúžia aj Zeli s Lukim, ktorí odohrali skvelú štvorhru. Proti Stefanosovi som nastúpil maximálne koncentrovaný. Dôležité bolo, že v kľúčových momentoch som bol mentálne silný. Som spokojný s predvedeným výkonom,"

      ​​​​​​​Alexovi gratulujeme a v ďalšom priebehu sezóny držíme palce 😊

      ​​​​​​​--------

      Stretnutie I. svetovej skupiny Davisovho pohára:   GRÉCKO - SLOVENSKO 1:3
       

      Alexandros Skorilas - Alex Molčan 1:6, 1:6
      Stefanos Tsitsipas - Lukáš Klein 6:7 (3), 7:6 (5), 4:0 - skreč
      Petros Tsitsipas, Stefanos Tsitsipas - Igor Zelenay, Lukáš Klein 3:6, 7:6(5), 3:6
      Stefanos Tsitsipas - Alex Molčan 6:7(6), 7:5, 3:6

      Zdroj: stz

      Fotky: Kostas Kominis

    • OZNAM - Zmluva o štúdiu
     • OZNAM - Zmluva o štúdiu

      Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, študenti,

      aj v tomto školskom roku Vám bude „ZMLUVA O ŠTÚDIU" zaslaná poštou na adresu v dvoch vyhotoveniach. Jedno vyhotovenie zostáva Vám a druhé treba vypísať (meno a priezvisko zákonného zástupcu, adresa zákonného zástupcu, dátum a miesto podpisu), podpísať a doručiť škole. Zmluva o štúdiu obsahuje poplatky – školné, dôležité informácie ohľadne získavania odborných vedomostí, športovej činnosti, práv a povinností žiaka, školy a zákonného zástupcu počas štúdia na škole.

       

      Termíny: 

      Doručenie "Zmluvy" k Vám domov, do 13.9.

      Doručenie "Zmluvy" späť do školy, najneskôr do 22.9.

      Ak ste počas štúdia zmenili adresu bydliska, alebo iné osobné údaje, neodkladne o tom informujte školu zaslaním aktuálnych údajov na sekretariat@sportovegymnazium.sk.

       

      POZOR: Doručenie "Zmluvy o štúdiu" v stanovenom termíne je jedna zo základných požiadaviek zotrvania žiaka na škole! 

       

      Adresa školy:

      Súkromná stredná športová škola 

      SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice

       

      Za pochopenie a spoluprácu vopred ďakujeme.

      ---

      Vedenie školy

       

    • Stravovanie v šk. r. 2023/2024
     • Stravovanie v šk. r. 2023/2024

      Informácie a pokyny pre stravníkov (študentov a rodičov) našej školy na šk. r. 2023/2024. V prípade, že sa budete chcieť stravovať v školskej jedálni pri ZŠ, je potrebné vyplniť prihlášku a odovzdať ju v ŠJ čo najskôr (denne v čase od 7.00 do 12.00 hod.). Bližšie informácie na t. č. 0902 520 316, alebo priamo v kancelárii vedúcej ŠJ, alebo mailom miroslava.chabadova@ttzs.sk.

      Prihlášku na stravovanie nájdete v tomto odkaze

    • Späť do školy, už čoskoro
     • Späť do školy, už čoskoro

      Milí naši študenti!

      Prázdniny sa nám pomaly končia. Dúfame, že ste si poriadne oddýchli, načerpali nové sily a že sa v zdraví opäť čoskoro uvidíme v škole.

      Kedy presne to bude? V pondeok 4.9.2023 o 9.00 hod. v budove našej školy.

      Prvý deň absolvujete s triednymi učiteľmi vo svojich triedach, kde si poviete všetko potrebné. Tiež sa stretnete s trénermi ohľadom organizácie tréningového procesu.

      Od utorka budeme pokračovať podľa nového rozvrhu, s ktorým sa oboznámite pošas 1. školského dňa, alebo ho nájdete na webovej stránke školy.

       

      Tešíme sa na vás, užite si posledné voľné prázdninové dni :)

    • Obhajoby záverečných prác 2023
     • Obhajoby záverečných prác 2023

      V dňoch 7. – 9. 6.2023 študenti našej školy obhajovali záverečné kvalifikačné práce s cieľom získať trénerské licencie. Nové nadobudnuté znalosti a skúsenosti preukazovali pred príslušnou športovou komisiou vyučujúcich z oblasti športového tréningu. Trénerské licencie získalo celkovo 29 žiakov. Sme na našich žiakov veľmi hrdí, pretože disponovali nielen vedomosťami, ale v neposlednom rade aj dávkou kreativity, flexibility a odvahy pri prezentovaní svojej práce.

      Žiaci, ktorí sa z dôvodu športovej vyťaženosti nezúčastnili obhajoby, budú tak môcť učiniť v septembri školského roku 2023/2024.

   • Kontakty

    • Súkromná stredná športová škola
    • sekretariat/tel-fax: +421 32 655 2677 +421 911 552 677 sekretariat@sportovegymnazium.sk riaditeľ: +421 911 410 034 riaditel@sportovegymnazium.sk zriaďovateľ: +421 903 451 982 zriadovatel@sportovegymnazium.sk
    • SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice 914 51 Trenčianske Teplice Slovakia
    • 37922866
    • 2022074615
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje