Praktické cvičenia zo športu a osobnosti športovca

• Šport a osobnosť športovca  praktické cvičenia(OQSPC)

Predmet sa zameriava na osobnostný a sociálny rozvoj nielen v športe. Na našej športovej škole sa vo vzdelávaní kladie dôraz na formatívne prvky, orientuje sa na subjekt i objekt. Reflektuje osobnosť žiaka ako športovca, jeho individuálne potreby a zvláštnosti.

Špecifikom predmetu je, že učivom sa stáva sám žiak - športovec, stáva sa ním konkrétna žiakova skupina (tréningová, športová) a stávajú sa ním situácie bežného života aj športového. Jeho zmyslom je pomáhať každému žiakovi - športovcovi hľadať vlastnú cestu k životnej – športovej spokojnosti založenej na dobrých vzťahoch k sebe samému i k ľuďom a k svetu.

Zámerom predmetu je rozvíjať ľudský potenciál, poskytovať základy pre plnohodnotný a zodpovedný život. Podporuje udržať si osobnostnú integritu, duševnú pohodu, pestovať kvalitné medziľudské vzťahy, rozvíjať sociálne zručnosti potrebné pre život, šport a spoluprácu. Podporuje svojím obsahom prevenciu sociálno-patologických javov v škole a športe (prevenciu šikanovania, agresivity, užívania návykových látok).