NOVINKY

  • Novinky

    • Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky
     • Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky

      Dňa 22.5.2024 naši štvrtáci zo študijného odboru Športový manažment obhajovali v rámci praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky svoje záverečné práce.

      Úroveň ich prác a vedomostí bola na veľmi dobrej úrovni, všetci zúčastnení maturanti práce obhájili.

      Blahoželáme a držíme palce pri ústnej časti maturitnej skúšky.

    • Regionálne majstrovstvá republiky v tenise 🎾
     • Regionálne majstrovstvá republiky v tenise 🎾

      V dňoch 11. až 14. mája sa uskutočnili Letné regionálne majstrovstvá republiky dorastencov a dorasteniek v tenise.

      Na západe sa v Skalici stretli naši študenti dokonca vo finále. Z víťazstva sa tešil Alex Lapšanský. Svojho spolužiaka Dominika Guzmického porazil 0:3 skr. Dominik pre zdravotné problémy zápas nedohral.

      Medzi dievčatami dominovala Nikol Sevald, ktorá zvíťazila v bratislavskom regióne bez straty setu.  

      Za zmienku stojí spomenúť Simona Bognára, ktorý sa v stredoslovenskom regióne prebojoval do semifinále a prehral až v trojsetovej dráme.

      Všetkým zúčastnením tenistom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v letenej sezóne 2024.  

    • Majstrovstvá kraja stredných škôl v atletike
     • Majstrovstvá kraja stredných škôl v atletike

      Dňa 7.5.2024 sa žiaci našej školy zúčastnili Majstrovstiev kraja v atletike stredných škôl, ktoré sa konali na atletickom štadióne v Považskej Bystrici.

      Všetci žiaci sa snažili podať čo najlepší výkon, avšak v silnej konkurencii na medailové umiestnenie nedosiahli. Na peknom 4. mieste skončila Eliska Kunková v behu na 400m.

      Rada by som pochválila všetkých zúčastnených žiakov, ktorí napriek tomu, že atletika nie je ich kmeňovým športom, odhodlali sa vyskúšať aj disciplíny, s ktorými nemali takmer žiadne skúsenosti. Ukázali tak, že im nechýba odvaha vyskúšať niečo nové a že majú pravého športového ducha.  

      Školu reprezentovali: Elisa Kunková, Juraj Kľučiar, Lenka Horáčková, Bibiána Kubištová a Viktória Virchenko.

       

      Mgr. Zuzana Kovalíčková, trénerka

    • Oravec sa stal s U13 Majster Slovenska
     • Oravec sa stal s U13 Majster Slovenska

      Po zisku majstrovského titulu z juniorskej extraligy náš maturant a reprezentant vo florbale Lukáš Oravec hlási ďalší významný úspech. S kategóriou U13 sa mu podarilo vyhrať Majstrovstvá Slovenska v pozícii hlavného trénera a pripisuje si tak na svoj účet ďalší titul. Gratulujeme, z úspešného reprezentanta vo florbale sa stáva úspešný tréner vo florbale. Čo viac si môžete priať.

    • Náš tréner sa vrátil z Turecka
     • Náš tréner sa vrátil z Turecka

      Turecko / Antalya - Reprezentačný výber vo futbale do 18 rokov s našim trénerom Stanislavom Ďurišom má za sebou vydarené vystúpenie na turnaji UEFA Friendship. V tureckej Antalyi zvíťazili v troch zápasoch, neuspeli len vo finálovom zápase proti Mali. V konkurencii ôsmich tímov obsadili na turnaji v krajine polmesiaca konečné druhé miesto. Nečudo, že v slovenskom tíme panovala po návrate z Turecka spokojnosť.

      Gratulujeme a ďakujeme Stanislavovi Ďurišovi za vzornú reprezentáciu 

    • Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise
     • Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise

      Dňa (4. - 5. 5. 2024) sa v Čadci konali Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise v kategórii dorasteniek a dorastencov. Víťazkou a Majsterkou Slovenska pre rok 2023/2024  sa stala naša študentka a reprezentantka Dominika Wiltschková (MTV Tostedt/Nemecko), ktorá suverénne triumfovala v singlovej súťaži. V rozhodujúcom dueli nedala šancu Nine Darovcovej (4:0). Taktiež sa Dominika stala Majsterkou Slovenska vo štvorhre kde tvorila pár s Eliškou Štullerovou (MH Stolní tenis Ostrava/ČR.), kde vo finále vyhrali nad jednotkami nasadenými Emou Činčurovou a Ninou Darovcovou 3:1.

      V kategórii dorastencov- jednotlivci náš žiak Damián Flóro obsadil 3. miesto a samozrejme nezaháľal ani vo štvorhre kde s Jakubom Goldírom sa stali Majstrami Slovenska, kde vo finále pokorili pár Lovha-Uherík výsledkom 3:2.

      Roman France sa v jednotlivcoch prebojoval do osemfinále kde o postup do štvrťfinále už nestačil na hráča Jakuba Goldíra  a prehral 4:1.

      Gratulujeme aj nášmu študentovi Petrovi Cúcorovi pre ktorého bol obrovský úspech že sa kvalifikoval na Majstrovstvá Slovenska dorastencov aj napriek tomu že v základnej skupine skončil na 4. mieste a neprebojoval sa do hlavnej súťaže.

      Všetkým našim študentom srdečne gratulujeme a prajeme im ešte veľa športových a študijných úspechov. Nech vás tieto úspechy inšpirujú k ešte väčším výkonom v budúcnosti. Ďakujeme vám že vzorne reprezentujete seba a našu školu. Sme na vás hrdí.

       

      Trénerka: Krovinová Soňa.

    • Anglické divadelné predstavenie
     • Anglické divadelné predstavenie

      Dňa 24. apríla 2024 sa žiaci prvých a druhých ročníkov zúčastnili anglického divadelného predstavenia s názvom United Neighbours of London v Trenčíne.

      Divadelné predstavenie obohatilo výučbu anglického jazyka po stránke gramatickej i komunikačnej a taktiež rozšírilo slovnú zásobu našich študentov.

      Veríme, že sa žiakom páčilo a splnilo svoj účel.

    • Renáta Jamrichová vyhrala turnaj ITF v Telde.
     • Renáta Jamrichová vyhrala turnaj ITF v Telde.

      TELDE. Slovenská tenistka a študentka našej školy Renáta Jamrichová triumfovala vo finále turnaja ITF v španielskom Telde. Domácu Mariu Garciovú Cidovú zdolala po setoch 6:3, 6:7 (4), 6:2, zápas trval 2 hodiny a 36 minút.

      Šestnásťročná Slovenka tak získala druhý seniorský titul. Z toho prvého sa tešila koncom marca po triumfe na turnaji ITF v egyptskom meste Šarm aš-Šajch.

      Finálový duel na Kanárskych ostrovoch bol plný brejkov, súperky si vzali servis celkovo málo vídaných 25-krát.

      Podanie bolo Jamrichovej najväčšou slabinou, dopustila sa až 23 dvojchýb. Napravila to však bodmi na príjme, ktorých získala až 68 percent.

      "Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo vyhrať môj druhý titul, prvý na antuke. Priebeh celého turnaja bol veľmi zvláštny, kurty boli veľmi suché a šmykľavé. Celý týždeň fúkal v Telde nepríjemný vietor, čo robilo každý zápas veľmi vyrovnaný. Som rada, že sa mi podarilo prispôsobiť hru a štýl tenisu týmto podmienkam. Bol to môj prvý turnaj na antuke od minulého augusta. Skoro každý zápas mal pre mňa nepríjemný priebeh, no nakoniec sa mi to vždy podarilo nejako otočiť," povedala po zisku titulu v Španielsku zverenka trénera Jána Matúša v Národnom tenisovom centre.

      Renátke gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom priebehu sezóny :-)


      Zdroj: https://sportnet.sme.sk/

    • 2. časť prijímačiek
     • 2. časť prijímačiek

      Oznamujeme uchádzačom o štúdium, že 2. časť prijímacích talentových skúšok (psychodiagnostický test) sa uskutoční 29.4.2024 o 8.30 v budove školy.

      2. časť absolvujú všetci uchádzači uvedení v priloženej tabuľke pod ich kódmi. 

      Tešíme sa na opätovné stretnutie s vami :)

       

      PTS_2024_-_1. časť (2).docx

    • Majsterka SR v bodyfitness
     • Majsterka SR v bodyfitness

      Naša úspešná absolventka Petronela Hnilicová sa aktuálne stala novou majsterkou Slovenska v bodyfitness. Tomuto športu sa intenzívne venovala už počas štúdia na našej škole.

      Nelka, blahoželáme k veľkému úspechu a želáme mnoho ďalších!

    • ZÁVEREČNÁ PRÁCA - OBHAJOBA
     • ZÁVEREČNÁ PRÁCA - OBHAJOBA

      Milí študenti, 

      máme dôležitý oznam pre všetkých vás ako budúcich športových odborníkov, ktorí v tomto roku budete obhajovať ZÁVEREČNÉ PRÁCE pred športovou komisiou. Kliknutím na odkaz ZÁVEREČNÁ PRÁCA – OBHAJOBA nájdete po prihlásení všetky dôležité informácie ako získať Osvedčenie o odbornej spôsobilosti na výkon odbornej činnosti TRÉNER ŠPORTU.

    • Deň narcisov 2024
     • Deň narcisov 2024

      Vo štvrtok 18.4. sa tri skupinky našich obetavých žiakov vydali do ulíc Trenčianskych Teplíc s cieľom vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov na pomoc onkologickým pacientom.

      Neobišli ani ZŠ A. Bagara a mestský úrad v Trenčianskych Tepliciach.

      Žiaľ, onkologické ochorenia sa medzi nami vyskytujú stále častejšie, preto sme vďační každému, kto zbierku podporil. 

      Spolu sa nám podarilo na dobrú vec vyzbierať 987,10 EUR !!!

      Ďakujeme našej p. zástupkyni Mgr. Zuzane Noskovej za každoročnú koordináciu tejto akcie.

    • Vyčistime si mesto!
     • Vyčistime si mesto!

      Aj tento rok sme sa zapojili do užitočného projektu s názvom VYČISTIME SI MESTO, ktorý organizuje mesto Trenčianske Teplice .

      Podarilo sa nám vyzbierať množstvo odpadkov z dvoch športovísk, ktoré v rámci športovej prípravy často navštevujeme, ale odbehli sme aj medzi neďaleké bytovky na sídlisku.

      Sme radi, že sme mohli aspoň malou časťou prispieť ku skrášleniu nášho mesta.

      Ďakujeme mestu Trenčianske Teplice za koordináciu tejto aktivity a TS za odvoz nazbieraných odpadkov.

      PS: Ľudia, skúste vnímať naše krásne mestečko, v ktorom bývame, ako vlastnú obývačku! Ani v tej predsa neodhadzujete smeti len tak na zem!

    • Rozhodli ste sa darovať 2% našej škole? Posledný termín sa blíži.
     • Rozhodli ste sa darovať 2% našej škole? Posledný termín sa blíži.

      Vážení rodičia, zamestnanci školy, termín poukázania 2% zo zaplatenej dane pre zamestnancov, ktorým ročné zúčtovanie dane robí zamestnávateľ, sa blíži. Do 30.4 treba doručiť vyplnené tlačivá "Potvrdenie o zaplatení dane" a "Vyhlásenie o poukázaní 2%" na príslušný daňový úrad v mieste Vášho bydliska. Tlačivá nájdete v tomto odkaze https://ssg.edupage.org/percenta2/. Ak ste sa ešte nerozhodli, nenechajte tento dar prepadnúť. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Váš dar 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech detí a mládeže. Darovaním tohto príspevku nám pomôžete naďalej skvalitňovať výchovno-vzdelávací proces na škole. Využite možnosť rozhodnúť o Vašom príspevku.

      ĎAKUJEME

    • Workshop k problematike extrémizmu
     • Workshop k problematike extrémizmu

      Dňa 12.4. 2024 sa na škole realizoval workshop a diskusia k témam extrémizmus,
      radikalizácia, demokracia, sociálne siete a pod..

      Prednášajúcim bol Pavol Struhár z Trenčianskej univerzity A. Dubčeka, Katedry politológie. Workshop bol kombináciou aktívnej participácie študentov, diskusie a výkladu. Študenti si vyskúšali modelové situácie,
      kde riešili aktuálne témy ako demokratické hodnoty, rasizmus a pod.

      Búrlivý potlesk našich žiakov na záver bol jednoznačným signálom, že tento workshop splnil ich očakávania a že jeho odkaz prijali s nadšením.

      Ďakujeme pánovi Struhárovi za obohacujúci a zážitkový workshop a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

    • Naša plavkyňa Olivia Ana Šprláková Zmorová nás informuje o svojich úspechoch vo Švédsku...
     • Naša plavkyňa Olivia Ana Šprláková Zmorová nás informuje o svojich úspechoch vo Švédsku...

      4.4. až 7.4. 2024 som sa zúčastnila kvalifikačných pretekov Swimm Open Stockholm vo Švédsku, tak vám idem popísať, ako sa mi darilo...🤭.

      V prvý deň som mala 400 polohu, na ktorej som už v ranných rozplavbách splnila B-limit na majstrovstvá Európy. Poobede vo finálne som tento čas znovu potvrdila a skončila na 4. mieste.

      Druhý deň som mala 400 kraul, ktorý sa mi nepodaril, ale podstatný bol 800 kraul v posledný deň, na ktorom som splnila druhý B-limit a skončila piata.

      Na to, aby som sa kvalifikovala na majstrovstvá, ktoré sa budú konať v Belehrade od 10.6. do 23.6., bolo potrebné splniť dva B-limity, ktoré som splnila.

      Tak sa teším, snáď sa ešte priblížim aj k A-limitu.

       

      Aj my sa tešíme a držíme palce! :)

    • Oslavy Dňa učiteľov
     • Oslavy Dňa učiteľov

      4. apríla 2024 sme sa zúčastnili na oslavách Dňa učiteľov, ktoré organizovalo mesto Trenčianske Teplice.

      Vedenie školy nominovalo na ocenenie nášho dlhoročného kolegu, pedagóga PhDr. Lukáša Galla, ktorý u nás vyučuje anglický jazyk, je koordinátorom maturitných skúšok a dlhodobo dosahuje v jeho práci vynikajúce výsledky.

      P. Gallovi srdečne blahoželáme k oceneniu, želáme veľa zdravia a mnoho ďalších pracovných úspechov.

      Mestu Trenčianske Teplice a p. primátorke ďakujeme za pozvanie na toto milé podujatie.

       

   • Kontakty

    • Súkromná stredná športová škola
    • sekretariat/tel-fax:
     +421 32 655 2677
     +421 911 552 677
     sekretariat@sportovegymnazium.sk

     riaditeľ: +421 911 410 034
     riaditel@sportovegymnazium.sk
     zriaďovateľ: +421 903 451 982 zriadovatel@sportovegymnazium.sk
    • SNP 6, 914 51 Trenčianske Teplice
     914 51 Trenčianske Teplice
     Slovakia
    • 37922866
    • 2022074615
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje